Ile więcej teoretycznie pali samochód gazu od benzyny?

05 Lis 2009, 11:59

panowie gazownicy :) ile teoretycznie (i w praktyce) więcej pali samochód gazu od benzyny? mam co prawda nową instalację (ZENIT) ale nie wydaje mi się żebym dużo zaoszczędził na tej inwestycji... przejechałem co prawda dopiero 500 km a po 1000 mam podjechać na regulacje ale niewiele mniej pali gazu od benzyny...czy po regulacji to się może zmienić? słyszałem że powinien palić do 20% więcej niż benzyny...
lello1
Początkujący
 
Posty: 146
Miejscowość: kraj

05 Lis 2009, 12:25

Na pewno to się nie zmieni .Gazu zawsze trochę więcej pali .Ale pozostaje różnica w cenie .
rafii
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: toruń

05 Lis 2009, 14:44

Teoretycznie,silnik pami o 20% więcej LPG niż PB.W praktyce jest to tak,że jeżeli nie przekracza się tych 3 tyś obr/min to pali w granicach 2 - 2,5 litra więcej LPG niż Pb.Ale jak się zacznie przekraczać te 3 tyś obrotów,to może palić o wiele więcej.LPG jest dla spokojnych i rozważnych kierowców.Oczywiście jak trzeba wcisnąć gaz żeby kogoś wyprzedzić,to nic się nie stanie.Tak bardzo tego nie zauważymy.Ale jak np. autostradą czy drogą ekspresową będziemy pędzili np. zamiast 120 to 160,to wówczas będzie to widać na liczniku przejechanych kilometrów.
Wyjątkiem może tu być instalacja IV i V generacji,w której LPG jest spalane praktycznie w takiej samej ilości jak Pb.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lis 2009, 22:15

Samochód zasilany LPG (niezależnie od instalacji) ma spalać od 10 do 25 % więcej gazu niż benzyny. Wynika to z kaloryczności i oktanowości paliwa. Różnice w spalaniu (jednemu pali więcej 10% drugiemu 20%) wynikają ze sposobu jazdy, z kondycji samochodu, z wykonania instalacji, i oczywiście z paliwa które tankujemy.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

05 Lis 2009, 22:50

a jaka to jest ta instalacja IV i V generacji? mówi Ci coś firma ZENIT( układ elektroniczny) ? Auto Gaz Centrum takie zakłada...to coś dobrego?
lello1
Początkujący
 
Posty: 146
Miejscowość: kraj

06 Lis 2009, 09:08

O generacjach LPG można bardzo dużo poczytać w necie.Jest fajna wyszukiwarka - Google.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...