Ile czasu minie zanim dostanę prawo jazdy z powrotem?

10 Wrz 2016, 17:06

Dzisiaj spowodowałem małą kolizję, nie ustąpiłem pierwszeństwa innemu pojazdowi. Nikt nie ucierpiał na szczęście i szkody także nie są zbyt duże ale prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny zostały mi odebrane(uszkodzona lampa i zderzak).

Dostałem dwa pokwitowania (pj oraz na dr) i przypuszczam, że muszę się z tym udać do starostwa. Pan policjant powiedział mi, że sąd zadecyduje czy dostanę prawo jazdy z powrotem.

Ile muszę czekać na decyzję sądu i gdzie mam iść z tymi pokwitowaniami i na jaką kwotę muszę się przygotować ( mandat + koszta sądowe) ?
Admirall
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 03 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Szukam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
    Najlepszy samochód dostawczy  2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2010
      Opel GTC Concept 2013 12
      chevrolet matiz
      MPS6