Jakie auto usportowione/sportowe szybkie auto 300+ps całoroczne?

Re: Jakie auto usportowione/sportowe szybkie auto 300+ps całoroczne?

17 Lut 2016, 22:38

jiGsaw napisał(a):czemu wybrałeś evo9? przecież to droższa impreza chyba sporo od s4 b5 czy nawet rs4 b5

Na moją decyzję złożyło się kilka tematów:
1) plany czyli auto do upalania w miarę lekkie gdzie jazda codzienna nie była priorytetem.
2) trwałość podczas upalania (żeby wykorzystać walenie w plecy trzeba często zapodać LC a to już są dla napędu konkrety szczególnie gdy walisz z Nm)
3) możliwie mało modów (nie sprawdziło się bo już mnie kręci żeby coś tam dołożyć)
4) przetarte ścieżki i to ze szczegółami
5) wygląd
6) brak utraty wartości

A s4 pasuje bardziej jako bardzo szybkie i potulne DD,
A co do kosztów to jak dokładnie przeliczysz mody s4 b5 razem z utratą wartości to wyjdzie drożej niż rs4 b5. Tylko że przy s4 rozkładasz sobie w czasie dłubanie co jest bardzo ważne.
Żółtek napisał(a):ale za te paręnaście klocków turbo i inne mody do 400-450 kuni do zrobienia,

Panowie ( Lavato też :D ) uturbianie aut nie jest takie tanie i proste jak Wam się wydaje...

Więc podliczę Ci tak krótko tego Lexa i 450km ...

Auto 25k
Turbo (instalka) 20k
Skrzynia 6k
Napęd 2k
EcU + strojenie 5-7k

Wersja soft... bo później dojdzie zawias, hebel, dyfer, ewentualne uzbrojenie głowy a potem... jeszcze cuś... :D

Chociaż Lavato ma o tyle rację że im starszy dziodek tym trudniej o jego normalny stan
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Lut 2016, 22:41

Niektórzy się zapominają, że chcę mieć jedno auto i więcej nim jeździć niż dłubać i pakować niewiadomo ile kasy... najchętniej kupię jakiegoś ogarniętego gotowca...

a Te golfy to chyba fwd...? R32 itp. chyba nie chcę turbić wolnossaka, bo to zwykle przekreśla główne założenie - jedno auto na cały rok do jazdy
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Lut 2016, 22:55

Nie, golfy 2,8 Vr6 czy R32 mają 4x4 dołączany automatycznie..
Jak dla mnie to u Ciebie prędzej sprawdziłoby się jakieś S3 8P + dobry program z modyfikacją wydechu i to tyle..300+ niż na siłę jakieś projekty i auta..
Jedynie ten TFSI silnik jest podejrzany...

2,0 TFSI 265 KM Audi S3 8P:
Stage1* (300-310Hp, 400-410Nm)
- Chiptuning
- Oprogramowanie DSG/S-Tronic(opcja)

Stage2* (320-330Hp, 410-430Nm)
- Chiptuning
- Zmodyfikowany kompletny układ wydechowy

Stage3* (340-360Hp, 430-450Nm)
- Wydajniejsza turbosprezarka K04
- Wydajniejszy intercooler
- Zmodyfikowany kompletny układ wydechowy

Ja to tak widzę odnośnie grupy VW, jak nie chcesz uturbiać żadnego V6 itp..to nie wiem czy jest sens się pchać w 16-17 letnie auta S4 B5..z kupą osprzętu, które przez tyle lat ktoś pewnie katował..albo inny typ coś innego z innej bajki.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy od: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

18 Lut 2016, 10:31

Ale jest podstawowy problem z tymi GUlfami i A3 w stosunku do A4 - mają podróbkę quattro, czyli zwykły haldex...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 56
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna

18 Lut 2016, 11:11

i według Mnie po takim e30 jak ma autor postu , to takie zabawki typu golf r32 nie dadzą mu takiej frajdy.
Do 40k można znaleźć s4 b5 o które ktoś dba i będzie w lepszym stanie niż nie jedno r32
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący

Prawo jazdy od: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

18 Lut 2016, 11:51

Pytanie do autora. Jak sprawowalo sie e46 jesli mozna wiedziec koszty utrzymabia, remontow itp? I jak w ziemie z przyczepnoscia?
energyy
Nowicjusz

Miejscowość: Śląśk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: Jakie auto usportowione/sportowe szybkie auto 300+ps całoroczne?

