Jakie auto wybrac?? musi byc fajne i szybkie

20 Mar 2010, 13:48

Witam temat wyglada tak moj kuzyn zdal prawko rok temu pojezdzil jakims tam clio i chce zmienic na cos szybkiego i fajnego cos co budzi emocje i fajerwerki...
chcialem poprosic o rady opinie i jakies propozycje.. kuzyn ma do wydania 15 tys maaax nic wiecej... ja zaproponowalem Civic VTi 1.6 DOHC 160ps...co sadzicie o tym autku i jakie inne ewentualnie mozna by kupic UWAGA prosze nie proponowac mi golfow GTi anie VR6 bo odpadaja w przedbiegu cos co bedzie tak samo szybkie jak civic albo bedzie nadrabialo czyms innym..
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 15:10

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
a tutaj autko ode mnie z mieściny które jest mi db znane :smile:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
zostanie jeszcze kasa na jakieś fajne alu,na wymiane wszystkich płynów,filtrów,rozrządu itp. ale to tylko moja sugestia.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Mar 2010, 15:43

Ja proponuję Hyundai Coupe. Znajdziesz fajny samochodzik, może nieco słabszy ale i tak nic mu nie brakuje.
Albo jak tylny napęd mu nie przeszkadza to może BMW jakieś 325 albo 323i.
Choć jak dla mnie ten samochód wygląda dość staro i kanciato.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Mar 2010, 15:57

oo wlasnie cos takiego jak ten ROVER jest ciekawe choc uroda nie grzeszy.... musze sie zaglebic w temat tego auta a co do bmw to odpowiednik do Civic to jedynie 328i no a zeby to bylo w dobrym stanie za te kase to moze byc kiepsko
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 16:10

Z tego co mi wiadomo to te Roverki nie należą do awaryjnych a co do wyglądu to w rzeczywistości autko wygląda bardzo przyzwoicie no i z takim silnikiem naprawde potrafi pozamiatać nie jednym autem spod świateł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Mar 2010, 17:23

Może 323i? Jedzie niewiele gorzej, a na wyższych prędkościach ma już szanse z takim civiciem, a komfort i cała reszta zupełnie inne. No i nic tak nie wzbuda emocji jak mocne auto RWD. W dodatku można nabić tam dość łatwo do tych 190km około, a wtedy już może się ciąć z takim civiciem.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
    Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...

20 Mar 2010, 17:23

Witam . Mam takie pytanie. Czy może ktoś z was kupował samochód lub handlował nim z firmą Automeritum z Krakowa?Co mozecie o niej powiedziec?
kosmitka888
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: kraków

20 Mar 2010, 17:29

kurcze jednak 323i jest o 2s wolniejsze do setki .... nie wiem jak to wychodzi cenowo... no i nie chcialbym zeby sobie go rozwalil wlasnie z powodu tyl napedu ja tak troche tez bym wolal jakies bmw z racji tego ze sam mam bmw ale no vti to powazny konkurent nie ma co
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 17:59

Jakie 2s? VTI sedan ma 7.8 do setki, a Hatchback 7.3. 323i sedan ma 8s. Różnica nie jest więc duża. A nie tylko człowiek się ze światełek ściga. Z rolki, czy na wyższych prędkościach 323i powinna być szybsza ze względu na wyższą pojemność (lepsza elastyczność, wyższy moment itd). A jak wstawisz kolektor od M50 to i ze światełek można się prać. :razz:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Mar 2010, 18:12

323 ma 8,3 dokladnie moj blad to sekunda roznicy a 323 nie powala momentem obrotowym tak jak np 328 milaem do czynienia juz chyba z kazdy modelem bmw i wiem ze tylko 328 mozna ustawiac kolo vti poza tym vti to 160 idzie bardzo zwawo a realia sa takie ze w polsce to i tak szybko
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 18:15

Może i nie powala, ale 245Nm w szerokim zakresie na tle kosiarkowatych 150Nm VTI to i tak dużo. Aczkolwiek Honda jest dużo lżejsza i tutaj jej przewaga.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Mar 2010, 18:24

nooo chyba okolo 400kg roznicy jest wiesz chcialbym pominac temat bmw bo to fajne auto ale nie o takie chodzi mojemu kuzynowi i mi poprostu wiem ze za te pieniadze zadne bmw nie bedzie szybsze niz vti i ze tak powiem... dluzej pojezdzi napedem na przod:P sam wiesz ze tyl naped to nie takie hop siup a to jest swierzy kierowca wiec wiadomo jest najlepszym driverem na swiecie itp...
PS vti ma 151Nm :P
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 18:30

Jak nie będzie, za tą kasę można ustrugać E34 540i, a to jest już istny szatan. Spoko, kumam, Honda fajne autko. :wink:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Mar 2010, 19:47

BMW E34 540i tylko czy kuzyn będzie miał na tyle kasy żeby go utrzymać?? O to jest pytanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Mar 2010, 19:48

Tam silnik jest drogi w utrzymaniu, reszta nie tak źle. Jednak taki VTI o ile wiem też potrafi pochłonąć masę kasy...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW