Jak wymienić spaloną żarówkę w panelu nawiewu Renault Twingo II?

Jak wymienić spaloną żarówkę w panelu nawiewu Renault Twingo II?

29 Sie 2016, 20:40

Tak jak w nazwie tematu. Potrzebuję wymienić spaloną żarówkę w panelu nawiewu (renault twingo rocznik 2008) ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Szukałem informacji w internecie ale nie mogłem znaleźć. Nie znalazłem również żadnego pdf typu "sam naprawiam Twingo II"... jak zdemontować ten panel?
pozdrawiam

update: ok znalazłem ;) dla potomności http://www.twingo133.net/how/changing-bulb-the-heating-control-panel-t3090.html
sebekel
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 02 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Twingo

Re: Jak wymienić spaloną żarówkę w panelu nawiewu Renault Twingo II?

29 Wrz 2016, 11:36

żeby zobaczyć to co podałeś trzeba się rejestrować na tamtym forum.

Najprościej można to opisać tak:
1. Zdejmujemy górną półkę (ten plastik z wgłębieniem) po prawej stronie nad schowkiem.
2. Odkręcamy środkowy panel z nawiewami, on dodatkowo jest oprócz śrubki na zatrzaskach (trzeba uważać żeby ich nie połamać).
3. Jak już zrobimy powyższe zobaczymy żaróweczkę od podświetlenia w takiej plastikowej oprawce.
4. Składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności, oczywiście wcześniej wymieniając żaróweczkę :)

Zdjęcia "higtona" znalezione na PhotoBucket:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...
    Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006