Jak się nie dać oszukać u mechanika?

Re: Jak się nie dać oszukać u mechanika?

29 Lis 2016, 13:26

ja też stosuję tę metodę. Kupuję przez Allegro lub w sklepie. Daję mechanikowi. Wiem, że przynajmniej części są oryginalne.
januszkosik70
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 08 1981
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: audi a4
Silnik: 1,9 TDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
Ostrzeżenia: 3

30 Lis 2016, 12:09

Jak bardzo krzywią się mechanicy, gdy samodzielnie kupuje się części? Są jakieś niemiłe komentarze? Czy podbijają wtedy koszty robocizny? Jakie macie doświadczenia?
szafirowa
Nowicjusz

Auto: Mercedes W169
Silnik: 2.0, 136KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Lis 2016, 14:20

szafirowa napisał(a):Jak bardzo krzywią się mechanicy, gdy samodzielnie kupuje się części? Są jakieś niemiłe komentarze? Czy podbijają wtedy koszty robocizny? Jakie macie doświadczenia?
Mój jest nawet zadowolony że od razu może wziąć się za pracę i nie musi czekać na części :) oczywiście czasem coś wychodzi jeszcze w praniu więc wtedy już sam zamawia. Koszty robocizny nie rosną przynajmniej u mnie i samochód zazwyczaj krócej stoi u mechanika.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Co to jest Defensive Driving? Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006