Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

03 Mar 2015, 17:45

Zakupiłem taki samochód jak w temacie i podczas zakupu przy sprawdzania napędu po wjechaniu w śnieg wszystko działało okey. Dziś z ciekawości czy samochód sobie poradzi zjechałem w dolinę po mokrej trawie i chciałem ruszyć do góry i zaczęły buksować tylko przednie koła, a tył nawet nie drgnął mimo wielu prób i trzeba było sięgnąć po pomoc ciągnika. Po wyciągnięciu auta na błotnistą drogę na równinie chciałem zabuksować i tył się załączył (próbowałem kilka razy do przodu i do tyłu - zawsze działał). Czy jest to normalne zachowanie? Samochód jest z 2002 roku czyli ma teoretycznie stały napęd na 4 koła. Czy to może być wina wiskotyku? Nie posiada on LSD
hyundai501
Nowicjusz

Auto: Hyundai

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D
    Fotele samochodowe zazwyczaj nie należą do najwygodniejszych, choć bywają chlubne wyjątki. Producenci mają w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia. Dzisiejsze fotele samochodowe konstruowane są z wykorzystaniem dość starych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód