Jak podłączyć radio w Suzuki swift gls?

Jak podłączyć radio w Suzuki swift gls?

27 Kwi 2009, 22:31

Witam!
Mam problem z podpięciem radia w suzuki swift 1.0 1998r. Czy ktoś posiada jakieś schematy kabli lub wie jak to zrobić?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
wspinacz

27 Kwi 2009, 23:39

Ja właśnie dziś podłączałem radio w Suzuki Swift 1.3GS '93r. Masz tam 3 kostki. Dwie mają po 4 kable które są do głośników. Trzecia kostka ma 3 kable.
1kabel-Biały jest to stały prąd czyli pod kabel radiowy=żółty +12V Permanent podpinasz
2kabel-Biało-Czarny jest pod stacyjke czyli jak włączysz kluczyk to radio się włącza=w radiu czerwony +12V Power
3kabel- Czerwono-czarny jest od podświetlenia radia czyli jak włączysz światła to radio zaświeci = w radiu pomarańczowy Illumination
Mase musisz podpiąć od jakiejś śróbki bo w kostkach nie ma, a z anteny jest za słaba.
Ja kabel radiowy czerwony i pomarańczowy zmostkowałem tak więc nawet bez włączonych świateł radio się świeci.
Oczywiście możesz podłączyć wszystkie 3 kable od radia pod 1 w aucie i bez kluczyka będzie Ci grało (ja tak miałem 2 lata ale dziś zrobiłem na kluczyk). Napisałem jakie kolory kabli ja mam ale u Ciebie mogą być inne. Najlepiej weż miernik i popatrz gdzie jest stały prąd, gdzie pojawi się po przekręceniu kluczyka, a gdzie po włączeniu świateł pozycyjnych.
BANAN23
Początkujący

Miejscowość: Jabłonna Lacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic
    Między 5 a 7 lipca około 160 rzadkich historycznych modeli samochodów podążyło drogą historycznego Rajdu Silvretta Classic, przez zapierające dech w piersiach górskie serpentyny. 550 km alpejskich dróg ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Drift Audi Quattro
      Mercedes-Benz C 107
      Motory, park maszyn, 3
      Zdalnie sterowane ciężarówki RC na parkingu