Jaka trasa Bydgoszcz-->Katowice

Jaka trasa Bydgoszcz-->Katowice

31 Gru 2012, 00:36

Witam
Pytanie do osób które dużo jeżdżą po naszym pięknym kraju.

Planowana trasa to Bydgoszcz-->Katowice za ok 2 tyg.

Ostatnim razem jechałem przez Łódź i było strasznie 10h. korek a godzina 2-3 w nocy.

Teraz zastanawiam się czy nie lepiej przez Kalisz ?

Może śniegu nie będzie w połowie stycznia. Co doradzicie ?

Trasa przez Łódź to 1/E75.

Przez Kalisz to Trasa 25

Pozdrawiam
kosmita7
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 06 2005
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf mk3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Jaka trasa Bydgoszcz-->Katowice

31 Gru 2012, 21:58

Mogę ci pomóc tylko jakby w połowie - nie jechałem trasy Bydgoszcz-Katowice, ale kilka razy w roku jeżdżę trasę Turek-Tychy i niejednokrotnie z Turku jeżdżę na Konin. Tak więc mogę ci tylko napisać o trasie Konin-Tychy.
Kiedyś jeździłem E75 przez łódz na częstochowę, bo dwupasówka, bo autostrada to szybciej. Ależ się myliłem.... :( :) Potem jechałem przez Częstochowę i na Sieradz. Tu już trasa mimo, że nie dwupasmówka to o wiele przyjemniejsza i szybciej dojeżdżałem na miejsce i o wiele bezpieczniej było. Nie pasowała mi tylko Częstochowa, bo tam też korki, fotoradary, nieoznakowane i co najgorsze niby dwupasmówka, a nawet czteropasmówka, ale ograniczenie do 70km/h :( Po co nam takie dwupasmówki...
I w końcu znalazłem fajną drogę 320km jadę 3,5 godzinki :)
Z konina na Turek najpierw kawałek DK25 potem DK72, dalej DK83 na Sieradz, DK14 na Złoczew, DK45 na Wieluń, DK43 na Kłobuck. I kiedyś jeździłem dalej na Częstochowę i E75 Na Katowice. Ale to wiązało się z przejazdem przez Częstochowę co mi się nie podobało. I teraz jeżdżę dalej tak - na rondzie w Kłobucku daję w prawo na 492 do miejscowości Trzepizury. Tam skręcam w lewo na Częstochowę, ale tylko jakieś 300 metrów i potem w prawo przez przejazd kolejowy ( jechałem tam mnóstow razy i na pociąg trfiłem chyba ze dwa razy :) ) na 904. I cały czas tą 904 jadę aż do E75 do Kolonia Poczesna. I tam daję w prawi na E75 i lecę na Katowice. Od Kolonia Poczesna Dk75 jest już fajna i fajnie się jedzie bez korków. Jedyną wadą to skrzyżowanie E75 w Romanowie. Tam tworzą się korki po kilka km. Nawet i 5 kilometrowe i traci się sporo czasu i nerwów :( Jak masz radio CB z dobrą anteną, to bedąc na skrzyżowaniu 904 z 908 warto odkręcić squelcha-a na maxa i pytać o to skrzyżowanie. A jak się okaże, że jest dość spory korek to można jechać z 904 na rondzie nie w lewo tylko w prawo na 908 i w miejscowości Sośnica na 789 i do E75. Jest dalej o 10 km, ale zaoszczędzony czas i nerwy. Droga jest całkiem fajna.
Co do drogi przez Kalisz - jeżeli wybierać przez Łódz, to lepiej jechać przez Łódz niż przez kalisz, ponieważ jadąc przez Kalisz do Katowic przyjeżdżasz od strony Tarnowskich Gór przez Bytom. A tam wszystko rozkopane i możesz stracić więcej czasu jak w Łodzi. Oprócz tego, sam Kalisz to też dość spore korki. Na samym początku jak zaczałem jeździć na Turek to chyba ze dwa razy jechałem na Tarnowskie Góry ( jak jeszcze Bytom nie był rozkopany :) ) i na Kalisz. Nie mogę powiedzieć, że jechało się fajnie.
Ale jak zrobią A1 to będzie super jazda :) Tylko kiedy to będzie....
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2012, 22:46

Dzięki za odpowiedź!

Mówisz że przez Kalisz na Katowice jest rozkopane ? To niedobrze. Sam nie wiem już jak jechać. Trochę czasu jeszcze mam ale wiadomo. Z Katowic do Wrocławia jest super autostrada, szybko i przyjemnie się jedzie.

Z Bydgoszczy do Łodzi jest E75 a to nie jest przypadkiem też rozkopane ? Może ktoś wie ?

Natomiast wracałem przez wrocław krotoszyn i z wrocka przez krotoszyn do bydzi była super pusta trasa, może tak znowu jechać ? tylko wg. mapy to 64km więcej.
kosmita7
Nowicjusz

16 Sty 2013, 15:05

a jak to wygląda dzisiaj, kiedy wszystko zasypane i oblodzone? drogowcy dają sobie radę? wybieram się do dziewczyny, do Katowic właśnie, i tak sobie myślę, że to w ch... słaby pomysł jest... potwierdźcie, żeby mógł zostać z czystym sumieniem :D
maciekluka
Początkujący

Auto: renault laguna

17 Sty 2013, 00:32

Nie jedź człowieku. ja odpuściłem i to tylko dlatego że mnie grypa dopadła ale jak jechałem pierwszy raz to momentami ok 50-150km jest wąska droga a dookoła drzewa. Nie wyobrażam sobie w taką ślizgawicę jechać taką drogą 120km/h. max by poszło 30-50km/h a wtedy sama trasa to 20h. Pozatym non stop trąbią o wypadkach i katastrofach na ślądku. za to będę tam pradopodobnie w lutym więc jak twoja dziewczna czuje się samotna to możesz mi podesłać adres :)
kosmita7
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe? Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe?
    Polecam fajny poradnik dotyczący doboru i wymiany wycieraczek. Załączam również filmik Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wycieraczek, różniących się od siebie typem mocowań, długością piór, ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006