Jak mieć 100% pewności, że samochód nie jest kradziony

Jak mieć 100% pewności, że samochód nie jest kradziony

30 Kwi 2016, 16:48

Sporo osób mówi, że można sprawdzić na policji podając im numer VIN aby sprawdzili w bazie. Wg mnie to nie wystarczy.

Wyobraźmy sobie prosty scenariusz: właściciel samochodu wyjeżdża gdzieś na dłużej zostawiając samochód na swojej posesji / przed blokiem / gdziekolwiek indziej (nieważne). Ktoś kradnie jego samochód i jak najszybciej próbuje sprzedać. Kradzież nie została jeszcze zgłoszona.

Co Wy na to? Da się jakoś ustrzec przed takim scenariuszem? Może coś przeoczyłem? Wiadomo, że w różnych scenariuszach numery mogą być przebijane, fragmenty karoserii przespawane, dokumenty podrabiane itd.

W jaki sposób upewniacie się, że oglądany samochód jest legalny?
Distrust
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 04 2016
Auto: Nie mam

Re: Jak mieć 100% pewności, że samochód nie jest kradziony

30 Kwi 2016, 23:06

Distrust napisał(a):Wyobraźmy sobie prosty scenariusz: właściciel samochodu wyjeżdża gdzieś na dłużej zostawiając samochód na swojej posesji / przed blokiem / gdziekolwiek indziej (nieważne). Ktoś kradnie jego samochód i jak najszybciej próbuje sprzedać. Kradzież nie została jeszcze zgłoszona.

W momencie sprzedaży właściciel musi pokazać kartę pojazdu (jeśli została wydana) i dowód rejestracyjny. O ile DR może być razem ze skradzionym pojazdem o tyle kartę pojazdu nikt nie zostawia w samochodzie.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T
Jest: '97 Fiat 126p, '02 Laguna IIphI V6 24V
Roadkiller
Aktywny

Zdjęcia: 1
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphI
Silnik: V6 24V 207KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: Jak mieć 100% pewności, że samochód nie jest kradziony

01 Maj 2016, 13:00

właściciel musi pokazać kartę pojazdu (jeśli została wydana)

Jeśli.

o tyle kartę pojazdu nikt nie zostawia w samochodzie.

Skąd ta pewność? To, że nie powinno się tak robić nie gwarantuje, że wszyscy o tym wiedzą i się do tego stosują.

Nikt nie ma więcej pomysłów?
Distrust
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 04 2016
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili