Jak pozbyć się nagaru z komory spalania?

27 Paź 2016, 19:26

Ciekawi mnie takie pytanie i wasze zdanie na ten temat :) Jak wiadomo na tłokach, w komorze spalania gromadzi się pewna ilość nagaru. Można się jej pozbyć rozbierając silnik i czyszcząc poszczególne elementy, ale ... no właśnie trzeba na to poświecić sporo czasu. Czy jest zatem możliwość pozbycia się takiego nagaru lub chociaż jego części bez rozbierania silnika? Próbował ktoś takich zabiegów? Są jakieś metody i środki do takiego zabiegu?

Oczywiście sprawdzić możemy jak wygląda komora spalania używając kamery endoskopowej.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Paź 2016, 21:12

Ja proponuję dodatki z liqui moly.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Paź 2016, 21:49

Przed zmianą oleju należy dodać zawartość puszkiMOTUL ENGINE CLEAN skutecznie czyści zabrudzenia, osady, nagary gromadzące się w silniku. Usunięte mikrocząstki są rozpuszczane w starym oleju i usuwane w chwili jego wymiany
albo rozjechac jak ja to zrobiłem przez miesiac to zauwazyłem efekty bo muj samochud sie toczył a nie jechał
merkaba12
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Paź 2016, 07:43

MotoAlbercik napisał(a):proponuję dodatki z liqui moly
Chodzi ci o dodatki które dolewamy do benzyny? Typu Ventil Sauber...

merkaba12 napisał(a):Przed zmianą oleju należy dodać zawartość puszkiMOTUL ENGINE CLEAN skutecznie czyści zabrudzenia, osady, nagary gromadzące się w silniku
Jak to się ma do komory spalania o którą mi chodziło? Ten środek czyści silnik z osadów w miejscach gdzie pracuje olej. Zastosowanie tego środka nic nie zmieni w komorze spalania.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Paź 2016, 13:08

Tak - chodziło mi o ten dodatek. Piszą, że usuwa on osady na zaworach oraz w komorze spalania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2016, 13:24

ale nagar powstaje z oleju np wynikać z przegrzania oleju okresu między wymianami na poziomie 15000km,zły dobór oleju , Jazda na krótkich dystansach i eksploatacja silnika na LPG. ,styl jazdy kierowcy. Jeśli unika on średniego i wysokiego zakresu obrotów silnika to ryzyko odkładania się osadu węglowego w silniku istotnie rośnie. Silnik zbyt długo się rozgrzewa przez co długo zbyt długo pracuje na zbyt bogatej mieszance paliwo-powietrznej. Podobnie cierpią świece zapłonowe, które jeśli nie osiągną tzw. temperatury samooczyszczania (ok. 450⁰ C) ulegają zabrudzeniu nagarem. Spada ich skuteczność działania, a przez to i moc silnika.

i dla tego gdy jechałem do pracy to przewaznie sie spieszyłem i dawałem obroty nieraz do 4 tys i po miesiacu czasu samochód sie odmulił a i włalem potem 8100 Eco-nergy 5W-30 przedtem miałem 5w40 Liqui Moly odległosc do pracy 14km
merkaba12
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...

01 Lis 2016, 21:10

Czyli reasumując warto dodać dodatek który proponował MotoAlbercik i udać się w długą trasę najlepiej na autostradzie.

Szperając w necie znalazłem jeszcze coś takiego jak Xado Antykoks. Stosował ktoś kiedyś? Co myślicie o takim środku? Napisane jest, że "Oczyszcza tuleje, tłoki, komorę spalania, zawory z wszelkich zanieczyszczeń pochodzących z paliwa i oleju(nagar, koksy, laki, smoły)".
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lis 2016, 06:02

Kacper napisał(a):Napisane jest, że "Oczyszcza tuleje, tłoki, komorę spalania, zawory z wszelkich zanieczyszczeń pochodzących z paliwa i oleju(nagar, koksy, laki, smoły)".

Jeszcze buty wiąże i usuwa ciąże :lol:
Moim zdaniem tych środków należy używać zapobiegawczo, a nie po fakcie-lepiej zapobiegać niż leczyć :wink:
Ostatnio edytowany przez yeti65, 02 Lis 2016, 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lis 2016, 10:35

yeti65 napisał(a):I jeszcze buty wiąże i usuwa ciąże
Hahaha... :lol:

Zgada się że lepiej zapobiegać, ale tak możemy robić jak mamy własny samochód i o niego dbamy. Rozumiem, że jak kupujemy auto możemy użyć takiego środka w celu usunięcia części osadów pod warunkiem, że silnik jest w niezłej kondycji.

Rozmawiałem z mechanikiem który stosował ten środek ostatnio w silniku mercedesa 3,5L jak dobrze pamiętam. Powiedział, że samochód brał około 0,5L oleju na 1tyś. km. Po zastosowaniu dwukrotnym tego środka i przejechaniu około 3tyś. km wygląda na to że trzeba dolewać około 0,2L na 1tyś. km. Silnik lata na LPG.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999