Jakie auto do 170tyś nowe powyżej 2000cm3, ponad 200KM, BENA

22 Maj 2014, 16:00

Witam

Mam problem
Otóż mogę w pewien sposób ominąć akcyze 18,6% kupując przez niemcy itp nieważne

Ważne jest to że potrzebuje auta POWYŻEJ 2000cm3.
Mam max 170tyś brutto
chciałbym ponad 200KM i minimum 7,5sek do 100kmh
TYLKO BENZYNA
TYLKO AUTOMAT

Problem mam bo wszystkie pie....ne downsajzingi oferują teraz 2.0 Turbo, 1.8 Turbo itp...
A BMW z silnikiem 3,0 to inne pieniądze.
Wkurzam się bo nie mogę znależć dla siebie auta.
Oczywiście nie rozpatruje żadnej KIA, HYUNDAI Skoda i innych takich wynalazków. Nawet gdyby....i tak nie mają auta powyżej 2.0

Najlepiej sedan,kombi -> im większy tym lepszy. Mam 195cm wzrostu więc BMW 1 jest mi stanowczo za mała.


Jakieś propozycje?
hexcode
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: BMW
Silnik: 325i 2,5ia 192KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

22 Maj 2014, 16:21

w tej cenie możesz dorwać skode(którą wykluczyłeś) superb z 3.6 v6 albo trochę droższego passata również z 3.6v6, za 134tys możesz mieć tez lexusa IS 2.5v6 ale on jest trochę mniejszy niż skoda i volkswagen...
luck112
Początkujący
 
Posty: 149
Miejscowość: Wręczyca Wielka
Prawo jazdy: 10 02 2013
Auto: Renault Scenic III

23 Maj 2014, 09:06

no tak, skoda to tylko skoda ale ok obadam konfiguracje, może mają jakies 19stki żeby ten smutny samochód chociaz jakoś wyglądał.

sami przyznacie że wygląd superb w porównaniu do np IS300h to jak serial argentyński w porównaniu do Scarface z Al Pacino. Nudny jak wiadro wody.

odnosnie lexusa jest teraz nawet w promocji IS300H za 139900 tyle że tam jest skrzynia eCVT i przez to przyspieszenie spada do 8,3sek.
Poza tym skrzynia nie daje rady bo Vmax to 200kmh. Nie mówię że taka prędkość mi potrzebna ale to znaczy że ma mały zapas mocy. skoro 200 to max to ciekawe jak wzrasta spalanie przy normalnej autostradowej prędkości 170-180kmh. Bo jeżeli inny silnik jest w stanie pojechać 250kmh tzn że 180kmh to żaden wyczyn.

No ale Lexus to już LEXUS.

ciężki wybór
hexcode
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: BMW
Silnik: 325i 2,5ia 192KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

23 Maj 2014, 09:46

hexcode napisał(a):odnosnie lexusa jest teraz nawet w promocji IS300H za 139900 tyle że tam jest skrzynia eCVT i przez to przyspieszenie spada do 8,3sek.

Moja rada jest taaaka...
Tabelki z przyśpieszeniem spokojnie możesz wydrukować i uzyć do rozpałki w piecu w chłodne jesienne wieczory. :D
Ja jak zawsze podaje przyspieszenie to zaznaczam że jest to pomiar producenta...i jak trzeba dodaje że to jest tylko mniej więcej... :)

Generalnie przejedź się IS300h i zobacz jak bedzie wyglądać jego 8,3s a później zobacz w innej marce jak będzie wyglądą 7,5s.

Co do V/Max to nie wiem jakie masz info ale ostatnio jechałem z cvt lexa ponad 230km/h (w DE :wink: ) więc chyba jest jednak ok.

Jezeli jest promocja taka jak mówisz czyli IS300h za 139k to nawet bym sie nie zastanawiał ponieważ auta hybrydowe tojki są na innym poziomie nie psucia się :wink:

No i jeszcze proponuje zwrócić uwagę na spalanie raczej nie osiągalne dla benzyny i mocno konkurencyjne dla diesla...
GS450h przy szybkiej jeździe miejsko/podmiejskiej pali 8-9l pb...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10319
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...