Jakie auto do 25 tys?

Jakie auto do 25 tys?

23 Sty 2011, 18:12

Witam wszystkich użytkowników forum,

Zabieram się do zakupu auta mam kilka typów , bardzo proszę o opinię i porady na temat poszczególnych marek i modeli - jakie silniki polecacie ,jakie odradzacie itd.

Na pierwszy ogień idzie audi a4 i a6 :

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Jak sprawują się automaty w audi z roczników 2002-2004 ?

Zastanawiam się jeszcze nad Vectra C , miał ktoś kontakt ,jakieś opinie na jej temat??

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

A może BMW ?

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Dzięki z opinię i podpowiedzi z waszej strony.

Pozdrawiam.
Marcin_wawa
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Jakie auto do 25 tys?

23 Sty 2011, 18:17

Audi A4 ma dość kosztowne aluminiowe przednie zawieszenie. W A6 silnik 2,5 TDI to najbardziej awaryjny silnik VW, gdzie sam producent się do tego przyznał i dośc kosztowny w naprawach.
Ja polecam Vectrę lub BMW. Potrzebujesz auta na trasy czy do miasta?
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

23 Sty 2011, 18:37

Auto ma być do miasta jeżdżę nie dużo bo mam jeszcze firmowe auto, rocznie robię ok 10-15 tys km. Po głowie chodzi mi jeszcze Octavia II ale tu będzie ciężko wyrwać coś za tą cenę.
Marcin_wawa
Nowicjusz

23 Sty 2011, 18:41

To jak głównie do miasta to nie pchaj się w diesla. Jest bardziej awaryjny a jeżdżąc po mieście silnik nie zdąży sie nagrzać i ryzyko awarii wzrasta a koszty mogą byc bardzo duże.
Kup raczej benzynę lub benzynę + LPG.
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

23 Sty 2011, 18:55

Ja polecam Audi A6 2.5 tdi po liftingu, ale musi byś wersja 163km, jest to silnik skonstruowany zupełnie od nowa ma lepsze chłodzenie i już w nie występują w nim te problemy co w 150km 2.5tdi. Za A4 w tym roczniku w dobrym stanie trzeba dać trochę więcej.
[link wygasł]
[link wygasł]
dzedzej
Nowicjusz

Miejscowość: bydgoszcz

24 Sty 2011, 15:53

Jest na forum jakiś użytkownik Vectry C - bardziej interesują mnie silniki benzynowe ,ale opinii o dieselu również chętnie wysłucham.

Z góry dzięki
Marcin_wawa
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

• Re: Jakie auto do 25 tys?

24 Sty 2011, 20:21

Jeździłem nie raz i na temat tego samochodu wypowiadałem się w samych superlatywach. Dla mnie auto jest na prawdę dopracowane praktycznie pod każdym względem. Nie jest to jakaś super limuzyna, ale doskonały rodzinny samochód.
    Przede wszystkim bardzo ciekawa stylistyka szczególnie w wersji GTS. Auto prezentuje się agresywnie a jednocześnie luksusowo.
    Wnętrze również bardzo przyjemne. Wszystko jest miękie i przyjemne w dotyku. Ciekawie rozplanowane schowki (pojemne) , wszystko czytelne. Bez problemu można się połapać gdzie co jest. Do tego dochodzi spora przestrzeń na nogi i głowę dlatego każdy kto będzie podróżował tym samochodem znajdzie miejsce dla siebie.
    Vectra ma również świetne zawieszenie, które doskonale wybiera nierówności, a jednocześnie super trzyma się drogi. Prowadzenie tego samochodu to na prawdę przyjemność. Na prawdę gdyby nie znaczek można by odnieść wrażenie, że jedziemy dobrym BMW .
    Silnik polecam 1.9 CDTI bądź 1.8 benzynke. Szczególnie 1.9CDTI ma bardzo dobre przyspieszenie a za razem jest bardzo ekonomiczny. Jedyny - to koło dwumasowe, ale jest to jedyna bolączka tego silnika szczególnie w wersji (150KM). Wymiana 1 na 100 000km.
    Auto to na pewno należy do ścisłej czołówki aut segmentu średniego
    Bardzo dobry silnik, wyposażenie, właściwości jezdne. :!:
    Pozdrawiam i liczę, że przekonałem do tego samochodu. Bo na prawdę warto !
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: BMW E60 530dA
    Silnik: 3.0d
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

24 Sty 2011, 20:26

vectra c- no daro pojechales troche, u mnie takich emocji nie wywoluje :mrgreen: zwyczajne, poprawne auto. przecietnosc na wysokim poziomie. tylko tyle, az tyle. co kto woli
    ja polecam mazde 6 w benzynce. 25 tysiecy wystarczy na cos w miare dobrego(a te zadbane trzymaja ceny podobnie jak marki premium). Niezawodnosc swietna, zawias jeden z lepszych w klasie. przestronnosc OK. Tylko korozja w starszych :roll: ale warto. mialem wiec wiem co mowie. Teraz mam nowy model i tez jest pieknie. tradycyjnie zapraszam na mazdaspeed.pl/forum :wink:
    JerzyB333
    Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

25 Sty 2011, 13:43

Wielkie dzięki Panowie za informację, przyznam szczerze że o mazdzie 6 nawet nie myślałem ale zaraz oblukam jak stoi cenowo i jaką ma opinię wśród użytkowników (przejże forum mazdy).

Dzięki i pozdrawiam
    Marcin_wawa
    Nowicjusz

25 Sty 2011, 21:49

BMW 330cd fajna, sama akcyza koło 4 tys zł.
    hades
    Początkujący

Miejscowość: jesteś?

25 Sty 2011, 23:04

Nie rozumiem co twój post wnosi do tematu... :roll:
    Mazda 6 również dobry wybór. Bardzo chwalona przez wiele czasopism motoryzacyjnych, a nawet Panowie z Top-Gear upatrywali go jako lidera swojej klasy. Więc coś w tym jest.
    Jeśli miałbym się zastanawiać jakie auto kupić za tą kasę to właśnie zastanawiałbym się nad Vectrą C bądź Mazdą 6 :wink:
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Rok produkcji: 2005

25 Sty 2011, 23:42

Jeżdżę vectrą c trzy lata kupiłem z przebiegiem 110 tyś km (tylko prawdziwym nie jak większość aut w naszych komisach )teraz mam 170tyś km W tym czasie wymieniłem dwie żarówki oraz mam do wymiany jeden czujnik z parktroniku .Wczoraj byłem na wymianie oleju i filtrów cały samochód został przeglądnięty i wszystko jest w najlepszym porządku .Ja jestem bardzo zadowolony z tego auta .(150KM-średnie spalanie w jeżdzie mieszanej max 6.5l na 100km).
    kris7777
    Początkujący

Miejscowość: śląsk

26 Sty 2011, 10:58

To chyba masz szczęście - moi sąsiedzi kupili Signuma (to taka Vectra tylko że hatchback) i popsuło się w nim chyba wszystko (w tym HAMULCE - przerdzewiał jakiś przewód i mimo pedału hamulca w podłodze zero efektu przy hamowaniu, co wg mnie dyskwalifikuje auto i markę w 100%, zepsuć się może radio, silnik itp, ale nie hamulce i to w trakcie jazdy!).

Generalnie Vectra w większości rankingów stoi na dalekich miejscach - jest to awaryjny samochód, mimo że na 1 rzut oka jeśli chodzi o jazdę nim to dość fajny. Podobne problemy ma zresztą wiele innych Opli (Corsa, Zafira I i II, starsze Vectry).

Audi A4 to VW Passat w innej skórze (tj. ten sam silnik, zawieszenie, podzespoły napędowe itp - na większości elementów pod maską jak kupujesz to na opakowaniu masz logo VW Audi Skoda Seat bo pasują do tych 4 marek :) ), przy czym A4 jest gorsze od Passata w ilości miejsca na tylnej kanapie - jeśli jeździsz sam, to nie ma problemu, ale jeśli zamierzasz wozić pasażerów na dłuższych wyjazdach lepiej lepiej unikać A4 bo w nim tylna kanapa to takie "perskie oko" -> ;)

A6 z 1.9 TDI to chyba trochę za mało mocy, a 2,5 TDI jest awaryjny - więc jeśli chcesz A6 to może z benzynowym silnikiem?

