Jaki kupić akumulator do samochodu?

08 Paź 2014, 19:23

W najblizszym czasie zamierzam kupic nowy akumulator do samochodu tylko ze niezabardzo wiem jaki. Aktualnie mam akumulator ze znaczkiem opla o pojemnosci 55 ah i pradzie rozruchowym 255 a. Samochod to astra f 1.6 1994 52 kw. Nigdzie nie moge znalesc informacji jakie akumulatory wsadzali do tego samochodu przy produkcji bo pewnie o takich samych parametrach powinienem kupic.
Pytaniee
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: auto

10 Paź 2014, 16:55

Zobacz czy jest prawy czy lewy tzn.zapamiętaj po której stronie jest plus a po której minus,bo musisz kupić taki sam pod tym względem.
Następnie idź do marketu i kup zwykły akumulator o tym samym układzie,który nie kosztuje drogo a ma powyżej 45 ah. Taki wystarczy do 1,6 i nie słuchaj,że potrzebujesz większego. Jak kupisz za duży,to będzie niedoładowany. Lepiej mniejszy ale doładowany. Rozruch benzyniaka jest łatwy i taki duży prąd jest nie potrzebny jak dieslowi. Stary musisz zdać w punkcie serwisowym w markecie (ustawa o recyklingu) ,wtedy nie doliczą ci opłaty recyklingowej.
Każdy akumulator ma gwarancję ,a do twojej Astry F zapewniam cię,że wystarczy najtańszy z marketu. NIE PRZEPŁACAJ ZA WYPASY!
Naprawdę kupuj 45 w markecie !! Każdy ma gwarancję,a jak będzie działał przez 1,5 roku,to i następne 2 lata po gwarancji też da radę! :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Paź 2014, 14:00

Wiem ze nie powinienem kupowac akumulatora ktory bedzie mial za duza pojemnosc ale tak naprawde nie wiem czy ten akumulator ktory mam teraz czyli 55 ah jest dobry do tego samochodu. Dlatego tez pytam czy ktos nie wie jaki wsadzali mu przy produkcji zeby kupic z taka sama pojemnoscia. Bo 45 a 55 to jest troche roznica a nie wiem ktory bedzie lepszy.
Pytaniee
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: auto

13 Paź 2014, 08:20

Dla twojego auta nawet jak Opel w 1994 roku wkładał 55 ah,to nie ma żadnego sensu kupować współczesnego 55. Dlaczego? Bo przez 20 lat wydajność akumulatorów znacznie wzrosłą i dzisiaj ten co ma 40 ah może tyle tyle samo lub więcej niż ten 55 ah z 94 roku... Dlatego nie kombinuj i nie przepłacaj,tylko 45 ah wystarczy z zapasem dla twojej zwykłej Astry F. Zapewniam cię,że ma lepsze parametry niż 55 ah sprzed 20 lat. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

17 Paź 2014, 11:57

Do Astry F jak najbardziej 45 ah wystarczy,więcej po prostu uważam za zbędne i kompletnie nie potrzebne. Teraz tylko kwestia na jaką firmę się zdecydujesz.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

19 Paź 2014, 16:48

Pewnie zdecyduje sie na cos chociazby firmy centra. A czy sa jakies firmy ktorych nalezy szczegolnie unikac ?
Pytaniee
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: auto

20 Paź 2014, 08:53

Centra to dobry wybór. Z resztą nawet Norauto ich firmówka da radę.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2014, 17:08

Witam i chciałbym odświeżyć temat:
Wczoraj przy spadku temp 18->3-4? stopni umarł śmiercią naturalną mój BOSCH SILVER S5 74AH 750A. W tamtym roku w oplu szwagra w identyczny sposób posłuszeństwa odmówiła varta 680A(wymienił na najtańszą centrę i jeszcze jeździ). Mój bosch przeżył zimę 2011 2012 2013 ... a teraz tylko złomowanie. Varta szwagra przeżyła tylko 2 zimy. Stąd pytanie... czy istnieją teraz akumulatory, których nie trzeba wymieniać co 3 lata? (dodam, że boscha S5 ani nie tłukłem, ani nie doładowywałem i kilka razy do roku sprawdzałem jego stan pod obciążeniem / z pracującym silnikiem itd). Ogólnie koledzy z pracy mają podobny dylemat z czego S4 w benzyniaku jednego z nich podczas wczorajszych przymrozków również zaczęła niedomagać.

PS Jeżeli ktoś by mnie zapytał w 2011, 12, 13, czy jestem niezadowolony z S5... zapewnie poleciłbym go jak koledzy z innych... jednak na dzień dzisiejszy średnio uśmiecha mi się kupno czegoś podobnego(S5 położona obok zepsutej varty wygląda IDENTYCZNIE i w taki sam sposób się zepsuła(nie trzymanie pojemności nawet po doładowaniu... po 6-12h na zimnie:). Przed boschem od nowości w autku siedział POWERBULL i przeżył min 8? lat.

Z góry dziękuję za jakieś sugestie...
ps2master
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: -
Paliwo: Diesel

24 Paź 2014, 18:52

Zaskoczyłeś mnie taka niską jakością uznanych za porządne producentów akumulatorów... :shock:
Owszem ,ich żywotność mogłyby skrócić krótkie odcinki po mieście ,niedoładowywania alternatora czy inne uszkodzenia związane z elektryką w aucie. Możliwe jest też używanie różnorakich urządzeń bez odpalonego silnika. Jesli te kilka rzeczy w jakimś stopniu nałożyłyby się u Ciebie,to możliwe że aku padł trochę za wcześnie ale szwagra Varta jak piszesz,pobiła rekordy tandety w tym wypadku. :o
W życiu kupowało się kilkanaście akumulatorów i kiedyś przywiązywałem do tego wagę wczytując się w ich cudowne technologie i potencjał. teraz to idę do marketu i biorę jakiś średni aku typu Centra Basic i zakładam. Gwarancję przetrzyma każdy ,a w sumie...nawet nie wiadomo tak na 100% ile się będzie trzymało dany samochód. Możliwe też ,że będzie całusek i auto pojedzie do kasacji czego nikomu nie życzę.
Tak więc kupuję "zwklaka". :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2014, 19:50

Auto 1,9TD... elektroniki brak... tak jak piszesz musiały go zabić krótkie min 20-60km odcinki(po mieście używam tylko rowerka-> bo szybciej);/ Z tego co czytam S5 umierały już niektórym po roku, więc mój egzemparz i tak musiał być udany:)

Zwyklak nie zwyklak... 300zł dać trzeba... można prosić o jakieś propozycje?
ps2master
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: -
Paliwo: Diesel

27 Paź 2014, 13:49

Centra Basic jest takim typowym przykładem średniaka który w mojej opinii zdaje egzamin i do kwoty 300zł to chyba dosyć rozsądna propozycja. Taniej będzie oczywiście jeżeli zamówisz przez internet.
KIMCarSerwis
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: BMW A6

28 Paź 2014, 16:27

2 lata temu kupiłem akumulator bumar - podobno dobry, niemiecki itd. Wytrzymał zaledwie 2 lata. Ładowanie mam dobre - a przy obecnych przymrozkach (temperatura spadała do max -10 st C) ledwo co odpalałem. Zamówiłem na motointegrator (odebrałem w lokalnym q-serwisie) boscha - pali jak ta lala. Nie chcę zapeszać.
Instat
Początkujący
 
Posty: 152
Prawo jazdy: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2001

05 Lis 2014, 01:26

Reguły nie ma - to też kwestia tego w jakich warunkach były przewożone, przechowywane, a też czasem trudno nie odnieść wrażenia, że, podobnie jak z chemią, Zachód pcha na nasz rynek towar o nieco gorszej jakości. Mi polski jenox też wytrzymał dłużej niż jeden z tych niby markowych, mimo, że był z 1/4 tańszy.
izydor
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Stolica

11 Lis 2014, 18:47

Polecam słoweńskie Tople - 6 rok użytkuję takowy w swoim aucie i może ze 3 razy w życiu go ładowałem, tą zimę jeszcze powinien przetrzymać, a co dalej to się okaże. Tyle, że ja mam jeszcze akumulator z korkami na wierzchu - tzw obsługowy - sprawdzam stan wody i w razie "W" dolewam.
Do silnika 1.9 TD optymalnym akumulatorem jest coś z przedziału 65-70 Ah wraz z prądem rozruchowym przynajmniej w okolicach 600 A.
Dziś szczerze mówiąc coraz gorsze te akumulatory robi zarówno Bosch jak i każda firma. O boschu zwłaszcza już dawno słyszałem złe opinie, w służbowym aucie S5 kupiony za furę pieniędzy względem konkurencji zdechł po niecałym roku. Wymienili na nowy, póki co jeździ niecały rok. Banner zdechł mi po 5 latach. Zastąpiła go Centra Plus 62Ah póki co nie ma jeszcze nawet roku ale jeździ bez zaglądania. Z kolei dwie centry które miałem w traktorze za łączną kwotę niecałe 800 zł zdechły po 2,5 roku. Nie ma reguły.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

14 Lis 2014, 13:06

Wg mnie warto postawić na dobrą firmę i akumlator,co powiesz na Bosch? Akurat do niej mam zaufanie,cenowo też nie wychodzi to drogo więc chyba warto,tym bardziej zamawiając przez internet.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000