Jakie BMW wybrać?

Re: Jakie BMW wybrać?

15 Sty 2011, 08:37

Inaczej na zakręcie zachowuje się auto z przednim napędem a inaczej z tylnym napędem(obciążenie napędzanej osi lub jego brak)Jeśli silnik jest z tyłu i napęd jest na tylną oś auto też inaczej się zachowuje.Najważniejsze by wyczuć układ jezdny i się przyzwyczaić do jego zachowań na zakrętach.Ja zauważyłem np.że przednionapędowcem mogę pewniej wejść w zakręt , szybsza jest reakcja przodu auta na manewr kierownicą.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

15 Sty 2011, 11:23

PhantomASA1 napisał(a):Ja zauważyłem np.że przednionapędowcem mogę pewniej wejść w zakręt.

Nie zgadzam się. Wejdź w zakręt autem FWD i RWD. Przy dodaniu gazu FWD leci poza drogę, a RWD zarzuca delikatnie i tym samym można lepiej skręcić, a najlepiej to już bokiem wejść :mrgreen:
robert7
Początkujący

Miejscowość: mazowieckie

15 Sty 2011, 12:03

ja przytoczyłem tylko przykład,a ty<jigsaw>rozpętujesz niepotrzebną dyskusję,po to jest forum,żeby każdy mógł się wypowiedzieć,a zdań jest tyle co forumowiczów,więc temat uważam za zakończony z mojej strony :evil:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Den Haag

15 Sty 2011, 18:26

robert7 napisał(a):
PhantomASA1 napisał(a):Ja zauważyłem np.że przednionapędowcem mogę pewniej wejść w zakręt.

Nie zgadzam się. Wejdź w zakręt autem FWD i RWD. Przy dodaniu gazu FWD leci poza drogę, a RWD zarzuca delikatnie i tym samym można lepiej skręcić, a najlepiej to już bokiem wejść :mrgreen:

Dokładnie tak, FWD jeżdżą tchórze. To takie babskie gadanie że RWD może zarzucić jak porównujemy FWD które ma 75 KM do RWD które ma 150 KM :)
romek_bmw
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    O czym kierowca powinien pamiętać wiosną? O czym kierowca powinien pamiętać wiosną?
    Wyższe temperatury, zmiana warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i samopoczucia kierowców to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód