Jaki kredyt na auto?

Re: jaki kredyt na auto?

09 Wrz 2007, 16:55

oprocentowanie w ofertach które przegladałem jest zróżnicowane ale nie przekracza 7 % no może 7,5:) ciekawe czy w tym przypadku nie lepiej byloby wziąść kredyt w CHF, orientuje się ktoś?
bobe
Początkujący

0

09 Wrz 2007, 22:01

kredyt w CHF na pewno bedzie duzo tanszy z tym ze przy wyborze takiego rozwiazania banki z reguly zwiekszaja wymagania co do zdolnosci kredytowej albo uniemozliwiaja rezygnacje z ubezpieczenia
bronek
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Siedlce
0

10 Wrz 2007, 13:05

tez racja, no chyba ze sie rozmyslisz w ostatniej chwili

macie info jak jest oprocentowana ta gotowka??

Z tego co wiem...to oprocentowanie tego okresu pomiędzy zmianą z kredytu gotówkowego na samochodowy...jest jak w gotówkowym...dokładniej - jest uzależnione dla każdego klienta...zależne od twojej "zdolności kredytowej" - podobnie jak w innych bankach...
Saimon
Początkujący

0

10 Wrz 2007, 19:44

Bronek, dzięki. Myślę jednak że te wymagania co do zdolności nie są zbyt wygurowane, wkońcu ludzie biorą mieszkaniowy na kilkadziesiąt lat na kwoty grubo ponad 300 k i z tego co się orientuję to nie wszyscy zarabiają krocie, a ubezpieczenie to ja i tak bym brał, bo mowisz o ubezpieczeniu kredytu tak?
bobe
Początkujący

0

11 Wrz 2007, 18:31

bobe napisał(a):Bronek, dzięki. Myślę jednak że te wymagania co do zdolności nie są zbyt wygurowane, wkońcu ludzie biorą mieszkaniowy na kilkadziesiąt lat na kwoty grubo ponad 300 k i z tego co się orientuję to nie wszyscy zarabiają krocie, a ubezpieczenie to ja i tak bym brał, bo mowisz o ubezpieczeniu kredytu tak?
dokladnie. jesli masz w miare dobra zdolosc kredytowa to raczej nie bedzie mialo wiekszego znaczenia dla banku czy bedziesz bral w PLN czy w CHF. w przypadku mieszkaniowych/hipotecznych to z tego co zauwazylem kredyty w PLN maja dluzsze dostepne okresy kredytowania niz te w CHF. to chyba jedyna roznica obecnie
bronek
Aktywny
Awatar użytkownika

0

11 Wrz 2007, 21:41

Dla banku nie ale dla Ciebie tak...Może i we frankach jest mniej bezpiecznie (bo nigdy nie wiadomo co będzie z frankiem za 20 lat) ale na pewno jest taniej niż w złotówkach...Zreszta kredyt można przewalutowac...
Saimon
Początkujący

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

• Re: jaki kredyt na auto?

12 Wrz 2007, 20:55

Przewalutowanie jednak kosztuje, poza tym niedługo nie będzie złotówek i ciekawe co będzie wtedy. Na samochód można wziąść złotówkowy, ale na dom to już bym się zastanawiał.
    bobe
    Początkujący

0

14 Wrz 2007, 17:54

wlasnie tez jestem ciekawy co bedzie jak wejdzie u nas euro (o ile wejdzie :P )

co do przewalutowania to powoli banki odchodza od oplat. no. GE ostatnio zmodyfikowal oferte kredytu hipotecznego i przewalutowanie jest za free :)

tylko czekac jak zrobia tak ine banki, miejmy nadzieje ze z czasem obejmie to takze inne rodzaje kredytow
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

0

16 Wrz 2007, 20:27

Zmiana waluty na Euro czeka nas na pewno, ale to najprędzej okolo 2012 zaczniemy je wprowadzać (moje gdybanie).
    Taki bank, z tradycjami i doświadczeniem na rynkach światowych, może sobie pozwolić na zniesienie opłat za przewalutowanie, czy promocje.
    Mnie zastanawia jednak czy w przypadku zmiany w Polsce waluty nie zostaniemy poszkodowani w większym stopniu niż sama ewentualna opłata za zmianę waluty kredytu. W przypadku samochodu to może zdarzymy spłacić kredyt, ale mieszkaniowy?
    bobe
    Początkujący

0

18 Wrz 2007, 14:09

ok, przewalutowanie bezplatne, tylko ciekawe czy kurs bedzie korzystny dla klienta...
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

0

19 Wrz 2007, 18:58

Racja...Ale przewalutowanie kredytu obecnie w większości banków jest bezpłatne...także zawsze się można ratować w razie krachu ;)
    Saimon
    Początkujący

0

19 Wrz 2007, 19:43

Do tej pory myślałem ze CHF jest dobrym rozwiązaniem, ale widzę, że nie bardzo, podnoszą stopy i na tym nie koniec. Na samochód to chyba jeszcze można pokusić sie w złotówkach.
    bobe
    Początkujący

0

22 Wrz 2007, 16:19

u nas tez rosna stopy wiec jesli ktos ma kredyt ze zmiennym oprocentowaniem to tez mu rata wzrosla ostatnio
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

0

22 Wrz 2007, 21:05

Ale panowie...kredyt mieszkaniowy to nie kredyt na samochód...tu mamy raczej krótki okres kredytowania..i sume mniejszą :)
    Saimon
    Początkujący

0

23 Wrz 2007, 17:48

Saimon napisał(a):Ale panowie...kredyt mieszkaniowy to nie kredyt na samochód...tu mamy raczej krótki okres kredytowania..i sume mniejszą :)
    racja, ale jak mamy zmienne oprocentowanie w samochodowym to tez odczujemy zmiany stop procentowych czy kursu waluty w przypadku kredytow np w CHF
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

0

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili