Samochód do około 30k zł wasze propozycje moje przemyślenia

01 Sty 2013, 21:17

Witam,
czytałem już trochę na forum, kilka gazet o używanych samochodach, ale jako iż kwota ( przynajmniej dla mnie ) dość spora więc wole się jeszcze was poradzić by nie żałować.
Więc mam kilka typów samochodów które mnie interesują. Po typach od razu się zorientujecie jaki typ samochodów sobie upatrzyłem.

Więc tak:
Mazda 6 I po lifcie silnik diesel 2.0 143KM (kombi)
Opel Vectra C po lifcie diesel 1.9 CDTI (kombi)
Saab 3-9 II po modernizacji diesel 1.9 120 lub 150 konny (kombi)
Mitsubishi Lancer X diesel ale nie mam pojęcia jaka pojemność
Honda Accord VII diesel 2.2
Ford Mondeo Mk4 diesel 2.0

Najbardziej skłaniam się ku Saabowi i Oplowi gdyż za stosunkowo niską cene można znaleźć dość dobrze utrzymane oraz w dobrym stanie egzemplarze. Z tego co wiem Honda i Mazda (poliftingowa) są najmniej awaryjne lecz dość drogie w zakupie, i jeśli coś "strzeli" to urywa kieszeń. Lancerke dopiero niedawno "zauważyłem" więc jeszcze nie mam za wiele informacji o niej. Co do Mondeo to jest w zestawieniu praktycznie tylko ze względu na bardzo atrakcyjny wygląd :P. Z wyczytanych informacji dowiedziałem się, że dzięki budowie modułowej, naprawy są niesamowicie drogie i wymagają specjalistycznych "warsztatów".
No i do was prośba byście doradzili/odradzili podali plusy minusy a może coś innego zaproponujecie. Kwota którą mogę zapłacić za samochód to 25-35tyś zł. Potrzebuję samochód raczej kombi gdyż posiadam 2 duże psy, oraz szykuje się do remontu mieszkania. Chciał bym raczej by auto było względnie tanie w eksploatacji. A i jeśli już polecicie jakieś auto to czy mogli byście powiedzieć na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu.

PS. jeszcze dodam bo zapomniałem, jak na razie nie robię wielkich przebiegów samochodem. Raz na 2-3 miesiące jedynie dłuższa trasa do Holandii czy UK. Więc pytanie czy nie taniej wyjdzie mi kupić zamiast diesla benzyniaka z LPG ??
antraxcdt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 05 1987
Auto: Renault Twingo

04 Sty 2013, 19:59

nikt mi nie dopomoże ?? :(
antraxcdt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 05 1987
Auto: Renault Twingo

05 Sty 2013, 09:46

A np. o Audi A6 1.9TDI 130KM myślałeś, np.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
arti123
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Lca

05 Sty 2013, 15:35

forda sobie daruj, zwlaszcza w kombi - wiekszosc to auta handlowcow, uzytkowane intensywnie, vectra c to dobry wybor zwlaszcza z silnikiem 1,9cdti za 30 tys mozesz pokusic sie o wersje OPC line, za 30 tys nie kupisz lancera X chyba ze jakiegos golasa po dzwonie
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

24 Sty 2013, 08:17

czempion - i chyba właśnie tak jak mówisz zdecyduje się na Vectre C za 30 tyś z niewielkim hakiem można kupić naprawdę dobrze wyposażoną z przebiegiem bliżej 100tyś niż 200tyś km :P.
Jeszcze trochę się zastanawiam nad Volvo V50 z silnikiem 2.0D 136KM. Jest robiony na podzespołach Focusa więc części zamienne więc nie zrujnuje mnie ewentualna naprawa, tylko z tego co wyczytałem znacznie mniej miejsca w środku w porównaniu do konkurencji.
antraxcdt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 05 1987
Auto: Renault Twingo

24 Sty 2013, 09:12

Jak chcesz wygodnego diesla to Fiat Croma 1.9 JTD
[link do oferty na Allegro wygasł]
Do wyboru dwie wersje 120KM 8v i 150KM 16v. Oraz manual i automat Aisin AF40.
W tym budzecie auto juz po lifcie i dobry rocznik.
Alternatywnie Honda Acord 2.2 i-CDTi ale droższa i wyzsze przebiegi, auto bedzie starsze.
Volvo V50 malutkie wewnątrz silnik PSA.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...
    Idealny samochód na wyprawy w nieznane
    Projektując na nowo samochód rodzinny, Dacia pragnęła wyjść naprzeciw pragnieniom współczesnych rodzin związanym z wędrówkami, spotkaniami z przyrodą czy aktywnością na świeżym powietrzu, jak również ...

24 Sty 2013, 10:35

noisy - poczytałem o tej Cromie i tak:
+plusy
Po lifcie już naprawdę ładnie wygląda.
Dość tani w zakupie
Tani w naprawach ( podzespoły takie jak w Vectrze C)
-minusy
Trwałość
Spasowanie materiałów
Że to Fiat :P
Bardzo miękko zestrojone zawieszenie. Zacytuję pewną gazetę "Croma płynie po asfalcie, ale na dynamicznie pokonywanych łukach zaczyna "podpierać się lusterkami"".

Jeszcze o niej poczytam ale raczej z niej zrezygnuje.
Co do Hondy też o niej myślałem, jest niezawodna wszędzie ją wychwalają, ale niestety za 30kilka tysięcy kupię dość leciwą Hondę, w kombi wygląda tragicznie.

A co sądzisz o moim faworycie Oplu Vectrze C??
antraxcdt
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 05 1987
Auto: Renault Twingo