Inny olej na dolewkę

02 Sie 2016, 22:10

Witam,

Niestety przez pomyłkę wlałem do benzyny olej do diesla. Czytałem że nie ma z tym większego problemu o ile maja te same parametry. Na szczęscie mają. Olej który wlałem to Castrol Edge 5w40. Czy na dolewkę mogę wlać ten sam olej tylko właściwy dla benzyny?
maciej275
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Skoda Octavia 2
Silnik: 1.6 mpi 102KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

04 Sie 2016, 07:04

jeśli tej samej marki i te same parametry, to nie powinno to rzutować negatywnie
MariuszK
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 17 11 2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

25 Paź 2016, 07:42

Generalnie nie do końca rozumiem ten post. Wlał Pan do auta benzynowego olej do diesela? Nie powinno być z tym żadnego problemu bo współczesne oleje spełniają parametry zarówno do silników benzynowych jak i diesela. Poza jakimiś super samochodami, nie martwiłbym się tym wcale.
tomdr
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Seat Cordoba
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

25 Paź 2016, 11:09

Ale przecież Castrol EDGE 5W40 ma oznaczenie API SN/CF, a więc jest przeznaczony dla silnikow i benzynowych i diesla. Dodatkowo ma oznaczenie ACEA C3, a to oznacza, że może być wlewany do silników diesla z DPF. Ale nie jest to olej tylko do diesli - jest też do silników benzynowych.
Tak więc ten olej można śmiało lać do silnika.
Mało tego - ciekawostka - olej Castrol EDGE TurboDiesel 5W40, mimo tego, że w nazwie ma TurboDiesel, też ma specyfikację SN/CF i jest można go lać do silników benzynowych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie
    W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault ...
    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...