Jaki samochód kupić? Lexus vs Hyundai vs Subaru!

Jaki samochód kupić? Lexus vs Hyundai vs Subaru!

11 Lut 2016, 19:18

Witam bardzo serdecznie, na początku chciałbym się przedstawić, mam na imię Kuba, mam 21 lat i kocham motoryzację w każdej postaci. Z zawodu jestem informatykiem i staram się połączyć te 2 pasje ze sobą. To może tyle o mnie, przejdźmy do konkretów.

Jako iż jestem na kupnie nowego samochodu wybrałem interesujących mnie 3 przedstawicieli różnych marek.
Są to:
- Lexus IS 200 (wersja z manualną skrzynią biegów)
- Hyundai Coupe 2.7 V6
- Subaru Impreza (rocznik 2005)
Wcześniej jeździłem Oplem Astrą G 1.8 DTi, a samochodem, który sprzedałem było BMW E90 320d 2.0. Jako iż moje poprzednie pojazdy były dieslami, chciałbym spróbować czegoś nowego. Pytałem wiele osób odnośnie eksploatacji, awaryjności i ekonomii w tychże autach, jednak zdania były na tyle podzielone, że nie potrafię się określić.

Przeznaczenie każdego z nich to użytkowanie codzienne, trasa/miasto w relacji 50/50. Proszę was drodzy użytkownicy o dobrą radę i opinię odnośnie tych modeli. W ostateczności możecie zaproponować własne typy.

Budżet do 20 000zł, minimum 140KM, sedan lub coupe, w miarę przyzwoite spalanie, manualna skrzynia biegów.

Pozdrawiam!
Grimorth
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Jaki samochód kupić? Lexus vs Hyundai vs Subaru!

11 Lut 2016, 19:41

Ja bym do tej listy dorzucił Toyotę Celicę, BMW E39 lub E46, szczególnie 3 z 2,5 i większym silnikiem wydaje się wpasowywać w twoje oczekiwania. Lex z 2,0 demonem szybkości nie jest, do tego manual podobno nie jest najwyższych lotów.
Żółtek
Aktywny

Prawo jazdy od: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Lut 2016, 20:28

A ja CI powiem, że wszystkie Twoje modele się przewinęły w moich poszukiwaniach z czego Hyundai jako rozsądny, a Subaru jako pożądanie boksera ale wychodzi drogo.
Mam to co widać i można przeczytać w temacie ze stopki ale przy okazji rozpatrywałem też BMW e46 i Audi A4 B6 1,8T Qoattro.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 56
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Lut 2016, 23:24

dzida, jestes zadowolony ze swojego lexusa ? tak pytam
edit, dobra znalazlem osobny temat
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

11 Lut 2016, 23:46

czempion masz fajne zdjęcie w avatarku... :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili