Nowy i mały do 35 tys.

15 Sty 2013, 12:53

Witam. Ojciec chce zakupić nówkę z salonu do 35tys. Myślał nad Coltem, ale one podobno w EURO-NCAP słabo wypadają. Myśli też o Hyundaiach i10-i20 lub Yaris Luna. Co byłoby najlepsze z tych modeli, albo może są w tej cenie jakieś wartościowsze? Chodzi o to żeby samochód był mały, w miarę oszczędny i żeby czasem dało się nim wybrać na trasę i nie bać wyprzedzać.
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

15 Sty 2013, 13:36

Diesel czy bena?? Bo jak coś benzynowego to poleciłbym nową pande ;)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Sty 2013, 23:24

Yarisa w tych pieniądzach nie kupi. VW UP, Fiat Panda i ew. Kia Picanto
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

16 Sty 2013, 09:25

Zgadza sie Panda ,Up cos z tego a szczególnie Citigo .Na ten ostatni jest spory rabat.
Zaleta Citigo i UP-a jest bardzo ekonomiczny silnik (nie tylko na papierze) i stosunkowo duza jak na rozmiary auta przestrzeń wewnatrz.I to chyba najlepiej jezdzace maluchy na rynku. Razi troche ascetyczne wnetrze ale w takich samochodach to nie jest istotne.
Do Citigo czy Up-a nie warto doplacac do mocniejszego silnika ten slabszy jest wystarczajacy a roznica nie jest wielka.
roney03
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin

16 Sty 2013, 15:09

No Up i Citigo trochę małe. Myślał o jakimś w miarę sporym (jak na ten segment) 3 drzwiowym lub 5 drzwiówce. Panda chyba będzie okej, a coś w stylu Pandy (taki niby mały ale pojemny). Preferuje raczej benzynę.
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

16 Sty 2013, 15:28

Panda jest OK a UP ktory jest podobnej wielkości a daje wiecej miejsca wewnatrz juz zbyt mały?
Zacznij od turne po kilku salonach celem wybrania sobie paru faworytow , nawet odbywajac jazdy testowe i dopiero od tego zaczynaj szukania opini. Bo tak to bicie piany
roney03
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...

16 Sty 2013, 15:49

Nie wiem wydawało mi się, że Up to mały karton jak jakiś Cinquecento. Wystarczy normalnie jak człowiek odpisać, że to podobne wielkości a nie bić pianę jak to ładnie ująłeś. Skoro tak to Up, Panda i Citigo wchodzą w zasięg.
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

16 Sty 2013, 16:07

A co z tymi Hyundaiami? Słabe są czy jak, że nikt ich nie poleca?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

16 Sty 2013, 16:13

warzywo napisał(a):Nie wiem wydawało mi się, że Up to mały karton jak jakiś Cinquecento. Wystarczy normalnie jak człowiek odpisać, że to podobne wielkości a nie bić pianę jak to ładnie ująłeś. Skoro tak to Up, Panda i Citigo wchodzą w zasięg.


Człowieku żyjemy w dobie internetu gdzie w kilka sekund mozna uzyskac nawet bardzo zaawansowane informacje a Tobie nawet sie nie chce tego uczynić?
Jest mase portali gdzie roznego rodzaju samochody sa testowane , opisywane itd. czy trzeba byc taka ofiara zyciowa zeby sobie samemu nie poradzić chociaz w tych podstawowych kwestiach?
Pierwszy z brzegu w ktorym znajdziesz mase informacji i sporo testow samochodow
Dlatego na poczatek nalezy tak jak pisalem zrobic turne po salonach wybrac co ciekawsze modele i szukac o nich informacji.Nie ma czegos takiego jak idealny samochod wiec wybor nalezy dostosowac pod swoje preferencje a nei oddawac to w rece obcych ludzi .Przeciez to ty chces kupic samochod -ty wydasz pieniadze i ty bedzeisz nim jedzil/la
roney03
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin

16 Sty 2013, 16:37

Widzę, że masz spore kompleksy człowieku, obrażasz innych, a sam nie umiesz zrobić prostej czynności i przeczytać pierwszego postu ze zrozumieniem. To nie samochód dla mnie tylko dla ojca. Po drugie po to jest forum, żebym mógł spytać, ewentualnie uzyskać odpowiedź. Jak masz dawać takie rady to możesz się od razu wylogować i odpuścić temat.
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

23 Sty 2013, 19:23

Ostatnio też szukałem podobnego samochodu. Niestety stwierdziłem, że szkoda pieniędzy i przerzuciłem poszukiwania na 2-3 letnie kompakty w tej cenie. Miałem przyjemność kilku jazd testowych takimi mieszczuchami i mogę podzielić się opinią.

1.Jeśli dobrze poszukasz, to powinieneś znaleźć nowego Peugeota 208 do 35 tys. Salon w Warszawie, proponował mi egzemplarz z 2012 roku za 34.800 :) Wrażenia z jazdy, przyjemne. Całkiem efektowne wnętrze.

2. Fiat Panda III, fajny samochód. Jeździłem wersją Lounge, która była świetnie wyposażona. W dobie wyprzedaży roczników, powinieneś znaleźć taką do 35 tys. Niestety nadaje się tylko do miasta, na trasie silnik dostawał zadyszki, a jechałem tylko jakieś 10 km.

3. Chevrolet Aveo - chyba najciekawsza propozycja. Samochód aspiruje rozmiarami do klasy kompakt i czuć to we wnętrzu. Pisałeś coś o ascetycznym wykończeniu deski rozdzielczej. W Aveo masz pełną dyskotekę :) Do 35 tys. powinieneś znaleźć egzemplarz z klimą.

To tyle :)
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012