Jakie auto dla pary z dzieckiem (nie kombi) - ok 20tyś. zł

11 Mar 2014, 10:52

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy w wyborze auta.

Kwota jaką chcę przeznaczyć to ok 20tyś. Mam ok 24tyś ale 4 tyś. chcę przeznaczyć na przegląd po kupnie, ubezpieczenia itd.

Szukam auta dla mnie i żony oraz dla dziecka. Urodzi nam się w najbliższym czasie.

Auto musi być z drzwiami 4/5.Raczej nie chcę żeby to było kombi. Szukam czegoś co przez 2-3 lata nie będzie wymagało wkładu finansowego, nie będzie się psuło, a po tym czasie żeby nie było problemów ze sprzedażą i chciałbym również sprzedać nie tracąc zbyt wiele.

Nie chcę auta zbyt starego, a więc najlepiej jak byłoby 4-5 letnie tak żeby przy sprzedaży za 2-3 lata nie było to auto ponad 10 letnie.

Jeżdżę głównie w mieście. Codziennie do/z pracy ( ok 10km razem). Sklepy, markety 1-2 razy w tygodniu. Dodatkowo do rodziców/teściów raz w miesiącu wyjazd razem ok 400km.

Mam obecnie diesla i chyba już nie chcę więc szukam teraz auta na benzynę.

Z aut które teraz przeglądałem i w miarę mi się podobały to Hyundai i30, Kia Cee'd. Prośba o pomoc i podsunięcie pomysłów jakie auto będzie dobrym wyborem przy moich wymaganiach.
jradzio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 06 2001
Auto: Reanult Clio, Opel Insignia

11 Mar 2014, 11:10

Na i30 i Cee'da trochę mało. Podobnie sprawa się ma z Fiatem Bravo, który jest dobrą konkurencją dla nich
w Twoim budżecie praktycznie nie da się kupić kompakta 4-5letniego, a z autem klasy B trzeba się będzie postarać.
Proponuję Fiata Grande Punto/Punto EVO, Peugeota 208, Renault Clio III.
Jak zejdziesz z rocznika to możesz szukać Forda Focusa mk2, Opla Astry H, Toyoty Corolli E12, Hondy Civic VII, Mazdy 3 (ale uwaga na rdzę), Kię Cerato
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

11 Mar 2014, 13:45

Zdecydowanie kompakt i jednak Ci powiem zdecydowanie Kombi - wierz mi.

Sam mam Focusa I 1,6B w Hatchbacku - kupiony znacznie wcześniej przed narodzinami potomka. I w porównaniu Kombi, brakuje mu sporo wygody. Atuty kombi, to brak progu załadunkowego - łatwiej wrzucić wózek. W klasie C jednak o wiele większe bagażniki niż w Hatchbackach (do Sedana w ogóle z większym wózkiem możesz mieć problem). No i kolejny atut, to bardziej wydłużone drzwi tylne (nie opadające ku końcowy jak w HB), a to da więcej miejsca przy pochylaniu się i wkładaniu dziecka do fotelika. Czyli mniej guzów na głowie. O zapakowaniu się na wyjazd w góry z małym dzieckiem nie powiem - łóżeczko turystyczne, wózek i nosidło - jechaliśmy we trójkę zapakowani pod dach.

Z perspektywy czasu żałuję, że nie wziąłem kombi i benzyny 2.0.

W tym budżecie to może Focus II? I uwierz mi - chcesz kombi.
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

11 Mar 2014, 14:26

Kolega ma racje. Mieliśmy golfa IV 5 drzwiowego i zapakować sie do tego malucha to była masakra. Nigdy więcej małego auta. Teraz jest Mazda 6 w liftbacku i jest OK.
Żona się uparła, ze nie chce kombi, ale szóstka jest na tyle spora, ze się wszystko mieści.
Na dalsze wypady zresztą mamy ody.
Nie ma tez co upierać się przy roczniku z takim budżetem szału nie ma.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Mar 2014, 14:57

Kombi odpada tak jak pisałem. Wiem że każdy ma swoje doświadczenia jednak ja nie potrzebuję auta w kombi na siłę. Nie chcę tu dyskutować nad zaletami/wadami kombi. Sam potrafię ocenić jakiego auta potrzebuję. Jeżdżę teraz Renault Clio II i służbowym Oplem Insignią Kombi. I Clio jest do zmiany.

Dzida zaproponował:
dzida napisał(a):Proponuję Fiata Grande Punto/Punto EVO, Peugeota 208, Renault Clio III.
Jak zejdziesz z rocznika to możesz szukać Forda Focusa mk2, Opla Astry H, Toyoty Corolli E12, Hondy Civic VII, Mazdy 3 (ale uwaga na rdzę), Kię Cerato


nie jestem przekonany do 3ch pierwszych. Więc widzę że chyba będę musiał zwiększyć troszkę budżet tak do max 23tyś. i trochę zejdę z rocznika (2007-2008 będę szukał).
jradzio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 06 2001
Auto: Reanult Clio, Opel Insignia

11 Mar 2014, 14:58

dzida napisał(a):Na i30 i Cee'da trochę mało. Podobnie sprawa się ma z Fiatem Bravo, który jest dobrą konkurencją dla nichw Twoim budżecie praktycznie nie da się kupić kompakta 4-5letniego, a z autem klasy B trzeba się będzie postarać.Proponuję Fiata Grande Punto/Punto EVO, Peugeota 208, Renault Clio III.Jak zejdziesz z rocznika to możesz szukać Forda Focusa mk2, Opla Astry H, Toyoty Corolli E12, Hondy Civic VII, Mazdy 3 (ale uwaga na rdzę), Kię Cerato


Jeżdżę Corolla E12 i mogę śmiało polecić ( NIE HATCHBACK !!!!!!)
Do Hatchbacka mieszczą się max. 3 torby podróżne ( te tzw. autokarowe, a nie do samolotu)
Największą wadą są żarówki, średnio 1 lub 2 pary do wymiary co roku.
Ps. To jest wada tego modelu, innych wad raczej nie ma, choć spalanie wzrasta po 150tys.
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Mar 2014, 15:25

To może jakiś duży kompakt typu Octavia II 1.6 w benzynie lub 1.9 TDI. Obydwa są powolne ale dobre. 1.6 tylko z LPG bo dużo pali
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Mar 2014, 17:16

To jak hatchback to mysle ze to Cie zainteresuje [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] taka żaba troche, ale miejsca sporo.
Z silników to 1.6 by pasowało lub mocniejszy 1.8 spalanie bedzie niemal takie samo.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Mar 2014, 17:26

jradzio napisał(a):widzę że chyba będę musiał zwiększyć troszkę budżet tak do max 23tyś. i trochę zejdę z rocznika (2007-2008 będę szukał).

wtedy możesz szukać już i30 i Ceeda ale to będą auta raczej z koreańskiej fabryki, które uważane są za gorsze (wadliwe amory, które należy wymienić na polskie). Bardzo dużo auto po flocie i należy omijać auta w kolorach pastelowych (biały, czerwony) bo mają słaby lakier
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Mar 2014, 13:59

jradzio ---> ii co w koncu kupiles ?? :)
crystian9
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 23 10 2001
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Vectra C COSMO
Silnik: 1.9 CDTI 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

05 Kwi 2014, 13:32

Na razie jeszcze nic nie kupiłem. Cały czas się rozglądam. Dziś sprzedałem swoje auto. W poprzednim tygodniu motor, a więc kasa już jest. Zatem zaczynam się już poważniej brać za szukanie na razie tylko oglądałem.

Budżet jaki mam na samochód to 23 max 24tyś PLN .

Z aut jakie obejrzałem najbardziej podoba mi się Mazda 3.
Póżniej Hyundai i30 i Kia Ceed

z zaproponowanych powyżej Meriva raczej odpada(wizualnie mi się nie podoba).
Do Fiata Grande Punto/Punto EVO, Peugeota 208, Renault Clio III nie mam przekonania. Miałem stare Clio i ciężko tę markę sprzedać.
Forda Focusa mk2, Opla Astry H, Toyoty Corolli E12, Hondy Civic VII - nie widziałem jeszcze.

Jak można to proszę o podrzucenie jeszcze jakichś ciekawych propozycji. Chciałbym w przeciągu najbliższych 2-3tyg. coś kupić.
jradzio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 06 2001
Auto: Reanult Clio, Opel Insignia

07 Kwi 2014, 14:00

a co myślicie o tym aucie ?
[link do Tablica wygasł]

jakie są opinie o automacie w mazdzie 3 ?

i ptanko jeszcze gdzie szukać

tablica, gumtree, allegro/otomoto, gratka i cos jeszcze ?
jradzio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 06 2001
Auto: Reanult Clio, Opel Insignia

07 Kwi 2014, 14:05

Zastanawia mnie ten dziwny znaczek na masce.. Czy na pewno taki był :?: :shock:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Kwi 2014, 11:46

Obejrzałem wczoraj dwie Mazdy. I zdecydowanie sedan odpada.Jako samochód hatchback mi się bardziej podoba, ale ten egzemplarz który oglałem mnie nie przekonał do zakupu.

Mazda 3 hatchback 2006
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mazda 3 sedan 24 000PLN 2007r.
[link do Tablica wygasł]

Dziś chcę obejrzeć Civica co myślicie o tym modelu.
z polskiego serwisu.
[link do Gumtree wygasł]
jradzio
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 06 2001
Auto: Reanult Clio, Opel Insignia