Jakie auto do 25-28K?

Jakie auto do 25-28K?

29 Lis 2016, 16:22

Cześć,

Aktualnie jeżdżę Seatem Leonem 2 1,6 benzyna z lpg z 2006 roku.
Szukam czegoś nowszego w podanym zakresie cenowym. Chciałbym o ile to możliwe auto 5-6 letnie.
Głównie jeżdzę po mieście, 1-2/miesiąc trasy po 350 km w jedną stronę.
Zależy mi na tym, żeby auto było ekonomiczne i tanie w eksploatacji. W aktualnym samochodzie troszkę przeszkadza mi brak przyśpieszenia i to, że jest głośny przy prędkościach powyżej 120 km/h.
Preferencji co do auta szczególnych nie mam. Nawet rodzaj paliwa jest kwestią otwartą. Zastanawiam się aktualnie nad Seatem Ibizą. Co możecie polecić?
przemek1992
Obserwowany

Auto: Seat Leon 2

Re: Jakie auto do 25-28K?

29 Lis 2016, 18:05

W ibizie masz "średnie" silniki a przesiadka do mniejszego auta z 1.4mpi chyba nie jest trafionym pomysłem.
Popatrz na i30/ceed 1.6, znajdziesz wypasioną astrę h (może j, ale to ciężkie auto i potrzebuje mocnego silnika), fiata bravo t-jet, focusa mk3 (powinieneś coś znaleźć, jeśli nie to mk2 po FL/volvo s40), suzuki swift(?)

Na Twoim miejscu zacząłbym od bravo, w następnej kolejności focus
Invi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Auto: volvo_s60_2004 / mazda_3_2016
Silnik: 2.5T/2.0
Typ: Sedan/Limuzyna

29 Lis 2016, 20:45

5-6 letnie auto hmm.. jak dla mnie już na starcie trochę głupi wymóg bo mówisz o hałasie przy 120+ km/h w Leonie z 2006 roku, a ja na to odpowiem argumentem, że w znajomego Toyocie Corolli z 2003 roku (hatchback) i przebiegiem prawie 300k nie słychać za wiele, więc to kwestia wykonania i jak kupisz sobie roczną Dacię to pewnie hałas będzie większy, niż u mnie w 12 letnim Pełgocie :D Kolejna sprawa to przyśpieszenie.. jak kolega wyżej mówił, przesiadka z 1.6 na 1.4 to nie jest dobry pomysł bo pomimo, że Ibiza jest lżejsza to na własnych doświadczeniach wiem, że Bora w 1.6 w porównaniu do Ibizy 1.4 (co prawda starsze jednostki) to praktycznie żadna różnica z tym, że 1.6 troszkę lepiej radzi sobie przy większych prędkościach. Nie napisałeś też ile po tym mieście jeździsz bo na dobrą sprawę to możesz mieć do pracy 15 km, albo i 3, więc tutaj musiałbyś się sprecyzować i być może LPG byłoby dobrą opcją, albo jakiś diesel bo wspomniałeś też o wypadach w trasę. Ale tak na ślepo to jak kolega wyżej: Fiat Bravo właśnie z jednostką T-Jet, Toyota Auris np. 1.6 + LPG ? Ew. jeszcze coś całkiem z innej bajki, czyli Mondeo MK IV w dieslu (może akurat większe auto Ci przyjdzie do głowy :P).
Zwiadek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 136
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

30 Lis 2016, 08:15

Jeśli chodzi o trasy po mieście to w granicach 5-10 km w jedną stronę. Wyjazdy na trasie tak jak pisałem 350 km w jedną stronę co 2 tygodnie średnio. Do tej pory jestem zadowolony z benzyny+lpg biorąc pod uwagę niskie koszty. Bravo rzeczywiście jest porządnym samochodem? Bo słyszałem różne opinie. Podoba mi się też astra H, w tej kwocie można rzeczywiście już ciekawy model znaleźć. Celuje raczej w mniejsze auta, coś właśnie w stylu Leona.
przemek1992
Obserwowany

Auto: Seat Leon 2

30 Lis 2016, 09:45

przemek1992 napisał(a):Zależy mi na tym, żeby auto było ekonomiczne i tanie w eksploatacji. W aktualnym samochodzie troszkę przeszkadza mi brak przyśpieszenia i to, że jest głośny przy prędkościach powyżej 120 km/h.

Każdy wolnossący silnik tej wielkości będzie głośny przy wyższych prędkościach, bo moc jest ściśle powiązana z obrotami(wysokimi). Chcesz jeździć szybko i bez hałasu, to tylko turbo. Albo co najmniej 2,5V6 :mrgreen:
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

•  
    • Warto przeczytać
    • FSO Warszawa M20
      Mimonske Valky XII
      Daihatsu Feroza SX potrzebował trochę pomocy przy wyjeździe z błota
      Skoda Octavia Scout, wjazd pod górę