Jak mam go zarejestrowac auto bez tablic ?

jak mam go zarejestrowac auto bez tablic ?

30 Paź 2009, 11:39

witam bardzo prosze o pomoc.
Kupilam niedawno auto od niemca. umowilismy sie tak ze przyjade na jego blachach bez wykupu tymczasowych tablic.
po przejezdzie do polski odeslalam mu tablice i dokumenty zeby mogl mi to auto wyrejestrowac w niemczech. i tak zrobil, wyrejestrowal i odeslal mi komplet dokumentow. jednak nie wiem teraz jak mam zarejestrowac auto gdyz do tego potrzebny jest przeglad techniczny a nie wiem jak go zrobic gdyz auto stoi bez tablic wiec nie mam mozliwosci podjechania nim do stacji kontroli pojazdow. co mam zrobic w takiej sytacji ? jesli ktos wie co w powinnam zrobic prosze o pomoc
nemezis1982
Nowicjusz

Miejscowość: niemcy

Re: Jak mam go zarejestrowac auto bez tablic ?

30 Paź 2009, 12:30

nemezis1982, a nie masz niemieckiego przeglądu?? Bo jeżeli masz to nie musisz jechać na żaden przegląd od razu lecisz do celnego, skarbówki i do WK :P

Jeżeli nie masz przeglądu to ile masz do najbliższej stacji diagnostycznej??? Jeżeli nie daleko to poproś znajomego żeby ci swoje pożyczył i po kłopocie ;)
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy od: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Megane I phII/Panda
Silnik: 1.6/1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: jak mam go zarejestrowac auto bez tablic ?

30 Paź 2009, 12:41

dzieki Luke :) nie wiem czy mam niemiecki przeglad.. bo nie znam niemieckiego a jeszcze nie mam tlumaczen.. mam tam kilka papierkow :) wiem napewno ze mam duzy brief i maly i z tylu malego jest stempel z data lipiec 2010. nie wiesz moze jak wygalda papier niemiecki z przegladu technicznego ?

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 12:45 ]
i tez wyczytalam na forum ze niemiecki przeglad techniczny honoruja u nas tylko jesli jest taki sam jak w polsce tzn ma rok produkcji, ilosc miejsc itd.. a te niemieckie chyba nie maja takich danych wiec oni i tak odsylaja do stcji diagnostycznych.. no i chyba trzeba miec gdzies tez w papiery wbite ze auto jest na export do krajow UE a ja nie wiem czy taki wpis istnieje w moich tablicach.. co za kraj.. brak jasnych zasad .. badz czlowieku madry.. teraz zaluje ze w polsce auta nie kupilam bo wiecej z tym nerwow i stresow niz to wszystko warte .. ale chociaz internauci pomocji :) dzieki :)
nemezis1982
Nowicjusz

Miejscowość: niemcy

30 Paź 2009, 13:00

Ostatnio również sprowadzałem samochód, i aby go zarejestrować musiałem zrobić tzw. pierwszy przegląd w Polsce(tak nazwał go znajomy diagnosta), mimo, że miałem ważny przegląd niemiecki. Polegało to na tym, że diagnosta sprawdził auto i zatwierdził, że ten niemiecki przegląd jest ważny, czy jakoś tak. Niestety nie znam się na przepisach, więc nie jestem w 100% pewien, czy to było konieczne, jednak myślę, że mój znajomy nie oszukał mnie by trochę zarobić. Przegląd kosztował 60zł.
Miraku
Początkujący

Miejscowość: Rogoźno

12 Sty 2011, 23:57

normalnie wieziesz auto na lawecie na przegląd i tyle. pamiętaj ze musisz podać na przeglądzie nr rej lawety
nawet jak się przywozi auta z tablicami na kolach to zawsze pisze się nr rej lawety i ze auto przyjechało do przeglądu na lawecie, takim sposobem zachowujesz tablice dla siebie
ninja-5
Nowicjusz

Miejscowość: Ustka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie
    Samsung Electronics zaprezentował pierwszy prototyp Samsung Safety Truck – pojazdu ciężarowego wyposażonego w technologię służącą zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu. Samsung stara się poprawiać jakość ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili