Jak tankowac w Polsce?

11 Paź 2007, 16:26

Witam wszystkich...

Mam pytanie do was...
Mieszkam w niemczech i moj maz kupil w tamtym misiacu auto na gaz,chcemy za miesiac do Polski nim jechac ale zastanawiamy sie czy bez problemu bedziemy mogli na kazdej stacji go zatankowac...
Ze w Polsce prawie na kazdym zakrecie stacja gdzie mozna gaz tankowac to ja wiem ale w naszym nowym aucie musimy do tankowania wkrecac taki jakby metalowy lejek zanim zaczniemy tankowac a moja siostra opowiadala ze ona nic nie musi u siebie wkrecac tylko na stacji gazu ten dystrybutor ma takie "szczeki" ktore obejmuja ten zaworek i tankuje...
Teraz sie martwie ze mozemy miec problemy ze znalezieniem stacji gazu gdzie tez tankuja taka metoda jak my.O ile sie nie myle nazywa sie to ACME ... my mamy taka koncowke ktora podobna jest do lejka,na ten lejek wkrecamy wtedy tez ta "reke" od dystrybutora.....(nie funkcjonuje jak szczeka ktora obejmuje ta koncowke i sie zamyka) .
Czy moze wie ktos z was czy to obojetne co sie za konowke ma lub nie ma? :D i czy moge bez problemu z naszym systemem ACME na kazdej stacji tankowac????

Z gory dziekuje...

Bobiene
Biene
Nowicjusz
 
Posty: 1

12 Paź 2007, 16:51

:D Jeśli wkręcisz ten, jak mówisz "lejek", to będzie to standard "włoski", czyli taki, jaki jest stosowany na wszystkich stacjach w Polsce. Zalecałbym tankowanie gazu na stacjach "koncernowych", np Shell, Statoil... :wink:
fordon
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...
    Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...