Jak zamontować listwy LED w przednim zderzaku?

10 Lis 2009, 13:18

Nie zakładałem listwy LED z Allegro. Trzeba kupić z homologacją o wartości 400 zł. Często widze na ulicy tych listwek. Powiem, że większości artykułów z Allegro nie są homologowane. A do użytkownika Wezyrro proszę o kulturę i rozsądku.

Pozdrawiam :)
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

15 Lis 2009, 20:12

Chce coś dodac dokładnie dwie godzinki temu zatrzymała mnie policja.doczepiła sie własnnie do tych ze diodek.prawie zabrali mi dowód na szczescie tego uniknałem.powiedzieli mi cos ciekawego mianowicie ze mogę na nich jezdzic ale pod warunkiem ze podłacze je pod oryginalny włacznik swiatel a nie tak ja mam ze jest osobny.poprostu musza sie zalanczac z tym samym momentem co licznik.nie mam na nie chomologacji mam tylko osobny włacznik i to jest taki problem!!!???
szpula001
szpula001
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Gębice

15 Lis 2009, 21:11

Czepiaja się takich rzeczy...ale to chyba ci bardzo zaangażowani w swoją pracę.
Jeżeli chiałbyś dowiedzieć się wiecej to pisz !!
Tuning001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 197
Miejscowość: Lublin

15 Lis 2009, 21:33

Tak samo sobie pomyslałem.teraz mam dylemat czy zrobic przeróbkę czy zdemontowac ja całkiem.sam nie wiem ci gadali tak a nie wiem co zrobia nastepni .
szpula001
szpula001
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Gębice

15 Lis 2009, 22:04

Najpierw zastanów się,do czego jest ci to potrzbne.Jeżeli dla szpanu,to nie ma o czym pisać,bo wszystko jasne.
Jeżeli chcesz je mieć jako swiatła dzienne,to też nie ma za bardzo sensu,bo mogą zabrać dowód rejestracyjny.Jeżeli myślisz,że zaoszczędzisz na prądzie,to nie za dużo tego zaoszczędzisz.Każdy samochód ma dobrany alternator i akumulator tak,żeby dał radę zasilić potrzebne odbiorniki podczas jazdy.Wiele samochodów jeździ na światłach mijania(nie na dziennych) i akumulatory nie siadają.Więc taka oszczędność jest bez sensu.Załóż normalne światła dzienne i będziesz miał spokój.A jak akumulator masz słaby to nic ci nie pomoże.Nawet jazda bez świateł.Prędzej czy później będziesz musiał wymienić.W takim przypadku oszczędzanie na światłach jest bez sensu.
Ja np. w każdym samochodzie jak jadę mam włączone światła mijania(nie mam w żadnym dziennych),radio,radio CB,w lato klimę,zresztą w zimie też dość często włączam klimę,szczególnie w deszczowe dni jak parują szyby) do tego ogrzewanie tylnej szyby,przedniej szyby i lusterek no i dmuchawa.Te ostatnie włącza się oczywiście co jakiś czas,ale się włącza podczas jazdy.I akumulator z alternatorem dają radę bez problemu.więc jak masz sprawny alternator i akumulator,to też dzasz radę.
Więc zastanów się czy warto takie diody zakładać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy w Europie
    TOYOTA GAZOO Racing Trophy to nowe zawody dla właścicieli tylnonapędowego coupe GT86 w wersjach rajdowych i wyścigowych, wyprodukowanych przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Mieszcząca się w Kolonii firma jest m.in. siedzibą ...