Jak zarejestrować samochód i płacić OC - młody kierowca

05 Sty 2017, 12:09

Witam. W lutym stuknie mi 25 lat, od 7 lat posiadam prawo jazdy jednak w związku z zwyżką za wiek wszystkie samochody miałem zarejestrowane na ojca. Możliwe że w najbliższym czasie zmienię samochód i chciałbym żeby w końcu zaczęły mi rosnąć zniżki ale przy okazji nie chciałbym płacić wysokiego OC. Dlatego pytanie teraz co najlepiej zrobić. Zarejestrować auto na siebie a ojca jako współwłaściciela żeby płacić przy jego zniżkach ? Zwyżki są w firma przeważnie do 25 roku życia ?
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Sty 2017, 13:02

mateusz9986 napisał(a):Zarejestrować auto na siebie a ojca jako współwłaściciela żeby płacić przy jego zniżkach ? Zwyżki są w firma przeważnie do 25 roku życia ?
Z tego co wiem żeby korzystać ze zniżek Ojca musi być on jako pierwszy w dowodzie czyli Ty jako współwłaściciel.

Zwyżki zazwyczaj są tak jak wspomniałeś do 25 roku życia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Sty 2017, 16:27

Masz do wyboru 3 rozwiązania
- rejestracja na współwłaściciela ( obojętne jest kto z tyłu w dowodzie)
- rejestracja na ciebie z tym że z ojcem idziesz ubezpieczyć auto i to on będzie jako ubezpieczający. ( Ale tu chyba nie będą zniżki na Ciebie leciały) nie jestem pewny
-Rejestracja na Ciebie plus dodatkowo piszesz umowę darowizny dla ojca w jakimś stopniu ( np 50%) i z taką darowizna idziesz ubezpieczać auto z ojca zniżkami
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Design Vision GTI - światowa premiera nad Wörthersee
    Zlot GTI Wörthersee to kultowa impreza dla pasjonatów motoryzacji. W 2013 roku spodziewanych jest około 150.000 fanów modelu GTI. W dniach 8-11 maja austriackie Reifnitz będzie dla nich prawdziwą mekką. ...
    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...