Jak prawidłowo wyjechać na takim skrzyżowaniu ?

Jak prawidłowo wyjechać na takim skrzyżowaniu ?

18 Sty 2010, 21:09

Witam, mam problem. Ostatnio oblałem egzamin na prawko. Męczy mnie ta sytuacja.

Obrazek 1 - niebieski samochód to "mój" wyjeżdżam z drogi oznakowanej "ustąp pierwszeństwa" mam zielone światło, mam skręcić w lewo, z naprzeciwka jadą samochody, które też mają zielone.
ImageObrazek 2 - zrobiłem tak, dojechałem do torów, i nagle zza 2 samochodów wyskoczył trzeci wprost na mnie, dostałem po hamulcach i do widzenia (nie moja wina, że koleś się rozmyślił i wyskoczył jak dzik z rowu, ale co tam).
Image

Jak prawidłowo rozegrać takie skrzyżowanie ? (Lechicka z Krakowską)

(Trochę źle to namalowałem, byłem bliżej czerwonych, byłem połową samochodu na torach, na wysokości prawych drzwi miałem jeden samochód, zza drugiego czerwonego wyskoczył samochód, który wyrósł z pod ziemi (IMO też miał skręcić w lewo, ale nagle się rozmyślił).

Jak nie zdam za 3cim razem to muszę najpierw wyjeździć 5 godzin i dopiero się ponownie zapisać, czy od razu mogę się zapisać i do terminu wyjeździć 5 godzin ?
gr3mlin3k
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Sty 2010, 20:52
Miejscowość: Wwa

Re: Jak prawidłowo wyjechać na takim skrzyżowaniu ?

19 Sty 2010, 00:14

Hmm.. trochę niedokładny rysunek, a i zdjęcia nie chcą mi się powiększyć, także z lekka słabo widzę. Ale czy przypadkiem Ty- nie zjechałeś za bardzo w prawo? Bo skręcając w lewo powinniśmy się zbliżać do lewej strony jezdni, a nie do prawej.
eaxene
Aktywny
 
Posty: 485
Rejestracja: 07 Sty 2009, 17:00
Miejscowość: Toruń

Re: Jak prawidłowo wyjechać na takim skrzyżowaniu ?

20 Sty 2010, 13:41

Dokładnie. Na obrazu za bardzo "przytuliłeś się" do samochodów czerwonych. Po co? Skręcając w lewo trzymasz się jak najbliżej lewej strony. Jeżeli Ty stałeś przednimi kołami na torowisku, a wyskoczyło Ci inne auto (żółte) to nie rozumiem dlaczego egzaminator dał Ci po hamulcach?
Jeżeli podjeżdżałeś to inna sprawa, egzaminator widocznie stwierdził, że doszłoby do kolizji i zareagował za Ciebie.
W przypadku gdybyś stał, to egzaminator powinien w tym momencie zwrócić Ci uwagę, a nie interweniować dopiero gdy pojawił się inny kierowca.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
  Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti