Słaby akumulator

05 Lut 2009, 20:28

witam
mam problem bo mam bardzo słaby akumulator w mototyklu
motor dlugo nie byl odpalany (zima) i jak naladuje to pokrece troche rozrusznikiem i zaraz pada
pytanie jest takie
czy moge ladowac akumulator prostownikiem i go próbowac odpalac??
zeby sie nie rozladowal poddczas odpalania
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

05 Lut 2009, 20:41

siwy napisał(a):witam
mam problem bo mam bardzo słaby akumulator w mototyklu
motor dlugo nie byl odpalany (zima) i jak naladuje to pokrece troche rozrusznikiem i zaraz pada
pytanie jest takie
czy moge ladowac akumulator prostownikiem i go próbowac odpalac??
zeby sie nie rozladowal poddczas odpalania



Można raczej tylko specjalnym prostownikiem z funkcją rozruchu, bo zwykły może się spalić
bols
Nowicjusz
 
Posty: 45

05 Lut 2009, 22:11

Zwykły prostownik jeżeli nie ma zabezpieczenia przeciw zwarciowego to nie wytrzyma takiej próby,musisz zastosować urządzenie rozruchowe o takim napięciu jak instalacja elektryczna motocykla albo ładować za każdym razem akumulator :wink:
jurek62
Początkujący
 
Posty: 141
Miejscowość: warszawa ząbki

05 Lut 2009, 22:43

oki thx
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

05 Lut 2009, 23:08

Kolego akumulator nie używany w pojeżdzie powinien byc raz w miesiacu naladowany prostownikiem, w Twoim przypadku ako jest napewno juz do wyrzucenia.
zibi58
Początkujący
 
Posty: 57

06 Lut 2009, 20:42

a czy to musze tam wsadzac akumulator z taka samą wartościa Ah ?
czy moze byc wieksza?
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenny długi weekend "majówka"
    Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...
    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...

06 Lut 2009, 20:49

o akumulator nie masz sie co bac tylko jak nie masz prostownika z rozruchem to moze sie spalic
kamilszczak01
 

06 Lut 2009, 20:51

ale mi chodzi o to żeby do odpalenia dac inny akumulator taki jakki mam np z samochodu tylkoo zeby silnik zaskoczyl
stanie sie cos?
czy tylko najwyzej bezpiecznik pierdzielnie
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

06 Lut 2009, 21:36

Mozesz do odpalenia uzyc dowolnego aka o tym samym napieciu ale po odpaleniu nie wolno go odlaczac bo uszkodzisz artelnator.
zibi58
Początkujący
 
Posty: 57

06 Lut 2009, 21:41

czyli dowolny aku 12 v
i odpalic potem wylączyć silnik i wtedy przełożyc na normalny aku?
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław

07 Lut 2009, 16:09

Żeby uruchomić silnik,nie musisz wogóle wyciągać akumulatora - wystarczy,że podłączysz pod ten twój inny np. z samochodu(jeżeli masz akumulator 12V).Łaczysz plus z plusem,a minus drugiego akumulatora łączysz z masą motoru(nie podłączać pod minus akumulatora w motorze).Po uruchomieniu motoru,odłączyć akumulator pomocniczy i jest gitara.
Co do pojemności - lepiej kup taki akumulator jaki zaleca producent - jak kupisz o większej pojemnosći,to będzie niedoładowany,chyba,że dużo,a właściwie długo jeździsz.
Co do tego starego akumulatora -sprawdz poziom elektrolitu,jak będzie za mało,to dolej wody destylowanej,naładuj i jeździj.Może się okazać,że będzie jeszcze dobry.Miesiąc bez jeżdżenia to nic takiego.Akumulator bez ładowania może stać nawet kilka miesięcy,oczywiście w plusowej temp.
Sprawdz też oczywiście napięcie ładowania oraz pobór prądu z akumulatora na wyłączonym silniku - musi być jakiś powód rozładowania tego akumulatora.Sam z siebie jak jest dobry,to za miesiąc czasu nie mógł się rozładować.Chyba,że "ucieka" już z niego prąd.Wówczas jest do wymiany,ale to okazę się po tym,jak go naładujesz,sprawdzsz pobór prądu z niego oraz napięćie ładowania i czy będzie trzymał.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lut 2009, 16:29

dzięki :)
siwy
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 519
Miejscowość: Jarosław