Jak odklejić naklejkę z numerem rejestracyjnym od szyby?

Jak odklejić naklejkę z numerem rejestracyjnym od szyby?

02 Mar 2009, 19:18

Prosiłbym o jakieś porady czym najlepiej odklejić tą naklejkę która jest przyklejana z prawej strony szyby na dole od wewnątrz(tkwi na niej numer rejestracyjny naszego auta)
Po przejestrowaniu stara naklejka wiadomo że została i nie chce zejść a moja metoda polegała na spryskaniu jej płynem do szyb i zdzieraniu skrobaczką do szyb na zimę-wiem że trochę głupi pomysł ale nic innego nie przyszło mi mądrzejszego do głowy więc proszę o pomoc specjalistów;)
misza198818
Początkujący

Miejscowość: Wielkopolska

Re: Jak odklejić naklejkę z numerem rejestracyjnym od szyby?

02 Mar 2009, 19:28

Witam. Pomysł ze skrobaczką wcale nie jest głupi bo sam robiłem podobnie. Innego sposobu chyba nie ma na odklejenie tych diabelnych naklejek. Ja moją najpierw zdzierałem nożykiem modelarskim a potem deliaktnie rozpuszczalnik i nie było śladu po naklejce :)a na koniec delikatna polerka miękka szmatka i miodzio poprostu :)
POZRDAWIAM
Fiat Tipo 1.4 AGT cat i.e. dla mnie bomba POZDRO
blyskacz17
Nowicjusz

Miejscowość: Car city

02 Mar 2009, 20:20

delikatnie podgrzewac suszarka do wlosow i palcami schodzi potem szmatka i rozpuszczalnik i po zabawie ,sprawdzona operacja.
zibi58
Początkujący

03 Mar 2009, 18:58

Ja czytałem,że są zakłady wyspecjalizowane w tej operacji,czyli zciągania czegoś co ponoć powinno być nieściągalne!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

03 Mar 2009, 19:33

nozykiem do plyty gipsowej i benzyna ekstrakcyjna najczesciej robie tak w robocie schodzi na prawde dobrze polecam :wink:
spider1859
Nowicjusz

03 Mar 2009, 19:58

Spider to w takim razie o takim zakładzie w jakim ty pracujesz czytalem! :wink: Dzieki temu ja wiem,że to jest możliwe,ty zdradziłeś jak to jest możliwe :P
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami Lexus NX w pogoni za dziecięcymi marzeniami
    Jak trafić klipem reklamowym do inteligentnych odbiorców? Zbudować przekaz na pozytywnych uczuciach, wprawić w wibracje poczucie humoru i szybko zakończyć niespodzianką. Taki właśnie jest nowy, 30-sekundowy film reklamujący ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

• Re: Jak odklejić naklejkę z numerem rejestracyjnym od szyby?

03 Mar 2009, 22:15

Zaden problem jak już było pisane podgrzewać suszarka do włosów albo delikatnie opalarka i schodzi bez problemu. Tak robi zakład w mojej okolicy który zajmuje sie wymiana szyb.
    PrezesArtek
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Nissan Primera WP11-144
    Silnik: QG18DE
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

04 Mar 2009, 18:53

Widziałem, chyba na Allegro, specjalny płyn do usuwania tych naklejek. Sam się namęczyłem kiedyś okrutnie, wypróbowałem wszystkie rozpuszczalniki, naljepiej działa chlorokauczukowy. Benzyna się do tego nie bardzo nadaje. Trzeba uważać z chlorokauczukiem, bo mozna sobie rozpuścic plastik kokpitu
    wiesiek
    Nowicjusz

04 Mar 2009, 19:01

Ale nie myślcie że w tym chlorokauczuku razpuszcza się jak cukier w wodzie, trzeba jeszcze drapać nożykiem. :(
    wiesiek
    Nowicjusz

05 Mar 2009, 00:33

Po raz trzeci suszarka do włosów a nie byście odrazu kazali mu kupować jakieś rozpuszczalniki albo płacić komuś za odklejenie głupiej nalepki.
    sebacrx3
    Nowicjusz

21 Mar 2009, 15:54

Oto jak sobie z tym poradziłem.Podgrzałem naklejkę suszarką do włosów jak kazaliście,potem popsikałem Mr.Muscle -płynem do mycia szyb ;) i drapałem skrobaczką i nożykiem ;)
    I pomogło;)
    Naklejki ani śladu.Dziękuje za pomoc i poświęcony czas na odpowiedzi w związku z tym tematem ;)
    misza198818
    Początkujący

Miejscowość: Wielkopolska

22 Mar 2009, 19:16

Najszybciej schodzi takim nozykiem wysuwanym.
    dziewczyna85
    Nowicjusz

24 Mar 2009, 20:07

witam was ja nacieram szmatka naklejke olejem roslinnym i sama po chwili odchodzi bez problemu pozdrawiam :) :D
    tom1988
    tom1988
    Nowicjusz

Miejscowość: slask

25 Mar 2009, 23:55

A więc tak; weź suszarke i ostrze nożyka do tapet. Podgrzej naklejke i ostrzem delikatnie podcinaj i odciągaj. Jeśli miałbyś kiedyś wymiane szyby i chciałbys przeklejić naklejke na nową szybe to odcinaj ją zaczynjąc od góry, wtedy wywinie się ona w drugą strone (czyli w zdłuż) niz wygięta jest szyba co zapewni że się nie będzie oklejać. Wiem bo zajmuje sie na co dzień wymianą i wklejaniem szyb do samochodów. Życze powodzenia i pozdrawiam :D
    gucio1707
    Nowicjusz

Miejscowość: KRAKÓW

03 Maj 2009, 19:16

No a co zrobić z naklejką na lakierze? Nożykiem uszkodzę lakier...
    Mam głupie napisy "SPORT" nad listwami, zamierzam ozdobić autko wielkim kawiatem z każdej strony, a wiec kobiecy kwaitek i niebieskie "sport" bedzie się gryzło... :grin:
    Everybody lies.
    czarno-biala
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław

• Warto przeczytać
    • Suzuki GSX-R, start
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Fiat Albea
      Opel GTC Concept 2013 16
      Car audio, video 2007