Ile czasu minie zanim dostanę prawo jazdy z powrotem?

10 Wrz 2016, 18:06

Dzisiaj spowodowałem małą kolizję, nie ustąpiłem pierwszeństwa innemu pojazdowi. Nikt nie ucierpiał na szczęście i szkody także nie są zbyt duże ale prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny zostały mi odebrane(uszkodzona lampa i zderzak).

Dostałem dwa pokwitowania (pj oraz na dr) i przypuszczam, że muszę się z tym udać do starostwa. Pan policjant powiedział mi, że sąd zadecyduje czy dostanę prawo jazdy z powrotem.

Ile muszę czekać na decyzję sądu i gdzie mam iść z tymi pokwitowaniami i na jaką kwotę muszę się przygotować ( mandat + koszta sądowe) ?
Admirall
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 03 2016
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Szukam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyprawa do Moab Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E46, drift
      The TRUCK - Gecko Cup 2010
      Fiat Cinquecento z odsuwanym dachem
      Volkswagen Golf III, wnętrze