Jak podłączyć radio w Suzuki swift gls?

27 Kwi 2009, 21:31

Witam!
Mam problem z podpięciem radia w suzuki swift 1.0 1998r. Czy ktoś posiada jakieś schematy kabli lub wie jak to zrobić?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
wspinacz
 

27 Kwi 2009, 22:39

Ja właśnie dziś podłączałem radio w Suzuki Swift 1.3GS '93r. Masz tam 3 kostki. Dwie mają po 4 kable które są do głośników. Trzecia kostka ma 3 kable.
1kabel-Biały jest to stały prąd czyli pod kabel radiowy=żółty +12V Permanent podpinasz
2kabel-Biało-Czarny jest pod stacyjke czyli jak włączysz kluczyk to radio się włącza=w radiu czerwony +12V Power
3kabel- Czerwono-czarny jest od podświetlenia radia czyli jak włączysz światła to radio zaświeci = w radiu pomarańczowy Illumination
Mase musisz podpiąć od jakiejś śróbki bo w kostkach nie ma, a z anteny jest za słaba.
Ja kabel radiowy czerwony i pomarańczowy zmostkowałem tak więc nawet bez włączonych świateł radio się świeci.
Oczywiście możesz podłączyć wszystkie 3 kable od radia pod 1 w aucie i bez kluczyka będzie Ci grało (ja tak miałem 2 lata ale dziś zrobiłem na kluczyk). Napisałem jakie kolory kabli ja mam ale u Ciebie mogą być inne. Najlepiej weż miernik i popatrz gdzie jest stały prąd, gdzie pojawi się po przekręceniu kluczyka, a gdzie po włączeniu świateł pozycyjnych.
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka