Jaki samochód dla taty??

02 Wrz 2008, 18:56

witam wszystkich znawców motoryzacji!!!
8) Mój tata jeździ lanosem, lecz chce wymienić go na coś innego.
Lanos którym jeździ wyposażony jest w silnik 1.5 S jest najuboższa wersja z pierwszych lanosów z 1998 roku, ze względu na duże zużycie paliwa spowodowane wyeksploatowanym silnikiem tata chce coś innego bo nie wyrabia 12 l na trasie od 15 l gazu w mieście. Kiedyś nie był to problem bo palił mniej a gaz był za 1zł/l. Dlatego na pytam na jaki samochód zwrócić uwagę aby był w miare ekonomiczny w mieście. Nie chodzi o samochód typu cc bo musi mieć 5 drzwiczek a tata jest dość pokaźnych rozmiarów. Prosze o opinie w
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

02 Wrz 2008, 19:15

powiedz ile macie kasy :)
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 252

02 Wrz 2008, 21:37

w granicach 10 tys do 14
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

02 Wrz 2008, 21:51

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

to są takie przykłady , xsara i scenikiem się prze wygodnie jeździ :) , to wiem z doświadczenia ;] nie sugeruj się ze ceny niektórych samochodów są ponad 14 tys , zawsze możesz coś utargować :)
marcinx26
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 252

02 Wrz 2008, 23:30

Jeżeli kiedyś Lanos palił normalnie, a teraz pali jak smok, to polecam wizytę u mechanika, a nie zmianę samochodu. Wadliwa może być instalacja LPG, pozapychać mogły się filtry, etc.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

03 Wrz 2008, 12:17

Niby racja, ale jeżeli ten samochód pamięta czasy gaz za 1zł/l to faktycznie silnik może już nie być w super kondycji... Jednak j.w. najpierw mechanik. Ogólnie to gaz sobie darujcie, za te pieniądze dostaniecie już przyzwoitego diesel'a.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    25 lat SKODY Favorit
    SKODA Favorit, jeden z najważniejszych samochodów w historii marki, w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze. Model ten zadebiutował podczas 29. Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Brnie w 1987 roku. Pierwszy ...
    Czym są masy czynne w akumulatorze?
    Jedną z częstszych przyczyn zakończenia żywota akumulatora na skutek jego wadliwej eksploatacji jest spłynięcie mas czynnych z płyt wypełniających wnętrze baterii. Opad mas czynnych objawia się zmętnieniem elektrolitu, a ...

03 Wrz 2008, 19:14

Ja zwolennikiem gazu nie jestem i uważam, że naprawde mocno zużywa silnik. Być może jest to najlepszy przykład jak instalacja LPG niszczy silnik, ale warto też pamiętac, że jednostki benzynowe Daewoo to dobre silniki. Auta te co prawda w Polsce nie są od kilkudziesięciu lat, ale praktycznie auta nie przerabiane na gaz są w dobrym stanie. Silniki naprawde są w tych autach niezłe i niezawodne.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

04 Wrz 2008, 12:22

Są dobre, ale żłopią sporo. Dlatego tyle przerobionych na gaz...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Wrz 2008, 14:04

Dishman napisał(a):...że jednostki benzynowe Daewoo to dobre silniki... Silniki naprawdę są w tych autach niezłe i niezawodne.


Jak o silniku 1.5, który średnio spala 12 litrów można mówić, że jest dobry?
Pozdrawiam
skowron
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Kielce

04 Wrz 2008, 21:22

polecam forda mondeo 1,6 benzyna 1998-2000 (w kombi) naprawde super auto mialem w nim gaz i bez zadnych problemow gdyby nie wyjazd jezdzil bym nim nadal to jedyne z moich aut ktorego bylo mi szkoda
tato bedzie zachwycony
pozdrawiam
michcio
michcio74
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Miejscowość: jersey city

04 Wrz 2008, 21:38

zapewne masz stara instalacje gazawa w tym lanosie ktora sie ustawia takim poketelkiem wiec jedz do mechanika i Ci ustawi w tym lanosie ewentualnie metoda prob i bledow mozna samemu to ustawic. Kiedys mialem taki gaz w toyocie i spisywal sie calkiem niezle. Najwazniejsze w autach z gazem zeby o nie dbac wymieniac filtry itd i wszystko bedzie ok. Przy tych cenach co teraz mamy najbardziej oplaca sie lpg sam mam dizelka i mam zamiar zmienic na lpg. Pozatym czesci do benzyniaka sa czesto tansze od dizla
czaja
Nowicjusz
 
Posty: 8

04 Wrz 2008, 23:29

może vectre b ? 1.6 w 16v z gazem
[link do oferty na Allegro wygasł]
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

05 Wrz 2008, 06:42

dodam że ten lanos ma jedną z pierwszych instalacji gazowaych LOVATO.
8) Tacie podoba sie Carina, 1.9 benzynka i trzeba przerobić na lpg. czy to dobre samochody?
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Miejscowość: Tarnów

05 Wrz 2008, 10:03

carina nawet nawet - dobry wybór mojej siostry mąż miał taką i sobie chwalił - miał 1.6 w gazie
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

05 Wrz 2008, 10:27

Toyota Carina E będzie dobrym rozwiązaniem, sam za taką niedawno się rozglądałem i miałem okazje niejednokrotnie się przejechać, jednak mój wybór padł na Nissana Primerę. O niezawodności Cariny, krążą już legendy a i ekonomia tego samochodu jest bardzo dobra. Nie polecam silnika 1.6, jest zdecydowanie za słaby do tego auta a pali tyle co 1.8 i właśnie 1.8 jest rozwiązaniem pośrednim i najlepszym. Dynamika i ekonomia w jednym.

Z Carinami jest tylko jeden problem, ciężko jest upolować zadbany egzemplarz w rozsądnej cenie, jak już taki się trafi kosztuje kilkanaście tysięcy.

Więcej informacji na temat Cariny znajdziesz tu http://www.toyotaclub.hg.pl/
Pozdrawiam
skowron
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Kielce