+ Jak to jest z akcyzą od sprowadzenia auta ...

+ Jak to jest z akcyzą od sprowadzenia auta ...

12 Paź 2011, 18:45

Witajcie.

Panowie, trapi mnie jak to w końcu jest z tą akcyzą od auta sprowadzonego z kraju unii.

Wiem że od 21lipca 2008r. weszła ustawa (podziękujcie PO) 'dzięki' której pod zapłatę akcyzy nie jest brana kwota wpisana na umowę - lecz średnia cena z EuroTaxu (niektórzy twierdzą że z INFO-EXPERT) za dany pojazd.

Jak się ma sprawa z po prostu okazjonalnym zakupem, gdy kupię auto za 2500euro (licząc po najczęstszym kursie eur 4.00) czyli 10 000zł - a auto warte w tabelach EuroTaxu jest - 20 000zł - czyli JAKIM PRAWEM zapłacę akcyzę 13,6% od 20 000zł a nie od REALNYCH 10 000zł?

Sytuacja analogiczna - tylko tutaj zamiast okazyjnego zakupu jakieś uszkodzenie auta np pęknięta szyba, problem z silnikiem, skrzynią biegów, czy też duży przebieg albo porysowana karoseria czy też lekko 'stuknięta' - czy urząd celny powoła rzeczozawcę który obejrzy auto i wyceni? Jeżeli wpisze że trzeszczy 5ty bieg - to czy będzie miał prawo rozpędzić auto by to sprawdzić? Bo jak inaczej to sprawdzi?

Wybrałbym się do urzędu ale jestem zagranicą, mam na oku ciekawe auto z silnikiem 2,5litra i nie chce płacić aż tak wysokiej, złodziejskiej akcyzy.

Pozdrawiam i czekam na odpis
thefirm99
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mitsu Carisma II 1.8 GDI

Re: + Jak to jest z akcyzą od sprowadzenia auta ...

12 Paź 2011, 20:43

akcyza brana z ksiazki tak samo jak i cena samochodu przy placeniu oc to tez jest chore ze 20 letnie auto warte 1tys jest wyceniane w ksiazce na zalozmy 3tys , jak przywozisz do pl rozbitka albo uszkodzonego to przywozisz go na lawecie ale nie wiem jak to jest z akcyza
zyjemy w panstwie bez perspektyw :) a wy znowu to po wybraliscie
bioly21
Zaawansowany

Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy od: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

12 Paź 2011, 22:00

thefirm99 napisał(a): czy urząd celny powoła rzeczozawcę który obejrzy auto i wyceni? Jeżeli wpisze że trzeszczy 5ty bieg - to czy będzie miał prawo rozpędzić auto by to sprawdzić? Bo jak inaczej to sprawdzi?

UC nie interesuje co Ty wpiszesz na umowie k/s lub innym dokumencie i nikt z nich nie będzie oglądał samochodu ani tez powoływał rzeczoznawcy.Uzyskanie oceny co do stanu tech.samochodu jest niestety ale twoim obowiązkiem..... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

13 Paź 2011, 19:56

Prosiłbym aby napisał ktoś z własnego doświadczenia jak to wygląda...
Warto tak w ogóle kupować auta z silnikami powyżej 2litrów? Przecież to jest prawie 20% wartości pojazdu! Jak sprawę załatwiają handlarze? Aut z większymi pojemnościami jest mnóstwo na allegro, jak oni to robią? Niektórzy przerzucają opłaty na kupca, a niektórzy opłacają wszystko...

Pozdrawiam i dziękuję za odpis, mam na oku ciekawe auto z 2,5litrowym silnikiem i sam nie wiem co robić...
thefirm99
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mitsu Carisma II 1.8 GDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Croma II 1,9 / Accord VII 2,2 / 6 I 2,0 / Passat B6 2,0 [D] Croma II 1,9 / Accord VII 2,2 / 6 I 2,0 / Passat B6 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Croma II 1,9 Multijet - 150KM - Honda ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik Tychy 2007
      VERVA Street Racing
      Kolekcja YOU.ME.MINI. na wietrzną i mokrą jesienną pogodę
      Toyota Honsha, biurowiec