Jak to jest z tymi silnikami TSI...?

14 Gru 2014, 12:54

Witam!
Tym razem trochę inny rodzaj zapytania, bo nie chodzi mi wyłącznie o sam samochód, ale o opinię na temat silników TSI. Myślę, że po zakupie 6 samochodów w życiu, z czego 2 salonowe, już wiem, czego potrzebuję i czego szukam.
Ale tutaj właśnie przychodzi pewna niewiedza, bo najbardziej jestem zainteresowany Octavią lub Insignią w kombi - pytanie tylko, z jakim silnikiem? Z tego, co czytałem, to silniki TSI są bardzo nietrwałe, szczególnie 1,2 i 1,4. Podobno od jakiegoś czasu mieli to naprawić, ale nie znam szczegółów, ani jak im te zmiany wyszły.
Do tej pory większość aut miałem w dieslu i jak byłem wielkim fanem tego silnika - tak już nie jestem. Odstraszają mnie wyższe koszta obsługi diesla, wyższe ubezpieczenie (bo pojemność większa), droższe części zamienne (w stosunku do tego samego modelu w benzynie), dłuższy okres nagrzewania w zimie (czasem nawet 10-15 minut przy dużych mrozach), konieczność dużej dbałości o dobrą jakość paliwa (bo mi kilkukrotnie silnik przechodził w tryb awaryjny, kiedy parafina się wytrącała z paliwa), dbałość o turbinę i jeszcze parę innych pierdół... Dodam, że miałem wszystkie możłiwe rodzaje diesla - od zwyklego klekota bez turbiny, poprzez silniki TDI, na common-railu skończywszy.
Dlatego teraz wybór padł na silniki benzynowe. Chciałbym Octavię/Insignię w benzynie, niestety wszystkie są tylko w TSI (wiem, wiem, ale nad 1,2 MPI nawet się nie zastanawiam), choć wolałbym wolnossącą benzynę z ok 120 - 140KM. Więc proszę Was o opinię nt tych silników i ich trwałości/awaryjności - najlepiej z doświadczenia własnego. Samochód ma być użytkowany w mieście i na trasie (50/50% tu i tu), roczny przebieg ok 20-25 tyś km.

Pozdrawiam!
AW
smarekxy
Początkujący
 
Posty: 219
Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

14 Gru 2014, 12:59

Octavia to TSI
Insignia nie.
Insignia ma udane jednostki, nie wiem jak te całkiem nowe ale np. 1.4 TURBO jest okej.
Octavia to złom jeśli chodzi o silniki, DSG, wykonanie.
Poza tym Insignia klase wyżej więc zwycięzce znamy.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra