Jak przerejestrowac bez dr

18 Paź 2009, 12:18

witam, mam taki problem kupiłem maluszka bez przeglądu policja zabrała mi dowód rejestracyjny który stał jeszcze na pierwszego właściciela, posiadam wszystkie umowy czy da rade go przerejestrować bez dowodu?
gabriell
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: chełm

18 Paź 2009, 12:40

do przerejestrowania musisz mieć dowód (po 14 dniach powinien być już w Urzędzie komunikacji, odpowiednim dla poprzedniego właściciela), ale do przerejestrowania musisz mieć ważny przegląd ( do odebrania dowodu też)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Paź 2009, 09:35

tak jak napisał pocieszny ale jadąc do urzędu gdzie leży dowód rejestracyjny zabierasz też ze sobą umowy kupna sprzedaży z których będzie wynikało, że Ty jesteś obecnie właścicielem.

Zadzwoń tam wcześniej i sprawdź czego dokładnie będą wymagać żeby nie jechać na darmo jak się okaże, że będą np. wymagać, że ten co jest w dowodzie rejestracyjnym musi najpierw zgłosić sprzedaż a tego np. nie zrobił więc cała wyprawa na darmo.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

19 Paź 2009, 21:22

DariuszSawicki napisał(a):tak jak napisał pocieszny ale jadąc do urzędu gdzie leży dowód rejestracyjny zabierasz też ze sobą umowy kupna sprzedaży z których będzie wynikało, że Ty jesteś obecnie właścicielem.

Zadzwoń tam wcześniej i sprawdź czego dokładnie będą wymagać żeby nie jechać na darmo jak się okaże, że będą np. wymagać, że ten co jest w dowodzie rejestracyjnym musi najpierw zgłosić sprzedaż a tego np. nie zrobił więc cała wyprawa na darmo.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
to wszystko było napisane :mrgreen: ale nadgorliwość gorsza do faszyzmu :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Paź 2009, 23:35

było napisane wszystko oprócz tego:

"jadąc do urzędu gdzie leży dowód rejestracyjny zabierasz też ze sobą umowy kupna sprzedaży z których będzie wynikało, że Ty jesteś obecnie właścicielem. "

i tego:
"Zadzwoń tam wcześniej i sprawdź czego dokładnie będą wymagać żeby nie jechać na darmo jak się okaże, że będą np. wymagać, że ten co jest w dowodzie rejestracyjnym musi najpierw zgłosić sprzedaż a tego np. nie zrobił więc cała wyprawa na darmo. "

te dwie informacje są dość ważne bo sam przegląd (o którym pisze pocieszny nie wystarczy) gdyż urząd nie wyda dowodu komuś kto sobie przyjedzie z kwitkiem z policji i ważnym badaniem. Wyda ten dokument TYLKO WŁAŚCICIELOWI a o tym kto jest właścicielem świadczą dokumenty.

Niestety w Polsce w różnych urzędach bywają różne procedury więc zalecam sprawdzić czego konkretnie będzie wymagać urząd do którego trzeba się udać.

Sam mimo dziesięcioletniej praktyki dzwonię wcześniej by nie pojechać jak rutyniarz i wrócić bez pieniędzy straconych na paliwo (nie licząc nie zarobionych pieniędzy......:( i potrzebnego dokumentu).

pozdrawiam
ze znanym zawołaniem

Przezorny - zawsze ubezpieczony

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

20 Paź 2009, 07:32

DariuszSawicki napisał(a):
Przezorny - zawsze ubezpieczony

Dariusz Sawicki
nie odnosi się to do Ciebie tylko do tego co mod wyciął :mrgreen: kolega dodatkowo zapytał jak wygląda złomowanie i czy są problemy jeśli ma tylko umowę kupna sprzedaży a nie dowód rejestracyjny :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...
    [2018] VW Touareg III
    VW pokazał kolejna auto nie dla ludu. W środku pełno elektroniki rodem z nowych Audi z... 15 calowym ekranem dotykowym i 12 calowymi zegarami na czele. Waga spadła o jakieś 100kg w porównaniu do poprzednika. Zapowiedziano ...