18 Lut 2016, 13:54

Czyli w zasadzie wszystkie ścieżki prowadzą do S4 B5... które jest już trochę leciwe, ale nie jest to jeszcze muzeum i da się coś znaleźć, najlepiej jakiegoś gotowca zadbanego wziąć za +30 kpln... S3 8p brzmi rozsądniej... ale jednak to auto się nie umywa za bardzo do S4 B5... silnikowo i napędowo.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

18 Lut 2016, 15:17

http://www.gieldaklasykow.pl/audi-s4-b5-1999-40000-pln-warszawa/ - rzuć okiem na ten egzemplarz. :roll:
    Kieł
    Stały forumowicz

Auto: Nie mam

18 Lut 2016, 18:32

A więc ogólnie przy s4b5 inne wynalazki grupy w stylu tfsi/haldex/1,8t to miernotki... :D

s4b5 ma bardzo dobre napędy, mocny dół a do tego ma seryjną dużą pojemność więc można to nazwać spokojnie darmowym strokerem :D ... oczywiście V6 też pozytywnie wpłynie na jazdę. Do tego w AWD potrzeba jest sporego Nm i fajnego jego przebiegu a 2,7bit jest bardzo dobry pod tym względem.

Zrobiłbym tak :D

Kupiłbym auto i doprowadził do kultury czyli zawias/hebel + detale... Później pojechałbym na naradę i zaplanował dalszą ścieżkę czyli jak optymalnie wykorzystać seryjny dół żeby go nie kuć i do którego momentu wydadzą seryjne głowy...+ turbiny oraz inne śmiondki. To będzie stage1
    Narada jest potrzebna ponieważ trzeba przygotować stage2 tak żeby nie powtarzać pewnych czynności co oczywiście kosztuje ... W stage2 Pod to trzeba obmyśleć jakie turbiny (tylko dokładne parametry), co z wałkami (pewnie głowice będzie trzeba też wymienić), co z ECU czy zostaje seria (podobno dużo może) czy lepiej polecić już profi w EMU + kilka ciekawostek ku uciesze kierownika. Wtedy zaatakowałbym wszystko to co da się wyciągnąć bez kucia z uzbrojoną górą i wydolnością napędów.

Zapodałem duży skrót bo można by pisać i pisać.

A tak nawiasem szkoda że kurs ojro jest wysoki bo można by pomyśleć o rs4 b5 bo co rs to rs no i cenowo już nie będzie tanieć a s4 to tylko s4 żeby miało nawet 1000km więc większość wydanych złotówek jest już do utlenienia.
    szybki
    Moderator - Tuning

18 Lut 2016, 21:31

Kieł napisał(a):Hmm a może coś z Japonii np:Honda S2000 albo Mazda RX8,przy Hondzie można pomodzić a do RX8 dorzucić jakiś 2jz np :roll:

Problem jest taki że na ten moment eSek w Polsce po prostu nie ma, a na sprowadzenie jednej z reichu trochę przymały budżet. Też średnio nadaje się na zimę :oops:
    jiGsaw napisał(a):czemu wybrałeś evo9? przecież to droższa impreza

Odwieczna batalia, evo vs sti :D

Ogólnie dosyć duże wymagania przy danym budżecie, ale zgadzam się w resztą że raczej coś lepszego niż b5 ciężko będzie znaleźć.
    Dopamine
    Aktywny

Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Elise k20z4 in progress
    Silnik: K20Z4
    Rok produkcji: 2007