Wg mnie najlepsze z tego całego zestawienia jest BMW E46 - ma najbardziej dopracowane zawieszenie, jest solidnie wykonane i ma dobre silniki - trwalsze i z lepszą charakterystyką pracy niż VW-Audi i Opel. Aczkolwiek tak jak już ktoś wcześniej napisał - Mazda 6 też byłaby niegłupia, jest jeszcze bardziej niezawodna niż BMW - chociaż to czysta statystyka, więc w praktyce może być różnie np. gdy trafisz na bitą 6-kę ;)
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

26 Sty 2011, 11:20

Marcin_wawa napisał(a):Jest na forum jakiś użytkownik Vectry C - bardziej interesują mnie silniki benzynowe ,ale opinii o dieselu również chętnie wysłucham.

Mam Vectrę C z silnikiem 1.8 (Z18XE) z roku 2004.
    Obecnie ma już nieco ponad 200 000, kupiłem przy 189.
    Nie narzekam na silniczek, w trasie pali ok. 7, w mieście 11. Nie najgorzej.
    Silniczek ma 122 konie i radzi sobie całkiem znośnie. Od 2,5tys. obrotów ciągnie aż miło.
    Nie ma jakichś większych wad i typowych usterek.
    Z innych benzyniaków to pozostaje chyba tylko 2.2 (byle nie w wersji Direct - tam gazu nie założysz). Pali nieco więcej niż 1.8
    Jednostki 2.0 turbo i 3.2V6 będą raczej poza zasięgiem cenowym.
    Zapomnij o 1.6, do tej budy jest zbyt słaby

Podobnie jak diesle 1.9cdti. Oczywiście coś się w tej cenie znajdzie, ale ciężko o coś porządnego.
    Więc z klekotów zostaje 2.0dti (słabiutki) i 2.2dti. W przeciwieństwie do silników 1.9m które są konstrukcjami fiata, wersje dti są to typowo oplowskie konstrukcje.

Jeśli chodzi o typowe wady Vectry C w wersji przed liftingiem, niezależnie od silnika, to warto sprawdzić stan maglownicy, czy nie przecieka. Bo jej regeneracja wyniesie około 1000zł. No i lubi psocić moduł CIM, ale to zależy od szczęścia chyba. Jeszcze się na ten temat nie rozczytywałem, więc wiele szczegółów nie podam.

Osobiście polecam wersję GTS (skórzana 3-ramienna kierownica, inny przedni zderzak, tylne kierunki dymione, nakładki na progi lakierowane, obniżone o 20mm zawieszenie). Wygląda ładnie, prowadzi się fajnie. Moim zdaniem najładniejsza wersja Vectry C :)

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to w miarę posiadanej wiedzy chętnie udzielę na nie odpowiedzi :)

ACSznycel Signuma ciężko nazwać hatchbackiem, czort wie jak to z nim jest :P Ale faktycznie do słupka B jest to całkowicie Vectra, silniki też te same.

Ogólnie stan auta zależy od tego, jak ktoś o nie dbał. Może się trafić szrot, może zadbane auto. Jak kto dba, tak ma :)
    unknownman
    Początkujący

Miejscowość: Lublin

26 Sty 2011, 11:28

ACSznycel napisał(a):To chyba masz szczęście
    nie uważam by była to kwestia szczęścia. Vectra C jest na prawdę dobrym samochodem. Vectra mojego kolegi zbliża się do przebiegu 200 000km i jak słowo daję jedyna usterka to zawór podciśnienia turbiny zaczął wariować i silnik przechodził w tryb awaryjny. Koszt zaworka 295zł, ale od tamtego czasu nie ma problemów z autem. Uważam, że jak się dba tak się ma.
    A z Signumem bardzo często wychodzą różne jaja :wink: ... Nie wiedzieć czemu.
    Jeśli sugerować się rankingami to mój Polonez byłby pewnie 10 od końca... Mam go już jakiś czas i nic się nie dzieje, poprzedni właściciel który nim jeździł również nie miał z nim problemów.
    Więc warunkiem zadowolenia jest kupienie zadbanego egzemplarza :wink:
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika