Infiniti – uruchomienie produkcji w zakładach w Sunderland

Infiniti – uruchomienie produkcji w zakładach w Sunderland

23 Gru 2012, 13:34

Nissan Motor Co. Ltd, potwierdziła 19 grudnia, że realizując globalny plan ekspansji zamierza uruchomić produkcję pojazdów prestiżowej marki Infiniti w wyróżnianych nagrodami zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

W komunikacie zawarto także zapowiedź znacznych inwestycji rzędu 250 milionów GBP w sam zakład oraz stworzenie 1000 miejsc pracy w Sunderland oraz całej Wielkiej Brytanii.

Colin Dodge CBE, Wiceprezes i Dyrektor ds. Wyników w Nissan Motor Co. Ltd powiedział: "To prawdziwy kamień milowy. Nasz pierwszy produkt w segmencie premium powstający w Sunderland potwierdza zaangażowanie Nissana w brytyjski sektor wytwórczy oraz ciągłość sukcesów zakładu i jego kooperantów w łańcuchu dostaw".

Image

"Równie ważną informacją jest fakt, że projekt nowego Infiniti, które będzie eksportowane na cały świat, powstaje z udziałem londyńskiego centrum projektowania oraz Europejskiego Centrum Technicznego Nissana w Cranfield".

Obecny w Sunderland brytyjski Sekretarz Biznesu Vince Cable powiedział: "Fabryka w Sunderland jako jedyna na świecie będzie produkować ten nowy samochód kompaktowy klasy premium. Nissan w Wielkiej Brytanii odnosi coraz większe sukcesy. Nowy model nie tylko będzie produkowany w naszym kraju i eksportowany na rynki całego świata, ale także będziemy mieli swój udział w jego opracowaniu".

"Wiadomość z 19 grudnia to wyraźne potwierdzenie jakości brytyjskiej branży motoryzacyjnej, która tworzy miejsca pracy, szkoli nowych pracowników i przyczynia się do wzmacniania gospodarki. Sektor motoryzacyjny ma szansę stać się jednym z odnoszących największe sukcesy w ramach krajowej strategii rozwoju przemysłu oraz dowodem na skuteczność współpracy między administracją państwową a sektorem prywatnym".

Image

Premier David Cameron powiedział: "Ta inwestycja to wspaniała wiadomość dla regionu Północno-Wschodniego i kolejny dowód zaufania dla brytyjskiego sektora produkcyjnego".

"Nieprzerwane pasmo sukcesów Nissana w Wielkiej Brytanii dowodzi dobrej kondycji branży motoryzacyjnej w naszym kraju oraz jej znaczenia dla przywrócenia równowagi i wzrostu w gospodarce".

"Komunikat pokazuje także jak skutecznie branży motoryzacyjnej we współpracy z rządem udaje się pozyskiwać długofalowe inwestycje w tym bardzo konkurencyjnym sektorze, pomagając Wielkiej Brytanii utrzymać się w czołówce globalnego wyścigu".

POLECAMY Infiniti forum

Produkcja atrakcyjnego, zupełnie nowego kompaktowego Infiniti powinna rozpocząć się w 2015 roku. Pozwoli ona Nissanowi po raz pierwszy podjąć rywalizację w samym centrum segmentu premium i podkreśli ambicje firmy, której celem jest rywalizacja na skalę światową.

Po uruchomieniu produkcji Infiniti będzie pierwszą nową marką samochodową produkowaną w Wielkiej Brytanii w tej skali od 23 lat.

Image

Produkcja Infiniti w Wielkiej Brytanii przyczyni się do powstania 1000 miejsc pracy w całym kraju, w tym 280 w samych zakładach w Sunderland, gdzie ma powstawać 60 000 nowych Infiniti rocznie.

Komunikat w sprawie Infiniti ogłoszono równocześnie z inną ważną informacją. Otóż w bieżącym roku zakłady Nissana w Sunderland po raz pierwszy wyprodukują ponad pół miliona samochodów. To pierwszy producent w Wielkiej Brytanii, który przekroczy ten próg. W 2012 roku zatrudnienie w zakładzie pierwszy raz wyniosło ponad 6000 pracowników, a globalny eksport przekroczył 5 milionów pojazdów.

Zobacz zdjęcia » Galeria Infiniti

Z uwagi na ograniczone moce produkcyjne fabryki w Sunderland wprowadzenie nowego modelu Infiniti oznacza, że produkcja kompaktowego hatchbacka zapowiadana w kwietniu zostanie zlokalizowana gdzie indziej. Decyzja o miejscu produkcji tego pojazdu zapadnie w terminie późniejszym, co zostanie ogłoszone w osobnym komunikacie.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
  Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti