Jak zaspawać dziurę w podłodze??

Jak zaspawać dziurę w podłodze??

18 Maj 2011, 01:22

Witam, przejrzałem różne tematy na różnych forach odnośnie naprawy podłogi w samochodzie i znajduje różne porady na ten temat.
Mianowicie w podłodze mam kilka dziur mniej więcej 4 cm średnicy inne mniejsze, większe kwadratowe, prostokątne itp. i czy żeby je zaspawać to lepiej tak dopasować łatkę by była NA STYK czy żeby była NAŁOŻONA na dziurę i zaspawana?? Chodzi mi to to żeby były najmniejsze odkształcenia spawalnicze i było wytrzymałe. Jeśli chodzi o spawanie to będę spawał punktowo aż do całkowitego obspawania łatki tak żeby spaw byl szczelny.
Pozdrawiam i proszę o pomoc jak mam dopasować łatkę na styk czy ma być nałożona na dziurę??
tomxx92
Nowicjusz
 
Posty: 20
Rejestracja: 10 Cze 2009, 23:24
Miejscowość: bielawa

Re: Jak zaspawać dziurę w podłodze??

18 Maj 2011, 11:51

Najlepiej dociąć łatkę na zakładkę , nie na styk. Będzie się wygodniej spawać , co do sciągania to i tak zawsze spaw troszkę naciąga, ale możesz to zminimalizować spawając punktowo po przeciwnych stronach. jak będziesz spawał ciągłym spawem to masz gwarantowane odkształcenia. Dobrze oczyść powierzchnię wokół spawu( np szlifierką) bo wszelka farba, mastyka a przede wszystkim rdza itp. utrudniają "wtapianie spawu".
Jak będziesz spawał pamiętaj że wszelkie masy bitumiczne, i wyciszenia są bardzo łatwopalne! Także trzeba uważać jak spawamy w środku czy od spodu już się nie pali.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1013
Rejestracja: 09 Wrz 2010, 10:07
Miejscowość: koluszki
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
  Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti