Jakie auto za 30-35 tys po mieście dla rodziny

21 Sty 2017, 23:43

Witam, proszę o pomoc w wyborze auta. Auto dla kobiety z dwójką dzieci. Głównie jazda po mieście, raz - dwa razy w roku dalsza trasa. Mój budżet to 30-35 tys. Moje oczekiwania to to by auto bylo jak najmniej awaryjne, miało pojemny bagażnik, było wygodne i w miarę oszczędne. Myślałam o jakimś Suv np peugeot 3008 tylko nie mam pojęcia jak te auta się sprawdzają i czy w tym budżecie coś rozsądnego znajdę.
Będę wdzięczna za jakieś propozycje.
Nadika
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna
Skrzynia biegów: Automatyczna

22 Sty 2017, 09:44

Jak chcesz suva mało awaryjnego polecam Honde CR-V.
Z minivana Opel Zafira 1.8 benzyna lub Ford S-max 2.0 beznyna.
Wszystko mozna gazować.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Sty 2017, 23:26

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Znalazłam takiego w mojej okolicy, podoba mi się, niby suv ale nie za duży i to mi się w nim podoba.
Warto obejrzeć?
Nadika
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna
Skrzynia biegów: Automatyczna

24 Sty 2017, 09:43

Dowiedz się jak tam siedzi silnik jak 1.6 THP to bardzo warto odpuścić.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Sty 2017, 09:58

Pragnę tylko powiedzieć, że okazji cenowych na rynku samochodowym nie ma, a w ogłoszeniu nie jest zaznaczona opcja "bezwypadkowy", także jeśli chodzi o sprawdzanie - to kompleksowe - żeby czasami nie kupić auta po wypadku.

A czasami jest zaznaczona opcja "bezwypadkowy" a auto i tak po wypadku, niech żyją uczciwi sprzedający :D

noisy - tam jest 1.6 Vti - stoi w ogłoszeniu ;)
Który i tak ma niestety swoje problemy.
tomekdk
 

24 Sty 2017, 15:16

To dać sobie spokój z peugeot 3008? A Renault Scenic III? A może jakieś nie za duże kombi? co jest warte uwagi?
Nadika
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna
Skrzynia biegów: Automatyczna

24 Sty 2017, 15:50

Każde auto, czy to będzie 3008, Scenic III, czy inne, trzeba dokładnie sprawdzić, są osoby, które wykonują takie usługi, za 150-200zł sprawdzą auto pod kątem bezwypadkowości, i od strony mechanicznej, i na polskim rynku polecam taką opcję, jeśli ktoś jest "zielony w tematyce aut".
No, ale na początek warto odrzucić trochę niepewne auta - silniki, niestety 1.6 VTi Peugeota / Citroena jest ryzkowny.
Scenic III można spróbować, silnik 1.6 110 koni ma dobre opinie, tylko trochę może nie być zbyt porywisty, bo auto ma swoją masę, a po mieście swoje spali.
Zresztą auta tej klasy, w przypadku jazdy po mieście to wartości ok. 8-12l/100km, zależnie od tego czy dużo świateł, czy bardziej płynna jazda, no, ale to normalne i z tym się trzeba pogodzić.
Może jakieś kombi? - ale aut jest tyle, że lepiej skupić się na ... wybraniu najlepszego (bezwypadkowego, pewnego, zadbanego), aniżeli szukać konkretnego auta (oczywiście odrzucając ryzykowne).
tomekdk
 

21 Lut 2017, 00:06

W dalszym ciągu szukam auta. Po przemyśleniach stwierdziłam, że chyba suva odpuszczę. Skupie się na autach ekonomicznych i mało awaryjnych no i dobrze by było bez problemu pomieścić z tyłu dwoje dzieci w fotelikach, bagażnik też przydałby się pojemny. Jestem zielona w temacie. Przeglądając trochę forum dużo dobrych opini ma ford Focus, jeszcze Laguna III, za czym jeszcze warto się rozejrzeć?
Nadika
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna
Skrzynia biegów: Automatyczna

21 Lut 2017, 08:00

Dobrym wyborem może być Lancer, tylko dla Ciebie lepszy będzie ten brzydszy :lol:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lut 2017, 09:17

A dlaczego ten brzydszy? ;)
Nadika
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Laguna
Skrzynia biegów: Automatyczna

21 Lut 2017, 10:25

No bo sedan(ten ładniejszy) jest mniej praktyczny :mrgreen: Dla mnie sedan jest ok, bo przeważnie jeżdżę sam, lub w dwie osoby, a dla mamy z dziećmi lepszy jest hatchback(lancer sportback), bo i wózek też czasami trzeba przewieźć :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna