Jak umyć silnik?

Jak umyć silnik?

09 Maj 2009, 14:31

Witam! Jakis czas temu mialem wymiane uszczelki pod glowica. Oczywiscie caly silnki i skrzynia pod spodem sa mocno "spocone" i chcialem sie dowiedziec jak to umyc. I jeszcze chcialem sie dowiedziec czy taki olej po kilku tygodniach nie powinien sie przepalic i zniknac? I prosze nie smiejcie sie bo jestem nowy i zielony kompletnie w temacie:p
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez balanz, 10 Maj 2009, 21:17, edytowano w sumie 1 raz
balanz
Nowicjusz

09 Maj 2009, 14:36

Do mycia silników są specjalne preparaty,które można kupić nawet w markecie i w sklepach motoryzacyjnych.Oczywiście warto wybrać te markowe,mimo,że są droższe od poniektórych,mniej znanych.
Oczywiście nie każdy silnik można myć w ten sposób - elektronika i elektryka nie lubią wody...A jeżeli możesz myś swój samochód,to musisz pamiętać o osłonięciu elementów układu zapłonowego,wyjąć akumulator(lub również go osłonić).
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2009, 15:07

Nie wiem jak teraz, ale zdaje się że w bazie PKS myją gorącą wodą pod ciśnieniem, ale to trzeba by było wszystkie delikatne rzeczy wymontować, bo woda ma jakieś 90 stopni a ciśnienie takie że słyszałem z opowieści jak wywaliło przerdzewiałą blachę w Starze.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001

09 Maj 2009, 22:02

w autobusach to moga tym myc ale nie w aucie benzynowy silnik, spróbuj tam swoja audi prysnac to podejrzewam ze daleko nie dojedziesz
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

29 Maj 2009, 19:56

do mycia silników polecam produkt firmy Carvalet nie jest drogi a efekt super psikasz silnik czekasz chwilke i myjesz myjką ciśnieniową. umnie silnik wyglada jak nowy:)
dogu18
Nowicjusz

Miejscowość: Czerwionka leszczyny

31 Maj 2009, 13:26

w wojsku to pamiętam że silnik myliśmy ropą i szmatą ;P
lewy13
Początkujący

Miejscowość: wadowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• 31 Maj 2009, 14:08

Tez dobre - wszelki smar inny szpej schodzi aż się błyszczy - tylko gorzej jak coś już przyschnie to zostaje tylko druciak. Jakieś mniejsze miejsca można też spokojnie doczyścić WD-40.
    O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
    wolfenstein
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
    Prawo jazdy od: 01 01 2001

31 Maj 2009, 20:07

no wd-40 też jest dobre :D

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 20:08 ]
    ale niewiem czy akurat do silnika
    lewy13
    Początkujący

Miejscowość: wadowice

31 Maj 2009, 20:38

ludzie nie wydziwiajcie 1l koncenratu do mycia silnika kosztuje 15-20 złoych i umyjecie niem 4-5 mocno zabrudzonych silników!!

ja polecam produkt firmy Carvalet uzywalem i silnik mam czysy ze da sie z niego jeśc:P
    dogu18
    Nowicjusz

31 Maj 2009, 22:46

Witam

Najłatwiej myć diesla poniewaz nie potrzeba nic osłaniac prócz akumulatora natomiast w benzyniaku radze po zakrywac najwazniejsze rzeczy bo mozesz juz nie odpalic go:)

Tak jak panowie mówią kup carvalet na stacji nastepnie rozrób to z wodą... po osłonieniu czesci spryskaj go dokładnie od podwozia i pod maska mowie o karczerze bo ma dobre cisnienie i odpowiednie jezeli nie to zwykłym szlaufem chodz nie wiem nie pobowałem tym potem spryskaj to tym rozrobionym plynem w butelce po plynie do mycia szyb...wez gabke wyszoruj go i nastepnie znow spryskaj plynem nastepnie dokladnie spryskaj pod cisnieniem woda efekt gwarantowany i sprawdzony na myjni :P
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Marysin

01 Cze 2009, 15:45

Najlepiej uzywac gotowe produkty, specjalnie przygotowane do czyszczenia silnika. Są one dostępne w atomizerach, a kosztują kilkanaście złotych :) Nakłada się je bezposrednoi na brud. Nie polecam mycia wodą, a pod wysokim ciśnieniem to już w ogóle!!! Można spokojnie w internecie znaleźć relację ludzi, którzy tak unieruchomili skutecznie swoje samochody.
    K2
    Początkujący

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

01 Cze 2009, 18:38

jezeli zakryje chodz tez nie koniecznie to sie niec nie stanie sam wiem bo pracowalem na myjni 2 lata :)
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

01 Cze 2009, 18:58

K2 napisał(a):Najlepiej uzywac gotowe produkty, specjalnie przygotowane do czyszczenia silnika. Są one dostępne w atomizerach, a kosztują kilkanaście złotych :) Nakłada się je bezposrednoi na brud. Nie polecam mycia wodą, a pod wysokim ciśnieniem to już w ogóle!!! Można spokojnie w internecie znaleźć relację ludzi, którzy tak unieruchomili skutecznie swoje samochody.

jak ktos niema pojecia jak sie do tego zabrac i walą wodą gdzie popadnie to takie są skutki!!!

ja myje karcherem i srodkiem do mycia silników od jakiegos czasu i musze tylko pamietac zeby potem kopółke w środku wysuszyc a tak to luzik i mój 18Latek jakoś nie nażeka:P
    dogu18
    Nowicjusz

01 Cze 2009, 20:13

dogu18 napisał(a):
    jak ktos niema pojecia jak sie do tego zabrac i walą wodą gdzie popadnie to takie są skutki!!!

Dokładnie tak, dlatego nigdy nie pod duzym ciśnieniem, bo wtedy woda dostaje się wszędzie, a później jest zdziwienie, że auto nie chcę odpalić:) Produkt do mycia silnika, trochę wody i powinno być wszytko ok:)
    K2
    Początkujący

Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

02 Cze 2009, 11:01

karczer ma idealne cisnienie ani nie za mocna ani nie za słabe bo z za mocnym cisnieniem moze ci pourywac cos lub zajsc gdzies woda a natomiast za slabe tez ci nie spłucze zaschnietego smaru
    Z resztkami tchu...
    <3 civic <3 DOHC VTEC <3
    TOLEDO
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Lexus CT 200h
      Samochód parowy firmy GROUT, 1899 rok, 2
      Volkswagen Polo R WRC, Rajd Monte Carlo 2014, trudne warunki rajdu
      Opel Astra G Cabrio
      Hyundai Veloster, tył