Jak sprawdzić stan silnika przy zakupie??

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Jak sprawdzić stan silnika przy zakupie??

Post» 27 Mar 2010, 10:06

Jak w temacie,chodzi mi o to że jade oglądać auto,z grubsza samemu można ocenić co i jak ale jak to zrobić z silnikiem,czy coś złego sie z nim dzieje czy nie,moge sam ocenić czy jest potrzebna do tego pomoc mechanika??Z góry dzięki za wszystkie odp.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Fiat 126p, Seicento
Silnik: 650, 1100
Paliwo: Benzyna
Interesujące?
3

Re: Jak sprawdzić stan silnika przy zakupie??

Post» 27 Mar 2010, 14:29

wszystko zależy ;) jeśli trzymałeś kiedyś kilka kluczy w ręce to na przykłąd pomiar kompresji nie sprawi ci trudności problem tylko z przyrządem :/

najlepiej do diagnostyki silnika udac sie do mechanika, on przynajmniej ma sprzęt do tego ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
Interesujące?
2

Post» 27 Mar 2010, 14:53

Gdy jedziesz oglądać auto zwróć uwagę czy po zapalaniu na zimnym silniku nie ma niebieskawego dymu z rury wydechowej - to świadczy zazwyczaj o zużytych uszczelniaczach. Ogólnie jeśli jest niebieski dym to silnik bierze olej, gdy kopci na niebiesko pod obciążeniem to oznacza zużyte pierścienie. Każdy silnik może brać trochę oleju ale objawy które opisałem na pewno normalne nie są. Poza tym zwróć uwagę czy łatwo zapala, zdrowy silnik nie powinien mieć z tym problemu. Moje uwagi dotyczą aut z silnikiem benzynowym, o dieslu nie napiszę ponieważ od zawsze jeżdżę benzyną. Powodzenia :grin:
Fuckir
fuckir
Początkujący

Miejscowość: Bydgoszcz
Interesujące?
1

Post» 27 Mar 2010, 15:01

teraz jeszcze wytlumacz jak odróżnić siwy dym z oleju od niedogrzanego katalizatora :mrgreen: żeby przypadkiem zdrowego motoru nie uznał za umierający :wink:

BTW niektóre silniki spalają dość dużą ilość oleju pomimo że sią dobre (przykładowo małe silniki opla)
pocieszny
Forumowicz VIP

Interesujące?
0

Post» 27 Mar 2010, 17:56

dym z oleju jest niebieski i ma specyficzny zapach (śmierdzi inaczej niż spalona benzyna) :smile: faktem jest że niektóre auta zwłaszcza silniki lubiące wysokie obroty lubią spalać olej ale nigdy nie w takich ilościach żeby kopcić. Silnik który kopci na niebiesko pije ze 2 litry oleju na 1000km. Znam z autopsji, miałem kiedyś toyote corolle z przebiegiem 600tys km w której właśnie takie objawy występowały... ale po wymianie pierścieni i uszczelniaczy jeździ do dziś :smile:
Fuckir
fuckir
Początkujący

Miejscowość: Bydgoszcz
Interesujące?
0

Post» 28 Mar 2010, 12:39

Po rozgrzaniu silnika przy gazuj do odcięcia i zobacz czy kopci czy nie. Przy dobrze rozgrzanym silniku odkręć korek od wlewu oleju jak będzie się dymić to uszczelniacze mogą już być do wymiany wyjmij bagnet jak z stamtąd poleci dym to pierścienie do wymiany.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Interesujące?
1

Post» 30 Mar 2010, 14:42

A ja dodam, że słuchać słuchać i jeszcze raz słuchać. Diesel może troszkę klekotać, większość benzyniaków powinny chodzić równo i bez klekotania. Zobacz czy pod nakrętką od wlewu oleju nie ma jakiegoś osadu. Wolne obroty silnika nie powinny się zmieniać po otwarciu korka od oleju. Jeżeli silnik jest wypucowany to należy podejrzewać że cieknie z niego olej. Może być od oleju troszkę spocony ale nie może z niego cieknąć! Silnik musi chodzić równo i nie może nim szarpać. Nie wiem co jeszcze to takie wstępne uwagi ;)
zaq88
Nowicjusz

Miejscowość: J-no
Interesujące?
1

Post» 30 Mar 2010, 15:06

zaq88 napisał(a): Jeżeli silnik jest wypucowany to należy podejrzewać że cieknie z niego olej

Bardzo sluszna uwaga... :!: :!: :!: :grin:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Stały forumowicz

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 12:54

na stacji diagnostycznej możesz sprawdzić czystość spalin, to też wiele powie o stanie silnika i elementów układu wydechowego. Nowsze silniki mają komputery i lampki "check engine" trzeba sprawdzić czy przy starcie się zapala a potem gaśnie, jeśli w ogóle się nie zapala, to koleś mógł wyciągnąć, żarówkę, żeby nie "raziło" klienta. Generalnie ciężko jest zakamuflować umierający silnik. Niektórzy leją do oleju jakies "doktory" żeby nie kopcił ale generalnie powinno to i tak wyjść na badaniu składu spalin.
Amerykański Duch z Roadrunners
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 18:37

Migi60 napisał(a):Jeżeli silnik jest wypucowany to należy podejrzewać że cieknie z niego olej

Panowie nie piszcie głupot.Wszystkie moje silniki były i są zawsze bardzo czyste.Po prostu silnik o który ktos dba systematycznie musi ..no czy powinien być czysty.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska
Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 19:38

Dla większości osób czyste silniki są picowane na sprzedaż,mam znajomego mechanika który w swoim Passacie i Golfie siostry zawsze myje silnik.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 19:50

ale faktycznie zabrudzony będzie lepszy, bo wtedy widać wszystko co cieknie ;) więc brudny silnik to jest zaleta :)
Amerykański Duch z Roadrunners
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 20:03

PrezesArtek napisał(a):Przy dobrze rozgrzanym silniku odkręć korek od wlewu oleju jak będzie się dymić to uszczelniacze mogą już być do wymiany
tu nie koniecznie olej mineralny z małymi przebiegami i rozrząd na łąńcuchu czy kołach zębatych i będzie dymić :mrgreen:
Migi60 napisał(a):
zaq88 napisał(a): Jeżeli silnik jest wypucowany to należy podejrzewać że cieknie z niego olej

Bardzo sluszna uwaga... :!: :!: :!: :grin:

dupa tam nie uwaga :mrgreen:
jeśli myje silnik po każdym taplaniu w błocie to znaczy że mam wycieki oleju?? :mrgreen:
wystarczy przejechać kawałek po szutrowej drodze po 1 od razu słychać wszystko w zawieszeniu a na wyciekach osadza się kurz :wink:
pocieszny
Forumowicz VIP

Interesujące?
0

Post» 01 Kwi 2010, 20:10

karlone napisał(a):ale faktycznie zabrudzony będzie lepszy, bo wtedy widać wszystko co cieknie ;) więc brudny silnik to jest zaleta :)

no tu troche racji jest,z kumplem jak kupowałem Punto we wtorek to silnik był przybrudzony i mieliśmy wszystko jak na tacy i wyszło że ma do wymiany oring koło cewki ale to dropnostka bo ma wujka mechanika.
Barol
Awatar użytkownika

Interesujące?
1

• Galeria motoryzacyjna
    Maserati 3500 GTI 1965
    Car audio, video 2007