Jak podłączyc głośniki z tyłu?

Jak podłączyc głośniki z tyłu?

16 Kwi 2010, 20:35

Pytanie takie jak w temacie. Kupiłem dwa tyg. temu samochód. To mój pierwszy, więc nie mam doświadczenia w tych sprawach. No i zestaw audio miałem taki, że facet mi dorzucił gratis radio, a głośniki to fabryczne tylko te w drzwiach wbudowane :/ No i zakupiłem już nowe i chce je z tyłu założyc, tylko nie zabardzo wiem jak... Mógł by mi ktoś w tym pomóc? Jak by co to wiem co to znaczy połączenie szeregowe/równoległe itp :) Bo przypuszczam że takimi zwrotami będziemy tu operowac.
banan_91
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Włocławek

Re: Jak podłączyc głośniki z tyłu?

16 Kwi 2010, 21:37

a ile tych głośników masz :?: jeśli 2 to ani szeregowe ani równoległe ;) 99% odbiorników ma wyjście na 4 kanały (LP/PP LT/PT) więc kwestia pociągnięcia tylko kabli na tył samochodu i podpięcie głośników :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Kwi 2010, 21:54

No dwa właśnie :) To inne pytanie, wime że dla Ciebie będzie głupie, no al eja tego jednak nie wiem... Gdzie mam szukac i po czym w ogóle poznac te wyjścia? I co oznaczają te LP PP LT PT??
banan_91
Nowicjusz
Awatar użytkownika

17 Kwi 2010, 11:56

LP - lewy przód
PP - prawy przód
LT - lewy tył
PP - prawy tył
Na radiu musi być rozpiska z głośnikami.
W razie gdyby jej nie było to czy masz taką kostke?

[link wygasł]
To na tej kostce z lewej gdzie jest 8 pinów - to idą na głośniki.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

17 Kwi 2010, 13:24

z tyłu radia powinna być naklejka z rozpisem co jak gdzie tak jak piotrpz87 mówi :) jeśli nie ma to napisz co to za radio będziemy myśleć :wink:
pocieszny
Forumowicz VIP

17 Kwi 2010, 17:32

Aha, no bede tego szukał :) A teraz inne pytanie, bo te głośniki które mam na tył kupione mają 90W, a na radiu pisze 45W*4 No i kolega mi powiedział że Jak se podłącze te moje 90W to radio mogę spalic... Prawda to?
banan_91
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: Jak podłączyc głośniki z tyłu?

18 Kwi 2010, 01:24

w teori tak, w praktyce co najwyżej będa burczeć przy głośnym graniu, zależy też jakie masz głośniki, czasem to co jest napisane na opakowaniu nie pokrywa się ni jak z rzeczywistością :wink:
    pocieszny
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili