Jak odpicować audio w samochodzie?

09 Sty 2010, 20:17

Tak więc moje pytanie dotyczy systemu audio do samochodu, chodzi mi mianowicie o to żeby dźwięk był przyzwoity, broń boże nie chodzi mi o to by od basów całe auto sie sypało, z zewnątrz było słuchać tylko bum bum bum ale chodzi mi o to żeby dźwięk był ładny, bez trzeszczenia itd tak więc nie potrzebuje nic mega super hiper;) Jakieś radio na płyty CD (na samym radiu mi w ogóle nie zależy bo nienawidze muzyki radiowej, chodzi mi o samo odtwarzanie płyt) no i do tego jakieś głośniki przyzwoite. Np mój znajomy ma standardowe radio i głośniki w swoim Seacie Altea i taki dźwięk by mi w zupełności wystarczył (to jeśli ktoś by sie orientował w tym) no i oczywiście jaka by była cena za części plus montaż;)

Edit: oczywiście płyty CD to tylko jedna z opcji, może też być z możliwością podpięcia odtwarzacza czy coś;) jak uważacie że będzie lepiej;)
fitman
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: KLW

09 Sty 2010, 23:11

ogólnie jak zależy ci na jakości dźwięku to tylko CD (mp3 i tym podobne wycinają i tak wiele z muzyki więc nie jest już tak "głęboka")
co do głośników to już jest trudniej jest wiele firm produkujących dobry sprzęt ja używam głośników JBL i magnat w zestawach mają przetwornice i takie tam ( zresztą każde lepsze głośniki mają) mam w autku 6 głośników i to w zupełności wystarcza żeby radio pięknie brzmiało (2 wysoko tonowe na podszybiu, 2 śrenio w drzwiach i 2 3drożne 9x16 na półce z tyłu)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

20 Sty 2010, 23:02

Skoro odpowiada Ci zestaw, jaki ma w samochodzie kolega, to może wystarczy powielić ten schemat we własnym samochodzie? :wink: Ponoć najprostsze rozwiązania są najlepsze. Chyba byłoby dobrze, gdybyś znalazł jakiegoś znajomego, który zna się na tym sprzęcie i pomoże Ci dobrać coś na Twoją kieszeń - sam już na miejscu określisz ile możesz na to wydać.
winnetou
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: z Polski

28 Sty 2010, 23:06

... najwazniejsze pytanie ile masz zamiar na to przeznaczyc ...... i jak masz teraz sprzet
Części Vectra C atrakcyjne ceny
gigit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Miejscowość: Kołobrzeg

29 Sty 2010, 22:59

jaki mam teraz? nie wiem... radio jakieś z JVC ogólnie jakość dźwięku jest beznadziejna, więc nie wiem czy jest tu o czym w ogóle gadać...

Nie wiem ile taki "przyzwoity sprzęt" kosztuje więc nie chce tu walnąć jakiejś śmiesznej kwoty, mój kumpel zrobił sobie audio w samochodzie całkiem fajne za (przynajmniej tak powiedział ale nie wiem na ile to prawda) 2000zł, ale jak myślicie taniej sie da? Nie musi to być nie wiadomo jakie walnięcie bo przecież w samochodzie sie nie da przesadnie głośno słuchać muzyki (a przynajmniej ja nie mam zamiaru) chce tylko żeby był ładny dźwięk i basy;)
Aha no i ile kosztuje mniej więcej robocizna tzn założenie?
fitman
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: KLW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...