18 Lut 2016, 23:01

blackmeritum napisał(a):Odwieczna batalia, evo vs sti :D

Batalia jak batalia ale to co może seryjne evo9 to w seryjnym sti jest sfera marzeń... :D
    szybki
    Moderator - Tuning

19 Lut 2016, 07:36

a co może? jaki potencjal serii evo 9? ile trzeba polozyc za dobry egzemplarz? czy evo XIII tez jest tak dobre? jak z komfortem? pewnie lipa? to ma chyba tylko 2 poduszki swoja droga...
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Lut 2016, 12:17

jiGsaw napisał(a):a co może? jaki potencjal serii evo 9?

seria po mikro modach które można wykonać w ciągu 2dni to 390/560Nm tylko że jest to autko seryjnie przygotowane do upalania więc w sprincie do 100km/h potrzeba już konkretnego zawodnika żeby Cię objechał...raczej ośki tego nie zrobią nawet te ekskluzywne, walnięcie z odcinki będzie na poziomie motocykli tych szybciejszych oczywiście do 100km/h. (autopsja :D ) Ogólnie potencjał jest znacznie większy ale temat jest obszerny... :D

Zresztą o e9 można pisać i pisać :D

jiGsaw napisał(a):ile trzeba polozyc za dobry egzemplarz?

Około 60k-80k e9 i 50-60k e8

jiGsaw napisał(a): czy evo XIII tez jest tak dobre?

Też jest ok tylko brak miveca=40/50Nm mniej.

jiGsaw napisał(a): jak z komfortem? pewnie lipa?

Lipa jest na głośnym wydechu a mniejsza lipa na cichym wydechu... mnie męczy jazda tym autem w trasie a są tacy co im się podoba.

Ogólnie do Twoich potrzeb olałbym evo chyba że chcesz zaznać jazdy ginącym gatunkiem aut ...

p.s.

Napisałem skrótowo bo jak zacząłbym pisać to zbrakłoby doby... :D
    szybki
    Moderator - Tuning

20 Lut 2016, 10:19

Podszedłem do sprawy pragmatycznie... im więcej punktów tym lepiej w danej kategorii... oto co wyszło spośród aut, które biorą udział w kandydaturze.

Image

Osiągi - wiadomo
    Frajda z jazdy - wiadomo, wykładnia osiągów, napędu i budy - za rwd dodatkowy punkt, za niską masę i małą budę też
    Bezpieczeństwo - wiadomo, nowsze bezpieczniejsze, wyższa masa dodatkowy punkt
    Komfort - Wiadomo, ogólny komfort jazdy czyli wyciszenie, zawias, wypas, fotele, wibracje itd.
    Wygląd - Kwestia mojego gustu, generalnie 4 furtki oszpecają auto
    Zwinność - Mniejsze auto dodatkowy punkt, wielkość i masa nie jest zaletą dla mnie
    Praktyczność/użyteczność - Za 4x4 punkt, bo lepiej moc przenosi, zwłaszcza w niepogodę, za 4 furtki punkt
    Koszt zakupu/modyfikacji - Ile trzeba zapłacić za egzemplarz spełniający wymogi lub kupić bazę i zrobić konie jak w tabeli, im więcej punktów tym taniej
    Koszty utrzymania - Ile graty kosztują, ile pali, czy można lpg w razie czego wcisnąć (do M3/M5 uznałem, że nie można, bo chyba nie opłaca się). Być może założę firmę handlową niedługo i zacznę dużo jeździć... to ma znaczenie wówczas
    Utrata wartości - wiadomo, M3 E46 już nie będzie tanieć raczej, S3/S4 starsze też już niżej chyba upaść nie mogą, reszta może jeszcze spadać.

Oczywiście to subiektywna ocena, a jeździłem tylko kilkoma z tych aut, a co dopiero mówić o dłuższej eksploatacji by można rzetelnie to ocenić...
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

20 Lut 2016, 11:28

Zaskoczyłeś mnie tą tabelką ... trza się wczytać :idea: :)
    szybki
    Moderator - Tuning

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili