Jaki kredyt na pierwsze auto ?

28 Sie 2013, 11:08

Witam, potrzebuje kredytu w wysokości 12.000 na moje pierwsze auto. Problem może być związany z moim wiekiem – 20 lat. Nie mam umowy o pracę, lecz o zlecenie. Wiem, że to może być problem, aczkolwiek mogę dostać od pracodawcy piismo, które będzie potwierdzało moje ztrudnienie co najmniej przez rok czasu. Jak myślicie czy to dla banku może być wiarygodny dokument? Jaki kredyt wybrać?
dobosz
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
Auto: ford focus na celowniku

28 Sie 2013, 19:21

Proponował bym w pierwszej kolejności wybrać się do swojego banku i dowiedzieć się, czy masz szanse na jakikolwiek kredyt. Wówczas będziesz wiedział na czym stoisz... Forum w tej gestii Ci raczej nie pomoże :oops:

Edycja: I chyba temat w nieodpowiednim dziale... :sly:
Buger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 07 2006
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ducato III, Corolla E12
Silnik: 3.0 JTD 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Inny

29 Sie 2013, 10:56

Potrzebujesz kredytu gotówkowego czy na samochód ? bo to różnica.
Wydaje mi się, że nie umieściłeś wiadomości na temat Twoich zarobków, co w tym przypadku, jest raczej niezbędną informacją. Banki oczywiście chętnie patrzą na osoby, które więcej zarabiają, nawet przy umowie o zlecenie. Myślę, że nie znajdziesz tutaj szczegółowej informacji w temacie, może zobacz na jakimś forum zajmującym się finansami, może tam ktoś Ci podpowie kredytforum.pl podpytaj o oprocentowanie, warunki itp.

PS daj znać jak się potoczy sprawa, jakie auto?
stig01
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

30 Sie 2013, 10:49

Zarabiam 1.800 netto. Nie mam innych zobowiązań, mieszkam z rodzicami, także praktycznie z 600pln, mogę przeznaczyć na ratę. Jaka jest różnica pomiędzy kredytami?

Myślę, że nie znajdziesz tutaj szczegółowej informacji w temacie, może zobacz na jakimś forum zajmującym się finansami, może tam ktoś Ci podpowie kredytforum.pl podpytaj o oprocentowanie, warunki itp.

PS daj znać jak się potoczy sprawa, jakie auto?


dziękuję za informację i namiar, napewno sprawdzę co i jak. Umowa o zlecenie przynajmnie 6msc, z tego co piszą, więc jak narazie pomyśli. Przepraszam za moją niewiedzę. Auto jakie mnie interesuje to Ford Focus 2005/6 1.6 tdci kombi.
dobosz
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
Auto: ford focus na celowniku

02 Wrz 2013, 10:08

Przy kredycie gotówkowym jest mniej formalności, w przypadku, kiedy chcesz dostać gotówkę i dopiero wtedy szukać samochodu (nie masz wpisu w dowodzie rejestracyjnym), możesz sprzedać samochód kiedy jest potrzeba. Kredyt samochodowy z reguły jest nieco tańszy od gotówkowego.
stig01
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

11 Wrz 2013, 10:13

Sam ostatnio zaciągałem kredyt pod zakup autka. Ofert na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Jeżeli chodzi o koszta to są zróżnicowane. Jest to zwykle większa kwota więc warto skonsultować się z doradcą kredytowym. Ja tak uczyniłem i zgłosiłem się do doradcy. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że niektóre banki potrafią mieć w umowach tak niekorzystne kruczki prawne, narażające na dodatkowe opłaty.
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    [2018] Alpine A110
    Przez kilka ostatnich lat słyszało się tylko o znikaniu kolejnych marek. W końcu mamy jakąś reaktywację. Francuski Alpine (nie, nie producent car audio) przedstawił model A110 nawiązujący do protoplasty. Technicznie - 1,8 ...

12 Wrz 2013, 08:49

Najpierw zastanów sie po co Ci jest potrzebny samochód, jeżeli nie będziesz nim zarabiać a chcesz w sumie auto nie drogie to lepiej się uzbroić w cierpliwość i kupić coś tańszego i później zamienić na droższe.
PAMIĘTAJ Bank jest to taka instytucja która ma Ci wychłostać na kase. Zrobią to nie zależnie od sytuacji i od tego co Ci sie wydaje logiczne albo nie logiczne. Koszty oprocentowania podawane w skali roku nijak się maja do tego co będzie trzeba zapłacić przy pobieraniu kredydu, spłacaniu i zakończeniu.
Policz sobie np: bierzesz 10k kredytu gotówkowego w PKO BP roczne oprocentowanie około 15,5% niby fajnie ale!!!!! zapłacisz prowizje, ubezpieczenie kredytu z miejsca jesteś w plecy 1,5-2k. I oczywiście 15,5% jest aktualne ale z pominięciem pierwszego roku spłaty kredytu gdzie jak podliczysz koszty wyjdzie około 30%.
Więc przelicz sobie co się bardziej opłaca ryzykować współprace z bankiem czy może wsztrzymać się i 4-5m-cy odkładać 600zł na półkę i coś kupić tańszego...
Jeżeli weźmiesz kredyt na 5lat to auto za 10k będzie Cie kosztować 23k i do tego utrata wartości.
Następny temat to to że myślisz że spłacając ratę jesteś bezpieczny bo logika na to by wskazywała ale nic bardziej mylnego... Sa takie banki jak Getin...Euroba...gdzie wystarczy że spóźnisz się z ratą albo złotówkę mniej wpłacisz i tak Cię podejdą że nie będziesz miał ani auta ani kasy. Jeżeli nie wierzysz wpisz sobie na google opinie getin albo inny syf.
Dowiedz się też jak super skonstrowane sa takie instytucje jak BiK i i rejestr bankowy jak to niby możesz być w nim od około 250zł a znajdziesz się za 1zł.
Dowiedz się ile czasu trwa wykreślenie z tego rejestru nawet jak omyłkowo jesteś w tabelce "klient be"
Dowiedz się czy jeżeli sie spóźnisz z ratą bo np: będziesz chory to kiedy Twoją sprawę przejmie fruzia z innego biurka zwanego windykacją hmmm taki drobny szczegół ale bardzo ważny bo jak fruzia jest nadgorliwa i wyśle Ci pismo ze swojego "działu" to jesteś ugotowany na najbliższe lata. Są to takie bankowe gierki....
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Lis 2013, 17:28

Kredyt kredytem ale zanim pójdziemy do banku warto upewnić się, że posiadamy zdolność kredytową. Przy tych mniejszych kwotach odbywa się to zwykle na oświadczenie o zarobkach ale przy tych większych trzeba pisać zaświadczenie. Odsyłam amatorów kredytów do tego tutaj kalkulatora zdolności kredytowej aby nie tracić czasu na chodzenie po bankach.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

10 Cze 2014, 11:26

warto posilić się wiedzą i doświadczeniem dobrego doradcy finansowego, sam korzystałem z usług pana Marcina Berusa z kieleckiego oddziału open finance
kuba-sekowski
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Wawa

21 Paź 2014, 20:14

Tutaj macie informacje na temat darmowych pożyczek - http://www.forum-bankowe.pl/tematy15/darmowe-pozyczki-chwilowki-zwracasz-tyle-ile-pozyczasz-vt7600.htm . Bardzo dobre forum bankowe, na którym uzyskasz profesjonalną pomoc w doborze kredytów i kont bankowych.
reset
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Audi a3

15 Gru 2014, 21:00

Chwilówkę na samochód? Wtf... ciekawa opcja, to jakby ktoś miał oddać to by musiał sprzedać samochód, wziąć normalny kredyt i jeszcze mogłoby zabraknąć. Nie lepiej wejść sobie na Monetto czy inne tego typu forum kredytowe - i poszukanie co jest aktualnie najlepsze, co ludzie chwalą, a co ich zdaniem nie nadaje się? Mi się wydaje, że to bardziej sensowna opcja.
Szensze
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 08 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007