ISUZU TROOPER-wszystko...

ISUZU TROOPER-wszystko...

15 Sie 2008, 21:06

Witam wszystkich
od dłuższego czasu "choruję" na troopka (2000-2002) nie chodzi mi o maksymalne ujeżdżanie w terenie, raczej rodzinny samochód, na wakacyjne wypady w góry, mazury i takie tam, ale też do codziennej jazdy, myślę o 3.0TDI, zanim jednak do finalizacji dojdzie chciałbym usłyszeć opinie o tym aucie,
czy to jest "jeszcze" terenówka czy może "początek" SUVów jak zachowuje się na asfalcie (częściej będzie nim się żona poruszała), jak się zachowuje w lekkim terenie, jak z niezawodnością troopka i coś na temat tego diesla, podobno konieczne są częste wymiany oleju,awaryjne są pomowtryskiwacze, jak drogie są części i może coś o zawieszeniu.......nawet sam nie wiem o co jeszcze pytać :D
ach i jeszcze jedno pytanko....dlaczego ISUZU TROOPER cenowo jest duuuużo atrakcyjniejszy od podobnych aut, chyba to nie znaczy, że jest gorszy
Mauer
Nowicjusz

Re: Re: ISUZU TROOPER-wszystko...

16 Sie 2008, 08:24

chciałbym jeszcze zapytać oblachy w trooperze i na co tak naprwdę zwracać uwagę przy zakupie, a zamierzam się wyciąć do niemiec na "zakupy" tam ładnego troopa(tak przynajmniej wynika ze zdjęć) można wyciągnąć za 6-7000 Euro a to sporo taniej niż w Polsce
Mauer
Nowicjusz

19 Sie 2008, 08:25

czy naprawdę nikt nic nie wie na temat tego auta??
może znacie jakieś linki do stron klubowych (jeżeli takie są)
Mauer
Nowicjusz

19 Sie 2008, 11:42

http://www.fourup.pijemy.pl/linki.php#isuzu - masz tam zbiór linków dotyczących Isuzu...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy od: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

19 Sie 2008, 18:39

wielkie...wielkie dzięki :D lektura na dłuuugie dni
Mauer
Nowicjusz

19 Sie 2008, 18:57

kurcze...pierwsza lektura i już wątpliwości
wg tej stronki http://www.ikm.net.pl/isuzu/isuzutrooper.php ,benzyna 3.5 V6 ma mniejsze średnie spalanie niż 3.0 diesel :shock: , nieukrywam, że chciałem diesla ze względu na spalanie ale teraz zgłupiałem, to chyba jakaś nieścisłość, może ktoś kto ma takiego 3.5 litrowego troopera się wypowie na temat jego "apetytu"
Mauer
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie? Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie?
    Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy i małym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodący producenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeli wyposażonych ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

• Re: Re: ISUZU TROOPER-wszystko...

19 Sie 2008, 22:14

Wiesz... nie ja prowadzę tamte strony, nie mam też jak zweryfikować podanych tam danych (wiem... część linków nie działa, ale na razie nie mam czasu przebudować strony... :( )
    Wiem tylko tyle, że mój troopek ('89, 2.6i LPG) potrafi spalać (w zależności od opon):
    - w trasie: od 10.3 do ponad 30 l/100km
    - w mieście: od ok.12 do ponad 35...
    - w terenie: nie mniej niż 20 (najwyższe zanotowane to... 84 litry (43l LPG + 41l Pb98) na ... 76km podczas imprezy integracyjnej w Wierchomli :mrgreen: )...
    Do tego - wielkość spalania zależy w dużej mierze od techniki jazdy. A ja już okres "Kubicowaty" mam już dawno za sobą... ;)
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy od: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

20 Sie 2008, 09:06

no i mam dylemat :?
    a co powiecie na temat tego troopka
    [link wygasł]
    gość twierdzi, że to "miód fura", tylko cena jakaś taka dziwna :shock:
    jedyna co trzeba zrobić w nim to oczywiście wspomiany olej oraz rzekomo uszczelniacz na tylnym lewym kole, koszt podobno niewielki, łożyska ok 180 złociszy (bo jak będzie rozebrany to wypadałoby odrazu wymienić), uszczelnić i robocizna. Koleś sprowadził go ze stanów w 2005 roku, więc instalacja gazowa pewnie też założona już w Polsce, w zeszłym roku wymienił zawieszenie bo na amerykańskim nie dało się jeździć po polskich drogach (mówił, że za bardzo bujało), jeżeli chodzi o spalanie to twierdził, że ok 16-18 litrów w mieście a w trasie 12-14 gazu
    Ciekaw jestem wszych opini w tym temacie
    i jedno pytanko...ile kosztuje wymiana rozrządu w tym motorze??
    zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo jutro zamierzam wyciąć się na oględziny
    pozdrawiam
    Mauer
    Nowicjusz

20 Sie 2008, 12:26

jak na moje oko to musi mu coś dolegać .... cena mocno konkurencyjna ....
    scooter
    Nowicjusz

Miejscowość: Koszalin

20 Sie 2008, 14:29

po kolejnym telefonie do sprzedawcy dowiedziałem się:
    w zimę przy mrozach wsteczny wyskakuje a na co dzień przy przeskakiwaniu z 3 na 4 "lekko" szarpie :D
    zaraz po tym telefonie zadzwoniłem do serwisu w Bydgoszczy i porozmawiałem z gościem co się na tych samochodach zna (super facet poświęcił mi troszkę czasu i sporo wyjaśnił)
    do tych silników były montowane cztery różne,automatyczne skrzynie z czego dwie z nich są NIENAPRAWIALNE.
    Po opisie niepotrafił jednoznacznie powiedzieć co może być przyczyną, może wina oleju ale też nieuchronnie zbliżający się konieć skrzynki, jeżeli to któraś z tych naprawialnych to pół biedy, jeżeli nienaprawialna to wymiana całej skrzyni ok 3500
    Też twierdził, że cena strasznie niska i żeby uważać i polecił mi montereya'99 3.0 tdi w którym właśnie robili kapitalny remont silnika dał mi namiar na właściciela opla powiedział że z czystym sumieniem może mi go polecić a targować się i o szczegółach muszę rozmawiać już z właścicielem, opelek przyjechał z hiszpanii miał jednego właściciela a była nim kobieta która woziła nim dzieci, podobno jak przyjechał do serwisu to na siedzeniach leżały jeszcze zabawki i pampersy, opla cenią na 22 tysie
    Tak więc wiem, że nic nie wiem :D i wciąż mam kołomyję :?
    może ktoś mądrzejszy się wypowie i mi doradzi
    dzięki
    Mauer
    Nowicjusz

Re: ISUZU TROOPER-wszystko...

31 Sie 2008, 15:11

Witam, też jestem na etapie kuona troopera 93-98 3,2 4/5 drzwi. Ale jestem zielony co do wiadomości na temat tego samochodu. czytałem na tym forum posty iw jednym z nich kolega pisze o serwisie w Wałbrzychu , czy mógłby przesłac numer tel do tego serwisu. Z góry wielkie dzięki Jaro
    jaro01
    Nowicjusz

Miejscowość: Poręba

31 Sie 2008, 15:15

Przepraszam chodziło mi o serwis w Bydgoszczy
    jaro01
    Nowicjusz

03 Wrz 2008, 19:30

0698150101
    to jest numer do tego gościa z Bydgoszczy
    powodzenia
    Mauer
    Nowicjusz

03 Wrz 2008, 21:57

Wielkie dzięki !!!
    Super że jest to forum bo bez waszej pomocy człowiek by błądził jak dziecko we mgle.

Pozdrawiam Jaro
    jaro01
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti