Jakie auto klasa D do 25k zł?

18 Maj 2015, 21:17

Witam, mam prośbę o poradę w sprawie zakupu auta? Ważne żeby było mało awaryjne. Silnik tak do 150KM diesel, albo benzyna ale który dobrze toleruje przeróbkę na LPG. Pojemność do 2.0. Dobrze wyposażony w środku. Co do wyglądu zewnętrznego to jakiś hatchback albo sedan w klasie średniej.
Cena do 25 tyś. zł.
husk
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Vectra B

19 Maj 2015, 17:39

jakie przebiegi roczne będą robione i w jakich warunkach?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Maj 2015, 19:49

A jakie znaczenie ma przebieg? Liczę że do 10k rocznie. W tygodniu raczej miejskie wyjazdy niezbyt odległe i 5-6 wyjazdów w roku w dalsze trasy +400 km.

Oglądałem Accord, Avensis, Mazde 6, patrzyłem też na Vectre. Opini pozytywnych jak negatywnych jest mnóstwo w internecie dlatego, pomyślałem że poradzę się tutaj. Co do silnika to chce przede wszystkim żeby nie był awaryjny, diesel, ewentualnie benzyna z późniejszym przerobieniem na LPG. Nie chce "zawijac asfaltu", ale żeby te 130 KM miał. Nie chcę też żeby był jakiś bardzo duży tak od 1.8 pojemności do 2.0.Skrzynia w manualu. Zależy mi też na tym żeby w środku nie był goły. Klimatyzacja, elektryczne szyby itp. Planujemy dziecko, więc warto żeby wózek tez do bagażnika wszedł, ale nie chcę kombi ani van (verso) prędzej hatchback albo sedan. Im młodszy tym lepiej ale oczywiście ograniczeniem jest kasa. 25 tys to max.
husk
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Vectra B

19 Maj 2015, 20:21

Takie znaczenie, że diesel przy Twoim użytkowaniu się nie sprawdzi więc tylko benzyna + LPG

Z Twoich typów szukałbym Accorda, bo to udane auta ale warto dopłacić mimo, że drogie. Sprawdzić tylko trzeba wałki rozrządu (przerywana praca silnika), bo lubią się wycierać. Najlepszy do LPG będzie Opel Vectra C 1,8/122KM
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Maj 2015, 13:15

To ja dodam, że wchodzi nowa generacja instalacji LPG w fazie ciekłej, co oznacza że będzie można przerobić praktycznie każdy, nawet współczesny silnik :ok: , a że cena odbiega od normy to inna sprawa :mrgreen: , w końcu nikt tu nie wspominał o cenie za instalacje ( od ok 5tysi). :wink:
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

20 Maj 2015, 16:09

a to jeśli tak, to zdecydowanie Honda w tym gronie :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010