Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDI 113KM 4x4

03 Mar 2015, 17:45

Zakupiłem taki samochód jak w temacie i podczas zakupu przy sprawdzania napędu po wjechaniu w śnieg wszystko działało okey. Dziś z ciekawości czy samochód sobie poradzi zjechałem w dolinę po mokrej trawie i chciałem ruszyć do góry i zaczęły buksować tylko przednie koła, a tył nawet nie drgnął mimo wielu prób i trzeba było sięgnąć po pomoc ciągnika. Po wyciągnięciu auta na błotnistą drogę na równinie chciałem zabuksować i tył się załączył (próbowałem kilka razy do przodu i do tyłu - zawsze działał). Czy jest to normalne zachowanie? Samochód jest z 2002 roku czyli ma teoretycznie stały napęd na 4 koła. Czy to może być wina wiskotyku? Nie posiada on LSD
hyundai501
Nowicjusz

Auto: Hyundai

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili