Jak przerobić malucha na traktor

jak przerobić malucha na traktor

24 Lut 2009, 17:30

witam i prosze o pomoc mam maluszka ale bez papierków i tak sobie myśle że bym go przerobił na traktorek ale nie wiem jak sprzydał by mi się taki bym założył pług na zime a wlato do wożenia np ogórkow ale jak uciąć doach czy co może ktoś widział podobny nie mi ktoś pomoże z góry dzienkuje
michald-11
Nowicjusz

Re: jak przerobić malucha na traktor

25 Lut 2009, 02:37

Maluch na traktorek raczej zly pomysl. Za slaby silnik, za lekki i tylny naped. Jak sie postarasz to cos ci wyjdzie. Widzialem na allegro. Sam dach zostaw w spokoju. Jak ci zalezy zdemotuj drzwi szyby itd, nawet wytnij blache z dachu robiac szyberdach dosc spory . Cos jak buggy. Probowalem ale scielem dach i juz byl szrot. Chyba ze masz miga i ktos ci go pospawa. na transport ogorkow nadaje sie jak najbardziej, podnosisz zawieszenie i zadne pole ci nie straszne.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska

25 Lut 2009, 09:38

no a jakbym odcioł dach to wytrzyma całość bo chciałbym np worek z ogórami morze jakieś ruły dospawać ale ja mam tylko zwykłą spawarke
michald-11
Nowicjusz

25 Lut 2009, 12:55

ja kiedys probowalem to mizernie poszlo, musial bys wspawac rury w miejsce dachu, jak nie masz doswiadczenia w spawaniu cienkiej blachy, malczan nie jest zzarty to moze dasz rade, ale mowie lepiej jakbyc wycial blache z dachu zostawiajac same "belki"
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska

25 Lut 2009, 17:46

chyba dam sobie spokuj a maże ma ktoś jeszcze jakies pomysły na malucha
michald-11
Nowicjusz

27 Lut 2009, 16:49

maluch to konstrukcja samonośna klatkowa więc wycięcie dachu spowoduje jego przełamanie na pół, jak słusznie koledzy zauważyli możesz wyciąć samą blachę dachu nie ruszjąc słupków i podłużnic lub zastąpić to wszystko cienkościenną konstrukcją rurową tu spawania nie unikniesz
pozdr
friluś1
Zaawansowany

Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odświeżony crossover Mitsubishi ASX Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: jak przerobić malucha na traktor

18 Mar 2009, 17:57

:D Pomysł OK, Z tym dachem się zgodzę, najlepiej wyciąć blache co zwiększy możliwości ładunkowe, w miare prosto można odciąć błotniki zewnętrzne aby załozyc koła z odpowiednim bieżnikiem. Co do pługa to bagażnik z przodu można by wypelnic plytami chodnikowymi dla dociążenia. Jakbys sie podjął to rzuć fotkę:)
    gregory158
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów

18 Kwi 2009, 19:33

no dobrze ale jak to jest że robią cabrio a moze jakieś rułu na podłodze
    michald-11
    Nowicjusz

18 Kwi 2009, 21:18

Witam wszystkich.Dolacze swoje cztery slowa na ten temat poniewaz robilem juz cos takiego.Mowiac szczerze dachu nie obcinaj bo tak jak juz ktos wspomnial przelamie sie!Kiedys dla jaj obcielem dach i zaspawalem drzwi i karoserja tak pracowala ze spawy popekaly!Nie polecam!!!Natomiast jesli chcesz miec juz cabrio to po pierwsze elka z rury zaraz za siedzeniami wspawana w slupki. po drogie jakas gruba blach na podloge oraz kontowniki by wzmocnic.Moj pomysl polega na tym zeby sciac daszek zaraz za slupkami (na srodku).Tylna czesc wyrzucic rowno z tylna polka.Zakupic kilka plaskownikow i troszke kontownikow i skonstrulowac platforme.Przy czym pamietac trzeba ze i tak slypki trzeba wzmocnic bo sama resztka daszku nie utrzyma maluszka w calosci.Aha nie wolno przesadzic z wymiarami "paki" zeby po zaladunku przodek sie nie odrywal!W moim przypadku to bylo po 20cm poza karoserje autka.
    Pal gume a nie dusze!!!!
    Adiziol
    Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

23 Lip 2009, 18:40

a jakbym poprzekłBadał jakoś zebatki czy coś takiego żeby był wolniejszy i mocniejszy
    michald-11
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti