Jak zmieniac bieg z 1 na 2 ?

07 Cze 2007, 21:46

Z jednynki prosto na dwojke czy najpierw z jedynki na luz i pozniej dwojka ??? pewnie lamerskie pytanie, ale prosze o odpowiedz. dzieki.
piotrek84
Nowicjusz
 
Posty: 32
  • 07 Cze 2007, 22:49

    a przepraszam, czy ty chcesz jeździć przedpotopowym ciężarowym STAREM, i chcesz wysprzęglać podwójnie, czy normalną osobówką? Najpierw wcisnąć sprzęgło, wrzucić jedynkę, powoli puszczasz sprzęgło, naciskając lekko gaz, samochód rusza, dochodzisz do odpowiednich obrotów (w każdym autku inne), wciskasz sprzęgło i puszczasz gaz, wrzucasz bezpośrednio drugi bieg, puszczasz sprzęgło i wciskasz gaz, a potem z każdym biegiem tak samo... Tylko wszystko trzeba wyczuć, jak wcześniej napisałem, w każdym samochodzie inaczej...
    DFireCrow
     

    08 Cze 2007, 08:08

    Nie no w tym dziale nie będziemy się chyba uczyć jeździć autem :?: :?: :?:
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 903
    Miejscowość: Małopolska

    08 Cze 2007, 09:38

    Normalnie myślałem że padnę jak przeczytałem, ale że byłem po kilku piwach to nie wytrzymałem i odpisałem :twisted:
    DFireCrow
     

    08 Cze 2007, 14:45

    LoL!Mam do Ciebie pytanie czy ty kiedyś jechałeś samochodem xD?Przecież chlopie jak ty niewiesz jak wrzucić bieg :DNie zebym sie smial nie no dobra zwijam sie ze smichu nie bede klamal :DRobgisz tak ja fire crow pisze Osobówką W lewo w góre jedyneczke trzymając cały czas sprzęgło powoli go puszczasz dodając gazu ruszasz i pozniej ptrzysz na obroty lub ze sluchu choc watpie ze ty to zrobisz xD i dwojke w dol :D

    LOL!!
    It's nice to be important but is more important to be nice
    soleQ
    Aktywny
     
    Posty: 306
    Miejscowość: kRk

    17 Cze 2007, 12:50

    niegrzeczny Prowokator, nie grzeczny... :mrgreen:
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

    17 Cze 2007, 13:00

    Nie przejmujcie się tym postem to napewno jakiś bachor napisał bo chcę rodzicom autko zarąbać :p
    Daroo
    Początkujący
     
    Posty: 165

    17 Cze 2007, 16:22

    normalnie
    daro
    Nowicjusz
     
    Posty: 14
    Miejscowość: Warszawa

    18 Cze 2007, 12:36

    A ja mysle ze poprostu chłopak bardzo sie martwi o swoje autko i pyta czy po 1 odrazu ciągnąc na 2, czy tez 1 pojechać prawo, lewo po luzie i dopiero 2(w jakis sposób... nie wiem... skrzynia sie mniej zużywa.... (robiłem tak,jak miałem 10 lat:P). I nie zawsze 2 jest na dół:) ostatnio jeżdżę mercedesikiem gdzie 2 jest w góre na miejscu normalnej 3 :D
    Beherit
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 18

    18 Cze 2007, 18:41

    Prawidłowo jest zmieniać bieg prosto z jedynki na drugi.
    Tiguan
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 629
    Miejscowość: Pruszków

    24 Cze 2007, 18:28

    OMG
    "Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
    slaw3k3
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: Stargard Szczeciński

    26 Cze 2007, 13:25

    piotrek84 napisał(a):Z jednynki prosto na dwojke czy najpierw z jedynki na luz i pozniej dwojka ??? pewnie lamerskie pytanie, ale prosze o odpowiedz. dzieki.




    Kolego! wbijasz jedynke, potem czworke, nastepnie dwojke, trojke i wsteczny. Pomocne moze byc uzycie spryskiwaczy....
    skuwiak
    Nowicjusz
     
    Posty: 26

    26 Cze 2007, 13:50

    widze ze trzeba tutaj zrobic kacik nauki jazdy ale bedzie wesolo.no takiego pytania to sie nie spodziewalem na forum ale dobry zarcik kolo zaoferowal nam,ubaw po pachy.. :lol:
    misiek
    Początkujący
     
    Posty: 93
    Miejscowość: london,vw passat ,1.9 TDI 90KM

    26 Cze 2007, 19:18

    a ja mam pytanie takie: ktorych zakrętów jest więcej? prawych czy lewych?
    skuwiak
    Nowicjusz
     
    Posty: 26

    27 Cze 2007, 00:23

    Lewych! Ja nigdy nie skręcam w prawo! (tylko bez podtekstów politycznych, ja tak mam przez jazdę po angielskich rondach!)
    DFireCrow