Jakie auto do 6500 kombi.

29 Mar 2012, 17:21

Witam.
Poszukuje auta do max 6500zł.
Koniecznie pojemne kombi, diesel.

Przydało by sie aby auto nie korodowało zbyt szybko, nie pożerało astronomicznych ilości paliwa, ale z drugiej strony aby można było normalnie i sprawnie sie nim poruszać, dodatkowym atutem będzie mała awaryjność.

Nastawiłem sie na Astre G z silnikiem
1,7 DTI
2,0l 16V DI
2,0l 16V DTI.

Oczywiście czekam na wasze propozycje innych aut.
Pozdrawiam.
imtom
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: P-ce

29 Mar 2012, 17:30

Astry z tamtego okresu to symbol rudego złota na karoserii. W tej cenie będziesz miał passata "przejściówkę", Audi 80 lub volvo 850. Oba te samochody to prawie to samo - różnią się znaczkiem i wyglądem. Spalanie i wytrzymałość silnika na tym samym poziomie. problemem może być tylko znalezienie nie zajechanego egzemplarza passata z oryginalnym licznikiem - tu łatwiej o volvo.
Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, jeśli chodzi o kombi, niezawodność i małe koszta utrzymania.
Ostatnio edytowany przez Rodney, 29 Mar 2012, 18:27, edytowano w sumie 1 raz
Rodney
Początkujący
 
Posty: 68

29 Mar 2012, 17:35

W tej cenie mamy audi 80 w kombi bmw e34 z końca produkcji, opel omega po 96 wychodziły w ocynku a na kombi 6500 starczy.
To tak odemnie
MotoOn92
Początkujący
 
Posty: 127
Prawo jazdy: 16 12 1992
Auto: BMW e38 4.4

29 Mar 2012, 17:49

Astra G w tych pieniądzach i jeszcze diesel,to ma jeżdzić czy stać u mechanika co chwile?
Rodney jakiego znowu rudego złota na karoseri?Przecież tam był ocynk.

Od siebie dodam Fiata Marea Weekend 1.9JTD,te silniki są jednymi z lepszych,części są tanie,spalanie na poziomie 6-7l ON,jest w ocynku i to podobno w dość dobrym więc jeśli gnije to była klepana.
Tutaj pogladowy link [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Aha zapomniałbym,Marea w tej kwocie będzie młoda rocznikowo,będzie miała przyzwoite wyposażenie no i napewno będzie mniej zajechana niż Passat czy Audi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Mar 2012, 18:02

Dodam jeszcze vectre b,dosc dobry i wygodny samochód jednak ma problemy z korozją...
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

29 Mar 2012, 18:16

Jeszcze może być Xsara.
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Mar 2012, 18:17

Omega raczej będzie dużo palić, choć jeździłem kiedyś MV6 i nie powiem duże wygodne auto.
Astra G z rdzą to nie bardzo sie zgodze, rzadko widać na nich rdze, natomiast co do ewentualnych częstych wizyt u mechanika to może i by była to prawda hmmmm.
Vectra to chyba jednak będzie atakowana przez rdze, miałem kiedyś Vectre A GT z 90r to to tam to tragedia była progi nadkole i podłużnice w stanie tragicznym dlatego jakoś mam awersje do tego modelu.

A co powiecie o Volvo V70 2.5 tdi? tylko nie wiem czy tam nie siedzi silnik z audi a te silniki nie do końca udane były chyba.
a może
Mazda 626 lub peugeot 306 ???
imtom
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: P-ce

29 Mar 2012, 18:44

Tak 2.5 TDI z Audi.
Ale nie ten nieudany na pompowtryskach z C5 tylko stare dobre 2.5 na pompie, bardzo udany silnik ale V70 za te pieniądze wątpię, że będzie mało awaryjne.
Mazda 626 ma problem z korozją no i nie wiem jak z dostępnością części.
306 dobry wybór, nie rdzewieje i ma udane diesla choć lepiej szukać 406 bo niewiele droższa a znacznie bardziej komfortowa.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2012, 20:07

Mam właśnie ten stary, dobry silnik w swoim volvo (mowa oczywiście o 2.5) - niezawodna i dość mocna jednostka jak na diesla. Lecz jak to powiedział Jasiek90 silniki 2.5 z Audi na pompowtryskach są nieudane. Wystrzegajcie i bójcie się ich - to wyżeracze portfeli. Jeżeli brać audi w dieslu np. A6 C5 to tylko 1.9 . Mi samemu bardzo podoba się audi A8 z tamtego okresu (te tylne lampy jak z 80), ale problemem jest silnik, w którego nie warto inwestować (poza tym kto później by kupił ode mnie takie auto).
Rodney
Początkujący
 
Posty: 68

29 Mar 2012, 21:20

Ja Ci polecam Citroena Xantię :) w zadnego innego kombiaka nie władujesz co w niego :D moja matka ma taka Cytrynke, wozi nia towar do sklepu, ten samochod nie boi sie obciazenia, jest bardzo komfortowy a te wszystkie plotki o zawieszeniu to mit... przez 5 lat wymieniamy tylko to co w kazdym aucie sie wymienia
naprawdę polecam
W moich żyłach płynie benzyna a zamiast serca pracuje turbina
Marcin0116
Początkujący
 
Posty: 199
Miejscowość: WLS
Prawo jazdy: 19 12 2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A4 B5, Ford Mondeo MKIII
Silnik: 1.9TDI, 2.0 TDDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Mar 2012, 17:38

Poczytałem troche o Xantii dużo pozytywnych opinii ale nie wiem jak tam z tym zawieszeniem czasami będę wrzucać do bagażnika jakieś 500 - 600kg. Druga sprawa to znalezienie dobrego mechanika do tego typu auta.

Dobrze zrozumiałem że jeśli nawet tak dociążę bagażnik to auto nie "usiądzie" pod tym ciężarem?
imtom
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: P-ce

30 Mar 2012, 19:44

Barol napisał(a):Astra G w tych pieniądzach i jeszcze diesel,to ma jeżdzić czy stać u mechanika co chwile?
Rodney jakiego znowu rudego złota na karoseri?Przecież tam był ocynk.

Od siebie dodam Fiata Marea Weekend 1.9JTD,te silniki są jednymi z lepszych,części są tanie,spalanie na poziomie 6-7l ON


I tu się zgadzam :D
Dobrej Astry G nie znajdziesz a marea jest świetnym rozwiązaniem oczywiście z JTD choć z TD też jest O.K.

Odnośnie citroena, jeśli nie znasz dobrego mechaniora od hydrauliki to radzę nie kupować.
Często jest tak, że własciciele twierdzą iż to jest praktycznie bezawaryjne auto i nic w nim nie robią. Jednak jak się takie "cacko" sprawdzi tak dokładnie, to okazuje się, że bryka ma wiele usterek z którymi własciciele sobie zwyczajnie jeżdzą i to ignorują "da się z tym żyć" i takim oto sposobem te modele są bezawaryjne :D :D :D
Natomiast cytryna bez hydro jest dobrym rozwiazaniem i tu polecam XSARĘ
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

30 Mar 2012, 20:13

ja bym zaproponował peugeota 406 kombi , tył już na spiralach :wink:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

31 Mar 2012, 13:20

Podsumowując:
Astra G - nie znajdzie sie dobrej w tej cenie - a więc odpada.
Vectra B - jestem zrażony do tego modelu - odpada
Omega B - chyba za duże spalanie... .
Marea - ciekawa propozycja tylko nie wiem jak z awaryjnością.
Xantia II - nie znam dobrego mechaniki do zawieszenia z łodzi no chyba że ktoś poleci sprawdzonego to na pewno będzie poważnie ten model brany pod uwagę.
Xara - Chyba za mały.
Audi 80 - Ma mój tata, nie powiem niezawodny i pakowny ale chciał bym coś młodszego.
Peugeot 406 - Też fajna propozycja ale za mało pieniędzy na godny stan auta.

A więc podsumowując do wyboru:
Marea, Xantia pod względem znalezienia dobrego mechanika.

Może podacie jakieś linki do aukcji z tymi samochodami za którymi mógłbym sie zastanowić na poważnie.
Z łodzi (czyli tam gdzie mieszkam) mam jedną maree:
[link do oferty na Allegro wygasł]
co Wy na to?
imtom
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: P-ce

31 Mar 2012, 15:35

Widać że do drobnych poprawek.

Musi być koniecznie diesel?Jak nie to może coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012