Jakie auto na pierwszy samochód??

28 Gru 2012, 12:56

Witam!
Jako że mam już prawie 18 lat, chcę zapisać się na kurs prawa jazdy i w związku z tym chciałem Sb kupić jakiś samochód. Tylko że moje wymagania są dość duże ;)
Mój tata ma alfe romeo 146 z silnikiem 2.0 z 98 roku i ma przejechane teraz ok 90 tys. (przebieg raczej prawdziwy bo ojciec jest mechanikiem i wszystko posprawdział, nawet folia na podłodze była ;) a kupiliśmy je w 2009 roku...
I jeżeli nie kupił bym samochodu to jeździł bym tym ww autem. Pasuje mi to w sumie bo jest bardzo zadbane ze sportowym zacięciem 150 km ;) skóra w środku, ale silnik 2.0 benzyna/lpg (lpg od roku). I koszty paliwa będą max wielkie i dochodzi do tego duża awaryjność tego samochodu (niedawno wymienione całe sprzęgło) i drogie części...
Więc szukam dla siebie samochodu, takiego w miare nie drogiego do ok 6-7 tysięcu który mało pali ale żeby było też czym przycisnąć, żeby nie był muł totalny. Zależy mi na tym żeby to był samochód z klasą ;p Taki żeby laski na niego leciały ;) Ponieważ mam 17 lat więc to dla mnie ważne jest ;) Myślałem nad bmw e30, jakby kupić zadbane to jest klasyk auto tylko że tata mi to odradza bo części do bmw są drogie i auto które ma 30 lat nie ma już pewnie podłogi...
Więc poradźcie mi cos bo sam nie wiem, nie chce aut typu corsa, seicento, matiz, tylko cos większego i fajnego (może być nawet ze sportowym zacięciem.) Wiem że mam duże wymagania ale no wiecie jak to jest w tym wieku ;)

Pozdrawiam ! I z góry dziękuję za odpowiedzi.
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 13:00

BMW E30 i małe spalanie? No raczej nie. Wogóle najpierw zrób prawko a potem myśl o aucie bo wizja Ci sie zmieni jeszcze pare razy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Gru 2012, 13:23

Pasowało by żebym się już teraz zdecydował na jakiś konkretny model i szukał okazji do kupna ;)
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 13:31

BMW dla kogos co dopiero odebrał prawko to sredni pomysł .Ja bym pomyslał o Oplu Vectra
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

28 Gru 2012, 13:34

No wiem z Bmw bym miał problem i to szczególnie zimą...
O oplu słyszałem że rdzewieją ;/
Myśle też nad alfą 156 ale widząc Po tym jak ojciec męczy się z naszą alfą to aż odechciewa mi się.
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 13:40

Zdanie prawka na tych nowych zasadach już nie będzie takie łatwe :>
MatHl
Początkujący
 
Posty: 171
Prawo jazdy: 02 01 2012
Auto: Felka
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota silniki 1UZ-FE i 3UZ-FE
    Układ V8 z dwoma wałkami rozrządu. Pojemność: 4 i 4,3 litra. Zalety: dobra baza do tuningu, niewielka masa. Wyprodukowane przez Toyotę silniki V8 1UZ-FE i 3UZ-FE zdobyły szacunek i popularność wśród entuzjastów ...

28 Gru 2012, 13:42

Może kiedyś zdam ;) mam taką nadzieję
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 14:12

eXplosiVe napisał(a):No wiem z Bmw bym miał problem i to szczególnie zimą...
O oplu słyszałem że rdzewieją ;/
Myśle też nad alfą 156 ale widząc Po tym jak ojciec męczy się z naszą alfą to aż odechciewa mi się.


ja słyszałem, że widziano wczoraj smoka nad Warszawą. kuzyn ma vectre z '98 czyli wersja przed liftem i nigdy nie widziała rdzy, tylko fakt, że o nią dba. jak chcesz auto - magnes na blachary to zrób ankietę i będziesz miał problem z głowy.

ja od siebie dodam civic VI w sedanie. najpopularniejszy silnik 1.4 90KM naprawdę ładnie się zbiera i można go wysoko pokręcić. za 7 tys powinieneś coś znaleźć. tylko hondy (szczególnie robione te w europie) podobnie jak ople i bmw lubią rdze. zobacz sobie jeszcze Leganze chyba jest w ocynku tylko to Daewoo jak nie masz uprzedzeń do znaczka to sprawdź.
ChiquiTTa
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Mazowieckie
Prawo jazdy: 09 08 2011
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 14:16

Pierwszy raz słysze wgl o daewoo leganza ;O
Poszukam w internecie cos na temat tego samochodu bo na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjne.
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 14:35

A ja bym poszukał Golfa III,części tanie i 6000zł wystarczy na ładny egzemplarz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Gru 2012, 14:54

Niee golfa III nie chce bo jestem do nich uprzedzony a poza tym kierwowcy golfow 3 sa uwazani za wiesniakow w dzisiejszych czasach ;/
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 15:01

A kierowcy BMW może nie?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Gru 2012, 15:39

no wlasnie miedzy innym dlatego nie chce bmw ;) a co powiecie na temat alfy 156 ?? bo w tych pieniadzach mozna juz cos kupic chyba bo potanialy ostatnio... Jest to wlasnie samochod jaki potrzebuje z klasa i usportowiony... No ale co powiecie o silnikach. ?? Ktory najmniej awaryjny ??
eXplosiVe
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

28 Gru 2012, 15:44

1.9 JTD. .
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000