Jaki akumulator wybrać do samochodu

22 Sty 2016, 19:39

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma doświadczenie lub informacje na temat akumulatorów firmy Magneti Marelli oraz Gigawatt, które polecacie? Wiem że gigawatt jest produkowany na licencji Bosch a Magnetti jest montowane do nowych Fiatów.
Mam dylemat który z nich kupić.
Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
marcin1091
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 10 11 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 Quattro
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sty 2016, 11:15

Kup najtańszy akumulator pasujący parametrami - teraz wszystko zdziadziało i marka nic nie znaczy, a nierzadko jest tak, że Bosch, Banner czy Magneti Marelli to te same akumulatory robione na jednej linii, tylko są różnie oznakowane i różnie kosztują. Radziłbym też zwrócić uwagę czy jest to akumulator obsługowy (z widocznymi korkami albo klapką osłaniającą wnętrze akumulatora) czy też zalany plastikiem na stałe - te pierwsze można eksploatować dłużej z uwagi na możliwość uzupełnienia płynu wewnątrz. Ja do diesla kupiłem sobie najtańszy obsługowy ukraiński akumulator "no-name", mam go już 3 rok, auto garażowane pod gołym niebem i nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem, nawet przy ostatnich mrozach -18 st. Pozdrawiam.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

23 Sty 2016, 12:59

marcin1091 napisał(a):Wiem że gigawatt jest produkowany na licencji Bosch a Magnetti jest montowane do nowych Fiatów.

Magnetti odradzam, u żony w nowej pandzie padł po 2,5 roku, zrobiło się chyba jakieś zwarcie na celi, bo padł momentalnie, bez żadnych wcześniejszych niedomagań. A że było to w niedzielę, to wsadziłem jakiś zwykły noneim z Norauto i na razie działa, ale to dopiero pół roku, tak że do końca nie wiem jak będzie z trwałością.
Dobre opinie zbierają ukraińskie westa forse(żółte) i nasze polskie ZAP sznajder :ok:
A co do tych wszystkich markowych, to Anjin ma rację, przereklamowany szajs :/ Chyba jedynie Moll i Yuasa trzymają poziom.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sty 2016, 20:46

Oprócz wymaganej pojemności zwracaj też uwagę na prąd rozruchowy i kup ten z największym. Im większy prąd rozruchowy przy danej pojemności tym większa szansa na uruchomienie silnika, jak stoi w zimie pod chmurką.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lut 2016, 08:47

I jak kwestia akumlatora,zdecydowałeś się na jeden model czy dalej się zastanawiasz nad firmą? Bo u nas też znajdziesz szeroki wybór dobrych akumlatorów samochodowych,chętnie doradzimy.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2016, 15:41

Ja powiem szczerze że jestem lojalny Centrze Plus. Zawsze dobrze się sprawdza do mojego auta. Choć niedługo trzeba będzie zmienić. Już zaczyna szwankować i akumulator i samochód. Oby do następnego centra też była ok. W [reklama]można zakupić w dobrych cenach każdy akumulator, a przede wszystkim centrę.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 02 Maj 2016, 08:13, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Lechowski
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel

18 Maj 2016, 06:33

Ja mam ruskiego Forsa i jestem zadowolony.
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Maj 2016, 19:00

Centra już dawno sprzedana została amerykańskiego Exidowi
polski jest ZAP Sznajder Batterien S.A
merkaba12
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 18 03 2003
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: ford
Silnik: 1,3 44
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Cze 2016, 06:56

I zdecydowałeś się w końcu na jeden akumlator czy w dalszym ciągu poszukujesz? Pytam bo jeżeli określisz budżet jaki posiadasz na ten cel,to będziemy w stanie pomóc i doradzić na forum.
Salko
Aktywny
 
Posty: 278
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

08 Sie 2016, 23:37

Tak, zakupiłem akumulator firmy magneti marelli, tylko tak się złożyło że ten samochód został już sprzedany w pakiecie z akumulatorem ale za niedługo czeka mnie kolejny zakup. Co do kwoty jaką chciałem przeznaczyć na akumulator to nie wybrzydzałem ze względu na to że czasem lepiej dopłacić ,,parę'' groszy a sprzęt będzie działał dłużej
marcin1091
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 10 11 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4 Quattro
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2017, 19:46

Niekoniecznie najtańszy jest najlepszy byle pasują wymiary. mam movano z 2004 i szukałem niedrogiego ale dobrego aku ,kupiłem Amper-max. jak na razie kręci i nie łapie zadyszek a troszkę mrozów było .
noxusduos
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: movano murano

27 Lut 2017, 16:51

widać każdemu pasuje co innego :D Mi dobrze się sprawuje akumulator KOZAK który jakiś czas temu kupiłem w punkcie sprzedażowym i z tego co wiem mają go na wyłączność. Na pewno szybko nie padnie. Porządny towar :)
qvickreal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 05 1993
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.8 TDI
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1983

28 Lut 2017, 12:44

A co sądzicie o żelowych? Jest sens się w nie pchać czy to przereklamowane?
daras88
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 03 03 1970
Auto: BMW
Paliwo: Diesel

28 Lut 2017, 15:03

daras88 napisał(a):A co sądzicie o żelowych? Jest sens się w nie pchać czy to przereklamowane?
Myślę że ten temat na forum odpowie na to pytanie akumulatory-zelowe-warto-dolorzyc-pare-zlotych-vt23624.htm
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Mar 2017, 10:47

Ja od zimy przy okazji wizyty w punkcie sprzedażowym kupiłem sobie akumulator "KOZAK", który mają tam na wyłączność. Jest praktycznie nie do zajechania ani razu mnie w zimę nie zawiódł to i na wiosnę i lato tez nie zawiedzie :)
movannis
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 03 1989
Auto: Audi A4
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996