Jak ściągnąć gałkę z dźwigni biegów

20 Sie 2010, 10:19

Potrzebuję ściągnąć gałkę z dźwigni zmiany biegów przy VW Polo. Jak to się robi? Dziękuję!!!
Adrianek1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Małopolska

22 Sie 2010, 21:37

Jak się nie mylę ona jest wykręcana spróbuj w prawo odkręcać
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

24 Sie 2010, 22:59

samurajsj700 napisał(a):Jak się nie mylę ona jest wykręcana spróbuj w prawo odkręcać


Zgadzam się z tym .Przeważnie wystarczy odkręcić.
Suzin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: BDG

25 Sie 2010, 04:55

Koledzy, proszę, pogłębiajcie swoją wiedze, wykręcane gałki to już przeszłość, to historia, to lata Fiata 125 i Malucha. Dzisiaj są już nowe, inne technologie i o to się pytam.
Adrianek1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Małopolska

25 Sie 2010, 19:49

Koledzy, proszę, pogłębiajcie swoją wiedze, wykręcane gałki to już przeszłość, to historia, to lata Fiata 125 i Malucha. Dzisiaj są już nowe, inne technologie i o to się pytam.

Gałki był są i prawdopodobnie będą wykręcane tylko jest to inaczej rozwiązane zazwyczaj w gałce jest trzpień z metalu z gwintem a czasami jak gałka plastikowa to po prostu jest nagwintowana. Nie dawno ściągałem i siebie i w piance była zalany trzpień a ja ściągnąłem piankę to był kształt łba od śruby.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...
    Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...