Jaki samochód na początek dla kobiety?

Jaki samochód na początek dla kobiety?

01 Mar 2009, 23:50

Witam

Nie dawno moja żona zdała egzamin na prawo jazdy i staje przed dylematem jaki samochód kupić.

Priorytetem jest aby:

- cena do 5000zł

-mało spalał

-4 drzwiowy

-ładny (kobieta) :)

- tani w eksplatacji, dostępne części

Ostatnio przejrzeliśmy giełdy internetowe i znaleźliśmy kilka ciekawych aut. Które według was byłoby najlepsze?

oto linki:

1. [link wygasł]

2. [link wygasł]

3. [link wygasł]

4. [link wygasł]

5. [link wygasł]

6. [link wygasł]

7. [link wygasł]

8. [link wygasł]

Jeszcze ewentualnie jakiś golf

Jak widzicie ciężko się zdecydować. To będzie jej pierwszy samochód, i nie chcemy od początku źle trafić.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez effe, 02 Mar 2009, 18:27, edytowano w sumie 1 raz
effe
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

Re: Jaki samochód na początek dla kobiety?

02 Mar 2009, 09:08

Swietną propozycją dla kobiety będzie mały,zwinny,bezawaryjny i małopalący Nissan Micra 1,0 16v. O tym aucie można mówic w samych superlatywach.Za tę kwotę można bezproblemowo takie auto nabyc.Zadowalenie gwarantowane,bo w mieście nie spala nawet 6,0l/100km,a przyspieszenie ma bardzo dobre.Awaryjnośc nieporównywalnie znikoma w stosunku do branych tu pod uwagą Fiatów,Renówek,Cytryn,Fordów itp. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Mar 2009, 10:42

No całkiem nie zły, tylko niestety w tej cenie to mało widzę. Jest jeden który mnie zainteresował, co o nim sądzicie?

[link wygasł]

Mam jeszcze pytanie z innej beczki.

Moja żona mieszka w szczecinie i tu zrobiła prawko, ale jest zameldowana w Płocku i tam jedziemy je odebrać.

A jak jest z przerejestrowaniem takiego auta? Również trzeba będzie jechać do miasta gdzie jest się zameldowanym, czy będzie mozna sprawę załatwić w naszym szczecińskim urzędzie miasta?
effe
Nowicjusz

02 Mar 2009, 15:26

Raczej w miejscu zameldowania ...niestety.
A tę Micrę,którą nam pokazałeś sobie odpuśc. Jest fatalnie spasowana po wypadku.Zobacz od tyłu jej prawy bok i te drzwi od pasażera jak wystaje ich krawędz...no i wogóle te drzwi są jaśniejsze od tylnych. :|
Poszukaj innej!
artur73
Awatar użytkownika

02 Mar 2009, 15:35

No faktycznie, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, sam nigdy samochodu nie miałem i ciężko coś w miare porządnego wymyśleć.

Mam jeszcze takie propozycje:

[link wygasł]

To autko nie jest małe ale myśle że dała by sobie spokojnie radę, poza tym jest ładne i to jest też ważny argument;)

nastepne to:

[link wygasł]

słyszałem, że seaty są dobre i mało awaryjne

i ostatnie:

[link wygasł]

chyba w najlepszym stanie i najnwosze, ale to daewoo, nie wiem co sądzicie o takim samochodzie? Jak dla mnie jest typowo kobiecy.

Może wy dacie jakieś propozycje (linki)

Z góry dzięki

pozdrawiam.
effe
Nowicjusz

02 Mar 2009, 15:46

A może...
[link wygasł] ??
Volvo
Początkujący

Miejscowość: Piekło
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

• Re: Jaki samochód na początek dla kobiety?

02 Mar 2009, 15:54

Astra jest odpicowana...Ciekawe skąd na klapie 60 konnej Asterki znaczek z napisem 1,4 16v..? W tej wersji miałaby 90 KM...a więc albo założono inną klapę po wypadku,albo jakiś młodziak tym pociskał że dolepił ten znaczek,aluski dołożył i pedał w podłogę..!
    Toledo nie podpada optycznie na zdjęciach ale może miec cofnięty licznik i zapewne w miejskiej jezdzie nie zmieści się w 10l/100km...
    Matiz ...hm,dziwnie się tym jezdzi.Trzeba lubic takie prowadzenie.Jego jedyną wadą oprócz trakcji jest to,że mimo małego silniczka i rozmiaru,pali w mieście 8 l. To nie przystoi takim małym autkom. Tico z tym samym silnikiem ale na gazniku i 10 KM słabszym paliło 2l mniej...i zbierało się lepiej!
    Dla żony lepszy do manewrowania będzie hatback a nie taki sedan jak ta Astra.Jest tak dlatego,że młody kierowca może miec kłopoty z cofaniem wersją sedan,gdyż kiedy się obróci do tyłu podczas tego manewru,to nie zobaczy przez małą tylną szybę gdzie się kończy auto...
    Zwróc uwagę w swoich poszukiwaniach Na Seata Ibizę w wersji 1,4 albo Nissana Almerę 1,4. To dobre auta,solidne i do opanowania w kosztach. :wink:
    artur73
    Awatar użytkownika

Re: Re: Jaki samochód na początek dla kobiety?

02 Mar 2009, 16:01

A co do Hondy,to na zdjęciach zauważyłem że maska kiepsko się schodzi .Patrząc od przodu wystarczy porównac szpary po obu stronach maski na styku z bocznymi błotnikami. Od strony pasażera jest szparka ok,a od kierowcy praktycznie tej szpary nie ma...Czyli kiepskie naprawianie po przednim BUM..! :shock:
    A jak się ma do tego wiarygodnośc sprzedawcy,który pisze że auto jest bezwypadkowe...
    Ostatnio edytowany przez artur73 03 Mar 2009, 10:57, edytowano w sumie 2 razy
    artur73
    Awatar użytkownika

02 Mar 2009, 22:39

Samochód przedewszystkim musi być 4-5 drzwiowy. Ma być ekonomiczny i bez awaryjny do 5000zł.
    effe
    Nowicjusz

02 Mar 2009, 23:20

artur73 napisał(a):A co do Hondy,to na zdjęciach zauważyłem że maska kiepsko się schodzi .Patrząc od przodu wystarczy porównac szpary po obu stronach maski na styku z bocznymi błotnikami. Od strony pasażera jest szparka ok,a od kierowcy praktycznie tej szpary nie ma...Czyli kiepskie naprawianie po przednim BUM..! :shock:
    A jak się ma do tego wiarygodnośc sprzedawcy,który pisze że auto jest bezwypadkowe...

Wiesz nie zawsze trzeba winić sprzedawcę. Mój wujek ma samochód, który kupił dwuletni i widzę, że jest ewidentnie bity przodem ale on tego nie wie bo kupił go niby pewnego. Jak będzie sprzedawał to też poda, że był bezwypadkowy a jak przyjedzie ktoś średnio się znający na autach jak ja to od razu pozna że był bity.
    Co do samochodów to polecam daewoo matiz, gdyż samochód naprawdę mało awaryjny a w połączeniu ze wspomaganiem kierownicy elegancko się nim manewruje a częśći do niego są tanie.
    koczas
    Aktywny

Miejscowość: centrum Polski

03 Mar 2009, 23:04

a co sądzicie o tym modelu?

[link wygasł]

Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo porządny.
    effe
    Nowicjusz

04 Mar 2009, 09:36

Ja myślę, że najlepszym pojazdem dla kobiety jest rower...:) może powinnaś o tym pomyśleć...:) ewentualnie mogą być rolki
    Stinger91
    Nowicjusz

04 Mar 2009, 10:42

No cóż...Corsa to superwybór i zazwyczaj damski faworyt.Niestety,nie ta którą pokazałeś...Nie zastanowiłeś się oglądając zdjęcia gdzie podziały się z jej tylnej klapy napisy? Poza tym tam są jakieś kolorowanki w środku... A tak ogólnie w tej wersji silnikowej 1,2,to auto ma tylko 45 koni a pali 9 l...
    Dużo lepsza jest 1,4-60 KM.Pali nawet nieco mniej,a przyspieszenie tej Corsy jest wystarczające. :wink:
    artur73
    Awatar użytkownika

04 Mar 2009, 12:45

a co sądzicie o tym pojeździe? Wydaje się całkiem nie zły, i nie tak stary 1997r.

[link wygasł]
    effe
    Nowicjusz

04 Mar 2009, 14:34

Ciekawa oferta. Jeśli auto jest serwisowane to bardzo ciekawa..!
    Ten model akurat jest w miarę udany...jak na Peugota. Tan silnik też jest ok. i pasuje do tego auta. Jest zachowany kompromis pomiedzy spalaniem,a osiągami. :)
    Zainteresuj się tym autem.
    artur73
    Awatar użytkownika